Область: Кандидат:
З: По:

Моніторінг порушень (всього)

Тип Область Дата Кандидат Опис
Порушення в ЗМІ та на ТБ Кіровоградська область 2019-06-24 Порошенко П. Кіровоградщина. Тексти про переваги безвізу та цитування Петра Порошенка надрукували у двох газетах: «21-й канал» та «Сільське життя плюс». У першому виданні зазначили рубрику «Подія», у другій газеті – «Аргументи і факти». У матеріалах наголошується на статистичних данних щодо того, скільки українців побували за кордоном. Також у тексті є ознаки агітації за політичну партію «Європейська Солідарність».
Застосування адмін. ресурсу Рівненська область 2019-06-24 Вакарчук С. Рівненщина. Лідер політичної партії «Голос» Святослав Вакарчук відвідав Національний університет «Острозька академія». Зустріч відбулась у приміщенні актової зали університету, де він ознайомив виборців з командою та програмою політично сили. Після виступу Святослава Вакарчука до присутніх звернувся ректор університету.
Підкуп виборців Рівненська область 2019-06-24 Вакарчук С. 21 червня у Рівному відбулися зустрічі з лідером політичної партії «Голос» Святославом Вакарчуком.На завершення, після представлення кандидатів та програми політичної сили, на сцені відбувся безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи».
Порушення порядку фінансування Івано-Франківська область 2019-06-24 Виноградник Т. У Калуші постерігачі зафіксували агітаційні матеріали кандидата у депутати по округу № 86 Тараса Виноградника, розміщені ймовірно не за кошти виборчого фонду. Це білборди із написом «Є РУХ- буде Україна. Тарас Виноградник». Станом на 20-21 червня спостерігачам не було відомо про створення його виборчого фонду.
Порушення порядку фінансування Івано-Франківська область 2019-06-24 Виноградник Т. У Болехові постерігачі зафіксували агітаційні матеріали кандидата у депутати по округу № 86 Тараса Виноградника, розміщені ймовірно не за кошти виборчого фонду. Це білборди із написом «Є РУХ- буде Україна. Тарас Виноградник». Станом на 20-21 червня спостерігачам не було відомо про створення його виборчого фонду.
Порушення порядку фінансування Івано-Франківська область 2019-06-24 Виноградник Т. У Надвірній постерігачі зафіксували агітаційні матеріали кандидата у депутати по округу № 86 Тараса Виноградника, розміщені ймовірно не за кошти виборчого фонду. Це білборди із написом «Є РУХ- буде Україна. Тарас Виноградник». Станом на 20-21 червня спостерігачам не було відомо про створення його виборчого фонду.
Порушення порядку фінансування Івано-Франківська область 2019-06-24 Виноградник Т. У Івано-Франківську постерігачі зафіксували агітаційні матеріали кандидата у депутати по округу № 86 Тараса Виноградника, розміщені ймовірно не за кошти виборчого фонду. Це білборди із написом «Є РУХ- буде Україна. Тарас Виноградник». Станом на 20-21 червня спостерігачам не було відомо про створення його виборчого фонду.
Підкуп виборців Харківська область 2019-06-24 Грановський О. 23 червня, на Північній Салтівці знову роздавали аптечки від імені фонду народного депутата Олександра Грановського.
Агіт. матеріали без вихідних даних Івано-Франківська область 2019-06-24 Невідомих осіб У Івано-Франківську зафіксували білборди з агітацією «Радикальної партії» без вихідних даних.
Чорний піар Волинська область 2019-06-24 Невідомих осіб Волинь. Сюжет із ознаками «чорного піару» декілька видань передрукували блог Юрія Андруховича .Публікації мають негативний відтінок, адже тут, зокрема, зазначається, що партія Святослава Вакарчука зашкодить походженню до парламенту інших демократичних сил. Зокрема, публікації із посиланням на блог з’явилися в газеті «Волинь» за 20 червня, а також на сторінках ІА «ВолиньPost», в інтернет-виданнях «Район. Ратне» та «Район. Вижівка» 17 червня.
Агіт. матеріали без вихідних даних Івано-Франківська область 2019-06-24 Невідомих осіб Івано-Франківщина.У Калуші спостерігачі виявили білборди із написом «За єдність 100% нації. Приєднуйся!» із агітацією за ВО «Свобода» без вихідних даних.
Чорний піар Волинська область 2019-06-24 Невідомих осіб Волинь. У партійній газеті «Свободи» за 6-17 червня 2019 року, яку 21 червня поширювали у місті Луцьку, розмістили публікацію «Жарти закінчуються: нафталіновий писок реваншу» із негативним змістом щодо списку партії «Опозиційна платформа – За життя». Тих, хто може потрапити в Раду, називають мародерами, корупціонерам, сепаратистами.
Чорний піар Волинська область 2019-06-24 Невідомих осіб Волинь. На шпальтах «Цікавої газети на вихідні» за 6 червня з’явилася публікація «Наступає ще одна проросійська колона». У тексті йдеться про з’їзд партії «Довіряй ділам». У матеріалі звертаються до історичних мотивів («Уперше Харків став центром російського реваншу в Україні 102 роки тому…») та зауважують, що учасники з’їзду, якщо перефразувати, декларували «утвердження вигідного Кремлю малоросійства».
Агіт. матеріали без вихідних даних Івано-Франківська область 2019-06-24 Невідомих осіб Івано-Франківщина.У Коломиї спостерігачі виявили білборди із написом «За єдність 100% нації. Приєднуйся!» із агітацією за ВО «Свобода» без вихідних даних.
Чорний піар Волинська область 2019-06-24 Невідомих осіб Волинь. Сюжет негативного змісту стосовно Ігоря Гузя поширили 22 червня у спільноті «Теревені про Луцьк». До тексту прикріплене відео, змонтоване із нарізок за участі нардепа, а голос за кадром зачитує текст, що містить негативну інформацію про чинного нардепа і кандидата у депутати Ігоря Гузя. На відео нардепа звинувачують у тому, що «в його кишенях осіли частина грошей із тендерів для купівлі техніки для освітніх установ». Ігор Гузь зареєстрований кандидатом у депутати 21 липня.
Агіт. матеріали без вихідних даних Івано-Франківська область 2019-06-24 Невідомих осіб У Івано-Франківську спостерігачі виявили білборди із написом «За єдність 100% нації. Приєднуйся!» із агітацією за ВО «Свобода» без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних Івано-Франківська область 2019-06-24 Невідомих осіб У Івано-Франківську зафіксували сітілайти з агітацією за політичну партію «Голос» без вихідних даних.
Перешкоджання кандидату Київська область 2019-06-24 Невідомих осіб У Київській області зафіксували білборди розміщені у Богуславі на користь кандидата у народні депутати Олександра Жукотанського, облиті червоною фарбою.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Кіровоградська область 2019-06-24 Невідомих осіб Кіровоградщина.У «Селянській газеті» за 20 червня надрукували соціологічне опитування під заголовком «Американські соціологи зафіксували стрімке падіння рейтингу Тимошенко». У матеріалі не вказано час проведення опитування, територію, розмір та спосіб формування соціологічної вибірки й інше.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Кіровоградська область 2019-06-24 Невідомих осіб Кіровоградщина. У газеті «Діалог» за 20 червня розмістили матеріал про те, що нову коаліцію можуть сформувати партія ВО «Батьківщина», «Слуга народу» та «Голос». На початку тексту немає жодного маркування. Матеріал надрукований більшим шрифтом, заголовок виділений блакитним кольором. Розміщення матеріалів на користь політичних сил чи кандидатів без відповідного маркування.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Кіровоградська область 2019-06-24 Невідомих осіб Кіровоградщина. Про список партії «Опозиційний блок» надрукували матеріал у газеті «21-й канал». У тексті наголошують на тому, що від політсили балотуватимуться міські голови, підприємці та промисловці. Також цитують міського голову Харкова Геннадія Кернеса та очільника Одеси Геннадія Кернеса. Матеріал розміщений без рубрики. Розміщення матеріалів на користь політичних сил чи кандидатів без відповідного маркування.
Агіт. матеріали без вихідних даних Вінницька область 2019-06-24 Невідомих осіб У місті Вінниця зафіксували розповсюдження інформаційного бюлетеня Політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних Вінницька область 2019-06-24 Невідомих осіб У місті Калинівка (виборчий округ №13) були розміщені намети політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка», в яких роздавали інформаційний бюлетень «Слово Ляшка», що не містить вихідних даних.
Перешкоджання кандидату Київська область 2019-06-24 Невідомих осіб У Київській області зафіксували білборди розміщені у Миронівці на користь кандидата у народні депутати Олександра Жукотанського, облиті червоною фарбою.
Перешкоджання кандидату Херсонська область 2019-06-24 Невідомих осіб В Херсоні невідомі обстріляли будівлю, що належить кандидату в народні депутати активіста Зе! команди Ігоря Будакова.Будаков вважає нічний ПП політичним замовленням і зведенням рахунків з боку недобросовісних конкурентів.
Перешкоджання кандидату Київська область 2019-06-23 Невідомих осіб У Василькові, який входить в 94-й виборчий округ, де балотується Ігор Кононеко, зафіксована провокація проти його основного опонента, кандидата від «Слуги народу» Олександра Дубинського. 23 червня жителі міста повідомили в соцмережах, що по місцевому ринку ходять молоді люди спортивної статури, нібито «представники Дубинського», і в грубій формі вимагають від продавців надати їм для ознайомлення дозвільні документи.
Хуліганство Хмельницька область 2019-06-23 Невідомих осіб Зіпсований білборд, чинного нардепа і потенційного кандидата Андрія Шиньковича, який оголосив про свій намір балотуватися, зафіксували 20 червня в окрузі №189.
Агіт. матеріали без вихідних даних Хмельницька область 2019-06-23 Ляшко О. Хмельниччина. У м. Славутата, що належать до виборчого округу №190, 21 червня виявили три білборди Радикальної партії Олега Ляшка без вихідних даних,
Агіт. матеріали без вихідних даних Хмельницька область 2019-06-23 Ляшко О. Хмельниччина. У Шепетівці, що належать до виборчого округу №190, 21 червня виявили білборди Радикальної партії Олега Ляшка без вихідних даних,
Хуліганство Хмельницька область 2019-06-23 Невідомих осіб Два зіпсовані білборди партії «Європейська Солідарність» зафіксував 21 червня при виїзді з міста Славути, на трасі в напрямку міста Шепетівки. На рекламних носіях було перекреслені обличчя Петра Порошенка та слова «НАТО І ЄС».
Застосування адмін. ресурсу Запорізька область 2019-06-23 Пустоваров А. Запоріжжя. Замість того, щоб на період передвиборної кампанії піти у відпустку, Анатолій Пустоваров щосили використовує адмінресурс. До піару заступника мера Запоріжжя Анатолія Пустоварова, який балотується в нардепи, підключилися комунальні підприємства Запоріжжя. На офіційній Фейсбук-сторінці МФК «Металург», існуючого за гроші громади Запоріжжя, розписалися в подяках і компліментах Анатолію Івановичу.
Порушення порядку фінансування Хмельницька область 2019-06-23 Лозовий В. У виборчому окрузі №189 білборди кандидата в народні депутати Вадима Лозового. станом на 21 червня в ЦВК у переліку кандидатів, які відкрили свої виборчі фонди, прізвища Вадима Лозового не було.
Підкуп виборців Хмельницька область 2019-06-23 Герега О. у смт Чемерівцях Хмельницької області чинний нардеп та кандидат у народні депутати Олександр Герега обіцяв приступити до спільного ремонту дахів багатоповерхівок: «По проекту: 40, 30 на 30. 30 – громада, 30 – жильці, 40 відсотків вартості проекту бере на себе Олександр Володимирович і команда «Епіцентру».Подарунком для чемерівчан стала кава від Олександра Гереги.
Застосування адмін. ресурсу Львівська область 2019-06-23 Дума А. Директори шкіл, народного дому, музею та сільський депутат знімають ролики з подякою щодо фінансової допомоги Андрія Думи та висловлюють йому підтримку на парламентських виборах. Відеоролики мають спільний логотип «думай про майбутнє #команда_Думи», який він почав використовувати з початком ведення передвиборчої кампанії. Ці відео з періодичністю публікуються на сторінці Андрія Думи впродовж червня. В частині з них говориться про підтримку саме на парламентських виборах. Кандидатом у народні депутати від політичної партії «Громадянська позиція» ЦВК зареєструвала Думу 19 червня.
Застосування адмін. ресурсу Львівська область 2019-06-23 Доманський В. Львівщина. Факт публікування на сторінці Брюховицької селищної ради допису «Патріотизм – це конкретні справи. Володимир Доманський». З сторінки закликають про підтримку та поширення цієї інформації. Кандидатом у народні депутати у 116 виборчому окрузі зареєстрований 14 червня (самовисування).
Агіт. матеріали без вихідних даних м.Київ 2019-06-23 Петров В. У Києві виявили поліграфію без вихідних даних про концерти за підтримки кандидата в депутати Володимира Петрова. Афіші агітконцертів за підтримки Володимира Петрова, зафіксовані у різних місцях Печерська
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-23 Кобзаренко А. Завод кандидата у народні депутати по 161 округу (м. Ромни, Сумська обл.), самовисуванця Анатолія Кобзаренка 25-26 травня «Завод Кобзаренка» організував змагання з мотокросу в с. Піски Роменського району. На заході також виступили відомі українські гурти «Made in Ukraine», «ТІК» та відбулося кулінарне шоу від Grill Band. Анатолій Кобзаренко проанонсував захід на своїй сторінці, вказавши, що сам запросив музичні гурти та кулінарну групу. Кобзаренко зареєстрований кандидатом у депутати 7 червня.
Підкуп виборців Сумська область 2019-06-23 Кобзаренко А. Захід, який у Facebook проанонсований як «Троїця. Концерт гурту СТЕП» відбувся 16 червня у районному центрі в межах округу 161 – м. Липова Долина – в анонсі організаторами зазначені «Завод Кобзаренка» та Анатолій Кобзаренко. Кобзаренко зареєстрований кандидатом у депутати 7 червня.
Підкуп виборців Сумська область 2019-06-23 Кобзаренко А. 29 червня анонсовано день міста Бурині із виступами Анатолія Гнатюка та гурту «Made in Ukraine» за сприяння «Заводу Кобзаренка». У Facebook організаторами також вказані «Завод Кобзаренка» та Анатолій Кобзаренко. Кобзаренко зареєстрований кандидатом у депутати 7 червня.
Підкуп виборців Сумська область 2019-06-23 Кобзаренко А. «Завод Кобзаренка» анонсував концерт співачки Злати Огнєвич, який має відбутись 6 липня в районному центрі в межах округу 161 у м. Недригайлів з нагоди свята Івана Купала. Як зазначено в анонсі – це «подарунок від «Заводу Кобзаренка». Кобзаренко зареєстрований кандидатом у депутати 7 червня.
Агіт. матеріали без вихідних даних м.Київ 2019-06-22 Ференс Б. У Києві на зустрічі з виборцями кандидата-мажоритарника у 214 окрузі Богдана Ференса поширювали політичну агітацію без вихідних даних.
Підкуп виборців м.Київ 2019-06-22 Ференс Б. У Києві на зустрічі з виборцями кандидат Богдан Ференс у 214 окрузі запрошує присутніх пригощатися.
Агіт. матеріали без вихідних даних м.Київ 2019-06-22 Петров В. У Києві 11-13 червня на Печерську (221 округ) виявлено серію агітплакатів кандидата-самовисуванця Володимира Петрова без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних Тернопільська область 2019-06-22 Юзьвак І. Тернопільщина. Зафіксували білборд із ім’ям та прізвищем кандидата в депутати Ігоря Юзьвака (одномандатний виборчий округ №163, м. Тернопіль) без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних Волинська область 2019-06-22 Вакарчук С. У Луцьку 20 червня перед зустріччю з лідером партії «Голос» Святославом Вакарчуком у рамках всеукраїнського «Туру змін», та концертом гурту «Океан Ельзи» волонтери роздавали агітматеріали без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних м.Київ 2019-06-22 Назаренко В. У Києві виявлені білборди без вихідних даних з політичною рекламою кандидата в народні депутати Володимира Назаренка. Агітація розміщена на території 222 округу, а саме — вулиці Уманській, 4 (Солом`янський район). Чоловік балотується від Всеукраїнського об`єднання “Свобода”.
Застосування адмін. ресурсу Херсонська область 2019-06-22 Вінник І. У місті Нова Каховка на Херсонщині (184 округ) відбувся захід на підтримку кандидата в народні депутати Івана Вінника, в якому взяли участь посадові особи органів місцевого самоврядування.
Агіт. матеріали без вихідних даних Рівненська область 2019-06-22 Євтушенко С. 20 червня у Рівному зафіксували листівки та білборди кандидата у народні депутати по 152 виборчому округу (м. Рівне) Святослава Євтушенка без вихідних даних. Зокрема, білборди та листівки кандидата із зображенням кандидата та написом: «Депутат, який Є! поруч з тобою»
Агіт. матеріали без вихідних даних Тернопільська область 2019-06-22 Чайківський І. Тернопільщина. Зафіксували білборд із ім’ям та прізвищем кандидата в депутати Івана Чайківського (одномандатний виборчий округ №165, м. Зборів) без вихідних даних.
Підкуп виборців Харківська область 2019-06-22 Грановський О. У Харкові кандидат в депутати по округу №169 підкуповував виборців ліками. Розсилку медикаментів здійснював фонд кандидата у депутати Верховної Ради України Олександра Грановського.
Перешкоджання кандидату Херсонська область 2019-06-22 Невідомих осіб На Херсонщині залили фарбою екс-заступника губернатора Херсонської області Євгена Ріщука кандидата на вибори у ВРУ по виборчому округу №182
Порушення графіку роботи ОВК Донецька область 2019-06-22 Невідомих осіб 20 червня, з третьої спроби ОВК №51 (смт Зайцеве) вдалося провести друге повноважне засідання. Дві попередні спроби були невдалими, оскільки на засідання не збиралася кількість членів ОВК, що необхідна для кворуму та можливості приймати рішення. Таким чином, низка організаційних питань, які потрібні для повноцінного функціонування ОВК, більше двох тижнів були заблоковані неспроможністю приймати рішення через відсутність кворуму на засіданнях ОВК.
Агіт. матеріали без вихідних даних Дніпропетровська область 2019-06-22 Невідомих осіб У Дніпрі, на відкритті «Коворкінгу змін» партії «Голос» спостерігачі виявили агітаційні матеріали без вихіднихї даних
Порушення порядку оприлюднення інформації Дніпропетровська область 2019-06-22 Невідомих осіб У Кривому Розі окружна виборча комісія №31 не оприлюднює свої рішення як цього вимагає законодавство. Станом на 20 червня, на інформаційному стенді ОВК №31, який знаходиться біля входу в приміщення комісії, відсутня необхідна інформація, що стосується виборчого процесу.
Агіт. матеріали без вихідних даних Миколаївська область 2019-06-22 Козир Б. У Миколаєві 20 червня спостерігач виявив білборди кандидата в народні депутати Бориса Козиря що не містили вихідних даних. Борис Козир був зареєстрований ЦВК 14 червня як кандидат-мажоритарник по виборчому округу №127, а білборди знаходяться на території 129 округу.
Агіт. матеріали без вихідних даних Миколаївська область 2019-06-22 Гасюк А. У Миколаєві 20 червня у Вознесенську спостерігач виявив рекламні носіїї із зображенням кандидата Анатолія Гасюка, який був зареєстрований ЦВК 15 червня без вихідних даних.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Невідомих осіб На Закарпатті представники «Опозиційної платформи «За життя» долучилися до «благодійних акцій». У випуску новин телеканалу «Перший кабельний» від 18 червня 2019 року є сюжет про велозаїзд із розіграшем подарунків у Виноградові, який пройшов за підтримки «Опозиційної платформи «За життя». Головний приз – велосипед, а спонсор заходу – Виноградівський міськрайонний осередок політпартії «Опозиційна платформа «За життя».
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Невідомих осіб На Закарпатті представники «Опозиційної платформи «За життя» долучилися до «благодійних акцій». 16 червня на Закарпатті, у Свалявському районі, за підтримки партії «Опозиційна платформа «За життя» пройшов фестиваль «Поляна сили». У заході взяв участь Полянський сільський голова Іван Дрогобецький. Також під час події була використана чимала кількість символіки згаданої політичної сили. Сюжет про фестиваль вийшов на «Першому кабельному» 18 червня 2019 року.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Невідомих осіб На Закарпатті представники «Опозиційної платформи «За життя» долучилися до «благодійних акцій». У дитячому садочку села Сторожниця, що на Ужгородщині, представники політичної партії «Опозиційна платформа «За життя» відвідали випускний бал вихованців та презентували закладу принтер. Інформація про це була оприлюднена у сюжеті телеканалу «Перший кабельний» 10 червня 2019 року.
Порушення в роботі ОВК Житомирська область 2019-06-21 Невідомих осіб В ОВК №63 (м. Бердичів) виникли проблеми з реєстрацією спостерігачів. Спостерігачу вручили «довідку» з поясненням, в якій вказано, що провести реєстрацію комісія не може, бо не працює система «Вибори». Станом на 20 червня спостерігачів так і не зареєстрували і не видали посвідчень.
Застосування адмін. ресурсу Одеська область 2019-06-21 Хачатрян К. Одещина.Починаючи з кінця травня і до сьогодні, 21 червня, сайт Березівської районної ради Одеської області розміщує десятки новин, в яких у той чи інший спосіб позитивно згадується діяльність Князя Хачатряна.Потенційний кандидат згадується в новинах про різноманітні святкування та пригощання дітей.
Порушення термінів визначення місць агітації Миколаївська область 2019-06-21 Невідомих осіб Миколаївщина. В Первомайську затверджено перелік місць для передвиборної агітації Рішенням виконавчого комітету міської ради від 14.06.2019 року №298, з
Порушення термінів визначення місць агітації Тернопільська область 2019-06-21 Невідомих осіб У Тернополі визначили місця, у яких кандидати в народні депутати можуть розміщувати свою політичну рекламу. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет міської ради 14 червня.
Джинса Київська область 2019-06-21 Карплюк В. Київщина.20 червня на Facebook-сторінці "За Карплюка" з`явилося фото Олександра Дубінського – ведучого програми "Гроші", кандидата в народні депутати від партії "Слуга народу" у 94-му окрузі.На світлині Дубінський стоїть поряд із секретарем Вишневої міської ради Сергієм Пишним, однопартійцем кандидата-самовисуванця у 95-му окрузі Володимира Карплюка, показуючи пальцями "Victory".
Чорний піар Одеська область 2019-06-21 Невідомих осіб В Одесі з’явилися білборди на яких зображені представники партії Вадим Рабінович та Ілля Кива та є напис: «Була би моя воля – я б розстрілював автобуси Донецьк-Київ і Київ-Донецьк. Ілля Кива».На білбордах відсутні вихідні дані.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Невідомих осіб На Закарпатті. У Берегові до організації дитячого велозаїзду долучився представник партії «Укроп» Василь Греба. Змагання були присвячені до Дня захисту дітей. Учасники змагань отримали різні призи, а переможець – гірський велосипед. Про це 3 червня 2019 року повідомили на сайті партії «Укроп» та на сторінці політсили у Фейсбуку.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Невідомих осіб На Закарпатті. 30 травня відбулося урочисте відкриття міні-футбольного поля зі штучним покриттям на території Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №2. Футболістам із трьох шкіл представники ВО «Батьківщина» презентували набори м’ячів для тренувань та спортивну форму.
Порушення в роботі ОВК Житомирська область 2019-06-21 Невідомих осіб В ОВК №62 (м. Житомир) виникли проблеми з реєстрацією спостерігачів. Попросили «принести документи пізніше, через несправність системи «Вибори».19 червня комісія провела засідання і видала постанову про реєстрацію, але посвідчень так і немає.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Лунченко В. На Закарпатті.У Хусті та Іршаві відбулося свято для дітей «Країна дитинства» за підтримки чинного народного депутата по округу №71 Валерія Лунченка. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «М-студіо» від 3 червня 2019 року. Як розповідається у сюжеті, під час свята дітям роздавали кульки, морозиво та льодяники, також діти могли безкоштовно відвідати атракціони, побавитися з аніматорами тощо. У сюжеті нардепа Валерія Лунченка називають одним із організаторів фестивалю.
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-21 Пустоваров А. 20 червня помітили заступника міського голови Запоріжжя Анатолія Пустоварова на святковому заході в територіальному виборчому окрузі № 76. Під час заходу присутніх безкоштовно пригощали квасом. Людина, яка пропонувала напій запевнила, що гостинець оплачений Анатолієм Пустоваровим.Станом на 21 червня згаданий чиновник не є зареєстрованим в ЦВК кандидатом у народні депутати України.
Агіт. матеріали без вихідних даних Луганська область 2019-06-21 Курила В. Луганщина. У місті Кремінна зафіксовано 2 білборди кандидата в народні депутати України у 113 виборчому окрузі Віталія Курила (зареєстрований 13 червня) із портретом та написом «Шановні земляки, вітаю вас зі святом святої Трійці. Ваш народний депутат України Віталій Курило» на яких не позначені вихідні дані.
Підкуп виборців Миколаївська область 2019-06-21 Ільюк А. Миколаївщина. Про кандидата від Миколаївщини по округу № 128 Артема Ільюка місцеві телеканали згадували 7 разів. 14 червня на телеканалі «МАРТ» вийшов сюжет, в якому нардеп до Дня медичного працівника дарує 40 мобільних телефонів сімейним лікарям ЦПМСД №2 м. Миколаєва. 10 червня на цьому ж телеканалі показали, як Артем Ільюк підтримав футбольний турнір «Літній кубок «Лідер».
Агіт. матеріали без вихідних даних Черкаська область 2019-06-21 Голуб В. Черкащина.Зафіксовано щонайменше десять білбордів кандидата в народні депутати Владислава Голуба, без вихідних даних. (у місті Черкаси, Черкаському районі та місті Канів)
Агіт. матеріали без вихідних даних Полтавська область 2019-06-21 Жеваго К. Полтавщина. В Горішніх Плавнях (150 виборчий округ). Білборд, на ньому напис «З міжнародним днем захисту дітей! Народний депутат України Костянтин Жеваго». При цьому, відсутня інформація про замовника, тираж, установу, що здійснила друк, та інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Костянтин Жеваго зареєстрований в якості кандидата 14 червня.
Агіт. матеріали без вихідних даних Кіровоградська область 2019-06-21 Горбунов О. У Кропивницькому розміщені білборди без вихідних данних кандидата в депутати в окрузі № 99 Олександра Горбунова. «Придбано обладнання для медичних закладів міста. Рухаємося далі... Олександр Горбунов», «Капітальний ремонт Центру туризму. Рухаємося далі... Олександ Горбунов». Олександра Горбунова зареєстрували 17 червня.
Агіт. матеріали без вихідних даних Кіровоградська область 2019-06-21 Горбунов О. У Кропивницькому розміщені білборди без вихідних данних з політичною агітацією партії «Європейська Солідарність»
Агіт. матеріали без вихідних даних Кіровоградська область 2019-06-21 Горбунов О. У Кропивницькому розміщені білборди без вихідних данних з політичною агітацією партії «Аграрна партія»
Агіт. матеріали без вихідних даних Кіровоградська область 2019-06-21 Горбунов О. У Кропивницькому розміщені білборди без вихідних данних з політичною агітацією партії «Опозиційна платформа – За життя»
Підкуп виборців Одеська область 2019-06-21 Ківалов С. Одеський кандидат в депутати Сергій Ківалов годує виборців безкоштовною солодкою ватою. Також в рамках агітації були встановлені безкоштовні батути і працювали аніматори. На тлі щасливих дітей політик розповідав на камеру про свої досягнення.
Агіт. матеріали без вихідних даних Луганська область 2019-06-21 Сухов О. Луганщина.У місті Лисичанськ спостерігачі ОПОРИ зафіксували 4 білборди кандидата в народні депутати України у 107 виборчому окрузі Олександра Сухова (зареєстрований 15червня) із його зображенням та написом «Бесплатная юридическая помощь 0660306099. Александр Сухов. Команда Сергея Шахова». Ці білблорди не мають відповідного маркування,
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Невідомих осіб На Закарпатті представники «Опозиційної платформи «За життя» долучилися до «благодійних акцій».Переможцям фестивалю «Javornic race 2019» представники «Опозиційної платформи «За життя» подарували путівки у санаторій на території Полянської ОТГ, їх вручив голова Полянської сільської ради Іван Дрогобецький. Про це йдеться у сюжеті «Першого кабельного» від 19 червня 2019 року.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-21 Невідомих осіб На Закарпатті представники «Опозиційної платформи «За життя» долучилися до «благодійних акцій». Переможцям фестивалю «Javornic race 2019» представники «Опозиційної платформи «За життя» подарували путівки у санаторій на території Полянської ОТГ, їх вручив голова Полянської сільської ради Іван Дрогобецький. Про це йдеться у сюжеті «Першого кабельного» від 19 червня 2019 року.
Агіт. матеріали без вихідних даних Черкаська область 2019-06-21 Русаліна Л. Черкащина.Зафіксовано 12 білбордів кандидата Людмили Русаліної (у містах Черкаси, Золотоноша та Канів) без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних Луганська область 2019-06-21 Вельможний С. Луганщина. У місті Рубіжне зафіксовано білборд кандидатата у 112 виборчому окрузі Сергія Вельможного (зареєстрований 13 червня), де він зображений разом із дітьми з написом «Діти – наше майбутнє. Завжди ваш Сергій Вельможний. Команда Сергія Шахова», на якому не позначені вихідні дані.
Агіт. матеріали без вихідних даних Черкаська область 2019-06-21 Полозов В. Черкащина.Зафіксовано сім білбордів кандидата Віктора Полозова (у Черкасах, Золотоніському районі та Каневі) без вихідних даних.
Застосування адмін. ресурсу Чернігівська область 2019-06-21 Гройсман В. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вперше побував в Носівці на Чернігівщині. Використання самого доїзду за державні кошти з метою, яка, звичайно, була агітаційною, порушує виборчі стандарти
Агіт. матеріали без вихідних даних Кіровоградська область 2019-06-21 Гройсман В. У Кропивницькому розміщені білборди без вихідних данних з політичною агітацією партії «Українська стратегія »
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-20 Вакарчук С. 20 червня в Луцьку "Океан Ельзи" відіграв безкоштовний концерт.Після промови зі сцени про політику та необхідні в Україні зміни розпочався виступ "Океану Ельзи".Символіка партії неподалік входу на іподром, де відбувався концерт "Океану Ельзи".
Хуліганство Дніпропетровська область 2019-06-20 Невідомих осіб Дніпропетровщина: в Новомосковську (38 виборчий округ) пошкодили білборди політичного характеру.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб На Волині в ІА «Конкурент» розмістили публікацію «Вибори до Верховної Ради: опублікували новий рейтинг партій». У матеріалі зазначено, що на позачергових виборах у Верховну Раду до парламенту можуть потрапити п’ять партій та перераховані їхні назви. Однак у публікації відсутнє точне формулювання питання, яке ставили респондентам.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб На Волині 14 червня на шпальтах ІА «Конкурент» вийшов матеріал «Які партії проходять до Верховної Ради: з`явився новий рейтинг», в якому не зазначено точного формулювання питання.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб На Волині ІА «Волинські Новини» опублікувало новину «Опитування КМІС: шанси потрапити у раду є в п’яти партій». У тексті дописі немає інформації про замовника, спосіб формування соціологічної вибірки опитаних та не вказано методу, за яким проводили опитування.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб На Волині на сайті «Перший канал соціальних новин» під заголовком «Хто проходить в раду: партія Порошенка - друга, партія Смєшка теж долає бар’єр». в якому не зазначено точного формулювання питання.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб На Волині ІА «Волинські Новини» опублікувало новину «Опитування КМІС: шанси потрапити у раду є в п’яти партій». У тексті дописі немає інформації про замовника, спосіб формування соціологічної вибірки опитаних та не вказано методу, за яким проводили опитування.
Порушення графіку роботи ОВК Донецька область 2019-06-20 Невідомих осіб Донеччина: у смт Зайцевe вдруге не відбулось засідання ОВК №51
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб На Волині 12 червня ІА «Волинські новини» опублікувало новину «69% українців підуть голосувати на вибори до ради: які партії проходять, – опитування». Вона не містить інформацій про точне формулювання питань та замовника соціологічного опитування.
Чорний піар Хмельницька область 2019-06-20 Невідомих осіб Хмельниччина. Сюжет із ознаками чорного піару на адресу кандидата-самовисуванця Вадима Лозового та чинного нардепа-мажоритарника і водночас потенційного кандидата Андрія Шиньковича виявили на YouTube-каналі хмельницького «33 каналу».
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб Волинь. 3 червня інтернет-видання «Волинське агентство розслідувань» розмістило матеріал «У Верховну Раду проходять 4 партії – опитування», який не містить інформації про замовника, спосіб формування вибірки, а також точного формулювання питання.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Невідомих осіб Волинь. На шпальтах інтернет-видання «Волинське агентство розслідувань» розмістили результати двох опитувань. Спочатку вийшов матеріал «Свіжий рейтинг партій, які проходять у Верховну Раду», у якому зазначений лише виконавець, а згодом з’явилася публікація «Прем’єром найбільше хочуть бачити Бойка, Тимошенко або Смешка - опитування КМІС», у якій не вказано інформації щодо замовника та методу, за яким проводили опитування.
Чорний піар Кіровоградська область 2019-06-20 Невідомих осіб На Кіровоградщині зафіксували білборди та листівки з ознаками чорного піару проти потенційного кандидата у депутати, чинного нардепа Олеся Довгого.Листівки та білборди розміщені у місті Світловодськ, Знам’янка та у смт Олександрівка.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Львівська область 2019-06-20 Невідомих осіб Львівських медіа оприлюднили із запізненням інформацію про вартість розміщення у них передвиборної агітації на час виборчого процесу. Деякі ЗМІ взагалі не опублікували такі оголошення.
Хуліганство Загально державні 2019-06-20 Невідомих осіб Дніпропетровщина. 18 червня в Новомосковськ (38 виборчий округ) невідомі пошкодили колеса автомобіля потенційного кандидата в народні депутати Віталія Скакуненка.
Порушення графіку роботи ОВК Запорізька область 2019-06-20 Невідомих осіб 17 червня 2019 року ОВК № 74 (м Запоріжжя, Комунарський район, вул. Чумаченка, б 32), не працювали, а двері до приміщення, де мала проходити їхня робота — виявилися зачиненими.
Порушення графіку роботи ОВК Запорізька область 2019-06-20 Невідомих осіб Запоріжжя.17 червня 2019 року № 79 (Василівський район, м. Василівка, бульвар Центральний, б. 4) не працювали, а двері до приміщення, де мала проходити їхня робота — виявилися зачиненими.
Порушення графіку роботи ОВК Запорізька область 2019-06-20 Невідомих осіб Запоріжжя.17 червня 2019 року № 82 (Пологівський район, м. Пологи, вул. Єдності, б. 32). не працювали, а двері до приміщення, де мала проходити їхня робота — виявилися зачиненими.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Юрик Т. Видання Тернопільщини, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». Найбільш поширені матеріали у газетах одномандатного виборчого округу №165 стосуються Тараса Юрика. Зафіксовано 14 публікацій про нього як народного депутата-мажоритарника, дві - як голову федерації футболу в Тернопільській області та чотири публікації інтерв’ю з його дружиною Мар`яною Юрик.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Барна С. Видання Тернопільщини, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». У п’яти районних газетах від 7 червня була зафіксована стаття з різними назвами «Степан Барна «Збереження України – наша основна і єдина ціль» або «Степан Барна: «Наше завдання – зберегти армію та не втратити здобуте за останні п’ять років». у семи районних газетах області від 14 червня спостерігачі зафіксували статтю однакового змісту з різними заголовками . У ній йдеться про позитивні здобутки Барни на його колишній посаді.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Вітвіцький О. Видання Тернопільщини, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». В одномандатному виборчому окрузі №166, найпоширеніші статті у друкованих газетах присвячені Олегу Вітвіцькому. 14 червня опублікована стаття «Від Вакарчука по округу з центром у Теребовлі до парламенту йде Олег Вітвіцький». Вона містить відомості позитивного характеру про партію «Голос» та заявленого нею ще потенційного, станом на 14 червня, кандидата у депутати: «Зараз Олег Вітвіцький активно впливає на процес децентралізації у Тернопільській області, відстоює історичну теребовлянську бруківку (виступає за будівництво об’їзної дороги навколо Теребовлі)».
Агіт. матеріали без вихідних даних Вінницька область 2019-06-20 Вацак Г. У Вінницькій області на території виборчого округу №16 зафіксовано білборди з агітацією за кандидата у народні депутати України Геннадія Вацака, розміщені без вихідних даних.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Яциковський Б. Районні видання Тернопільської області, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». 24 травня спостерігачі виявили статтю про відкриття майданчика за сприяння депутата обласної ради та потенційного кандидата від Радикальної партії в цьому окрузі Богдана Яциковського «Завдяки Богдану Яциковському у с. Маневе облаштували дитячий майданчик».
Дочасна агітація Миколаївська область 2019-06-20 Невеселий В. Миколаївщина. На ТВО № 131 проявив Владислав Невеселий, який 18 червня зареєстрований кандидатом у народні депутати. За перші два тижні літа спостерігачі зафіксували дев’ять випадків його благодійної діяльності.
Підкуп виборців Волинська область 2019-06-20 Палиця І. На Волині. Ігор Палиця ЦВК зареєструвала кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №22.Іменний фонд політика має власний сайт та сторінку у соцмережі Facebook, де регулярно висвітлюють його роботу. Зокрема, на сайті повідомляють, що фонд виступив організатором ІІ турніру з мініфутболу серед вчителів та батьків учнів закладів загальної і середньої освіти Луцька, який відбувся 27-29 травня. Далі ж у тексті повідомляють про подарунки.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Барна О. Видання Тернопільщини, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». В одномандатному виборчому окрузі №167 найчастіше пишуть про депутата-мажоритарника та потенційного кандидата у депутати Олега Барну.Поширення на сторінках районних видань мала стаття «Освіта – в пріоритеті» про внесений Олегом Барною законопроект про зміни до статей Закону України «Про освіту».
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Чайківський І. Видання Тернопільщини, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». У трьох газетах від 14 червня спостерігачі виявили публікацію про кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі №165 Івана Чайківського «На старті виборів визначився лідер нашого округу». Автором повідомлення зазначений соціолог Володимир Шаблій.
Підкуп виборців Тернопільська область 2019-06-20 Чайківський І. Тернопільщина.14 червня Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала Івана Чайківського кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №165 (м. Зборів).16 червня, за інформацією з офіційного сайту Бережанської міської ради, в Бережанах відбувся сімейний фестиваль «Всі разом за сім`ю». В опублікованій статті йдеться, про те що розважальна програма включала конкурси, під час яких розігрувалися грошові сертифікати від підприємця Івана Чайківського.
Дочасна агітація Миколаївська область 2019-06-20 Лівік О. Миколаївщина. Чотири рази організовував екскурсії до Верховної Ради для дітей Вознесенського району народний депутат по ТВО № 131 Олександр Лівік, який не зареєстрований кандитом у депутати. Так, за його сприяння парламент відвідали учні Вознесенської, Воронівської, Трикратської, Актовської, Олександрівської та Новоєгорівської шкіл.
Порушення порядку фінансування Сумська область 2019-06-20 Сокур Д. З 14 червня у м. Суми спостерігач почав фіксувати розміщення агітаційних наметів, де роздавали листівки з біографією кандидата Дениса Сокура та газети «Національного Корпусу», членом якого він є. Крім того, по місту Суми розміщені білборди, сітілайти та інші рекламні конструкції з його зображенням та написами «Молодь у Раду! Денис Сокур», «Сила, що змінює країну» та біографією кандидата. У офіційно зареєстрованого кандидата у 157 окрузі (м. Суми) Дениса Сокура, за даними Центральної виборчої комісії, станом на 20 червня досі не відкритий виборчий фонд.
Порушення порядку фінансування Сумська область 2019-06-20 Сокур Д. Агітаційні матеріали кандидата у 157 окрузі (м. Суми) Дениса Сокура, від 17 червня почали поширювати у м. Ромни. Уся перерахована друкована продукція містить наступні вихідні дані: “друк здійснив ФОП Безверха А.М. відповідальний за друк Безверха А.М. замовник Сокур Д.В.”. У офіційно зареєстрованого кандидата у 157 окрузі (м. Суми) Дениса Сокура, за даними Центральної виборчої комісії, станом на 20 червня досі не відкритий виборчий фонд.
Підкуп виборців Волинська область 2019-06-20 Мартиняк С. На Волині.14 червня ЦВК зареєструвала нардепа Сергія Мартиняк кандидатом по округу № 21.У період від 24 травня по 19 червня проект долучився щонайменше до двох масштабних акцій: 6 червня відбулося святкування Дня міста Горохова, 16 – Дня міста Рожища. На встановлених на площах банерах було зазначено «За підтримки Благодійного фонду Сергія Мартиняка». У ході заходів виступали учасники творчого проекту «СВОЇ», а також відома українська артистка Тоня Матвієнко, а присутнім також дарували футболки, кашкети та сумки із символікою проекту.
Підкуп виборців Донецька область 2019-06-20 Єфімов М. 18 червня у дворі Красноторської селищної ради, що в Краматорську, відбулася зустріч місцевих жителів із кандидатом у народні депутати від округу №48 Максимом Єфімовим, де присутніх пригощали розливним пивом чи квасом на вибір.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Головко М. Районні видання Тернопільської області, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». У п’яти районних газетах округу від 14 червня наявна стаття «Михайло Головко пропонує збільшити щорічну фінансову підтримку власникам великої рогатої худоби». У ній йдеться про пропозиції внесення змін народним депутатом-мажоритарником до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства». В одному випадку повідомлення мало позначку «R», а в одному «політична реклама». Михайло Головко є потенційним кандидатом у депутати від ВО «Свобода» в одномандатному виборчому окрузі №164.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Салко В. Видання Тернопільської області, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». Стаття про ще потенційну на той час кандидатку від партії «Голос» в цьому окрузі Віту Салко опублікована у чотирьох газетах від 14 червня. Матеріал однакового наповнення під назвою, де змінювались регіони, «Від Вакарчука на Лановеччині/Підволочищені/Кременеччині/Шимщині до Верховної Ради йде Віта Салко» створював позитивний імідж кандидатки і партії. Містив, до прикладу, цитату: «Стара система стала плямою на вишиванці українця. Настав час не розчинити, а повністю вивести цей бруд».
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Чоботар В. Видання Тернопільської області, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». 14 червня опубліковане інтерв’ю з потенційним кандидатом у депутати Валерієм Чоботарем. Стаття «Виборець укладає з Кандидатом суспільну угоду. Якщо її умови не виконуються, останній втрачає повноваження, - Валерій Чоботар» висвітлює чоловіка з позитивної сторони.
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Ляшко О. Районні видання Тернопільської області, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». 7 червня спостерігачі зафіксували публікацію з різними назвами «Олег Ляшко: «Наступні вибори – це бій за землю»» або «Ляшко: бій за землю розпочато». У ній висвітлено позицію Радикальної партії щодо продажу землі іноземним інвесторам. Стаття була поширена на сторінках видань чотири рази, в одному випадку містила позначку латинської літери «R».
Джинса Тернопільська область 2019-06-20 Ляшко О. Районні видання Тернопільської області, які виходили друком від початку виборчого процесу було зафіксовано статті з ознаками «джинси». У чотирьох виданнях від 14 червня опубліковано інформаційне повідомлення «Ляшко: Захистимо мову – захистимо Україну». У ньому йдеться про з’їзд Радикальної партії. Текст містить цитати Олега Ляшка штибу: «У моїй команді кожна людина, яка прийшла, може реалізуватися, добитися всього без блату, без волохатої руки, без золотої ложки в роті, а тільки завдяки своїм зусиллям, своїй боротьбі і своїй наполегливості»
Порушення в ЗМІ та на ТБ Загально державні 2019-06-20 Гузь І. На офіційному сайті Центру Разумкова результати соціологічного опитування щодо дострокових виборів на користь народного депутата Ігоря Гузя, яке містило не всі передбачені законодавством відомості. Відсутні відомості про замовника опитування.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Гузь І. Протягом дня 17 червня новини із заголовком «В окрузі 19 на Волині лідирує Ігор Гузь» з’явилися на сторінках Інформаційних агентств «Волинські Новини» та «ВолиньPost», а також інтернет-видань «Волинська правда», «Кордон», «Буг», «Володимир Медіа», «Район. Любомль», «Район. Іваничі», «Район. Володимир-Волинський», «Волинь 24» (із однаковим заголовком «Ігор Гузь має на окрузі понад 50%-підтримку. Опитування»), Окрім того, ідентичний матеріал опублікувало всеукраїнське видання «Українский новинний портал»
Порушення в ЗМІ та на ТБ Волинська область 2019-06-20 Гузь І. Волинь. У соцмережі Facebook нардеп Ігор Гузь розмістив сюжет «12 каналу» із відео дубльоване текстом, який дослівно повторює інформацію із поширених в інтернет-ЗМІ новинах (результати соціологічного опитування щодо дострокових виборів на користь народного депутата Ігоря Гузя із заголовком «В окрузі 19 на Волині лідирує Ігор Гузь»). Відеоряд складається із фото з зустрічей із нардепом та власне інфографіки, яка ілюструє озвучені дані. У сюжеті також немає інформації про замовника, методу проведення і способу формування вибірки та точного формулювання питання, яке ставили респондентам.
Підкуп виборців Волинська область 2019-06-20 Гузь І. На Волині. 17 червня ЦВК зареєструвала Ігоря Гузя кандидатом у народні депутати по округу №19. Нардеп є засновником «іменного» фонду «Прибужжя», який має власний сайт. 18 червня «Кордон» повідомив про підтримку фондом «Прибужжя» концерту на День міста Любомля. Зокрема, у публікації «У Любомлі побували відомі українські артисти» вказують, що концерти квартету «Акорд» та заслуженого артиста Адама Горбатюка організували за сприяння Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя».18 червня на офіційній Facebook-сторінці нардепа розмістили посилання із інформацією про результати змагань із мотокросу у Володимирі-Волинському. У дописі вказують, що команда фонду «Прибужжя» «підтримала» змагання.
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Співаковський О. На Херсонщині (182-ий округ) зовнішню рекламу без вихідних даних зареєстрованого 14 червня кандидата в народні депутати Олександра Співаковського (самовисування)
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Семенчев І. 17 червня спостерігач зафіксував на території 183-го виборчого округу, в місті Херсоні, 6 білбордів зареєстрованого 13 червня кандидата в народні депутати Ігоря Семенчева (самовисування) без вихідних даних . На білбордах розміщений текст «Вибір 2019. Вимагаємо змін! Нова Верховна Рада України».
Чорний піар Херсонська область 2019-06-19 Невідомих осіб Обшуки у Євгена Рищука, як «чорний піар» викликали ажіотаж. Рищук Є.М. пояснив, що проведення обшуків у нього вважає «чорним піаром», оскільки дата проведення обшуків дивним чином співпала з початком його передвиборчої діяльності. На момент проведення обшуків Рищук Є.М. був відсутній в м. Херсоні, оскільки в м. Києві отримував посвідчення кандидата в Народні депутати України.
Порушення порядку розміщенні агіт. матеріалів Київська область 2019-06-19 Карплюк В. Київщина. В Ірпені кандидат в нардепи Володимир Карплюк, який балотується до Ради на 95-му окрузі проводив агітацію під час чемпіонату з регбі . На паркані стадіону майоріли 2 банери, а під час відкриття чемпіонату лунала агітація на підтримку кандидата в депутати.
Агіт. матеріали без вихідних даних Харківська область 2019-06-19 Немічев К. На Харківщині виявили сітілайти і білборди з написом «Сила, що змінює країну» з прізвищем та фотографією кандидата в народні депутати Костянтина Немічева На всіх примірниках зовнішньої реклами кандидата були відсутні відомості про замовника матеріалів, установу, що здійснила друк їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Самовисуванець Костянтин Немічев був зареєстрований кандидатом в народні депутати постановою ЦВК №1018 від 15 червня.
Агіт. матеріали без вихідних даних Львівська область 2019-06-19 Гірняк В. На Львівщині 18 червня зафіксували у місті Городок рекламні плакати заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка що не містять жодних вихідних даних про замовника, тираж, відповідальних осіб за друк. Гірняк є офіційно зареєстрованим кандидатом у народні депутати (15 червня) від політичної партії «Громадянська позиція» у 120 виборчому окрузі
Агіт. матеріали без вихідних даних Вінницька область 2019-06-19 Вацак Г. 18 червня у містах Ямпіль, Крижопіль та Могилів-Подільський (виборчий округ №16) спостерігачі зафіксували агітаційні матеріали кандидата у народні депутати України Геннадія Вацака, який був зареєстрований ЦВК 17 червня. Ці білборди не містять вихідних даних.
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-19 Медуниця О. Сумщина: під час звіту нардепа люди закликали голосувати за нього на виборах.13 червня у Сумах пройшла зустріч з народним депутатом по 157 округу та потенційним кандидатом у народні депутати Олегом Медуницею. На вході до зали, де проходив захід, всім учасникам пропонували воду та папку з написом «Працюю для сумчан! Олег Медуниця». Також в папці знаходились календар та блокнот з аналогічними написами та ручка з написом «Олег Медуниця». Під час зустрічі учасники переглянули відеоролик тривалістю 15 хвилин, де різні люди позитивно відгукувались про Олега Медуницю.
Порушення порядку фінансування Івано-Франківська область 2019-06-19 Станіславський Б. На Івано-Франківщині 16 червня зафіксували у Тисмениці, що в окрузі №84, білборди кандидата у депутати Богдана Станіславського, розміщені ймовірно не за кошти виборчого фонду. Богдана Станіславського ЦВК зареєструвала кандидатом постановою від 15 червня, а станом на 16 червня про створення його виборчого фонду нічого не було відомо. Богдан Станіславський – висуванець від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».
Підкуп виборців Чернігівська область 2019-06-19 Микитась М. Чернігівщина . Діючий народний депутат по 206 виборчому округу Максим Микитась почав роздавати продуктові набори у Чернігівській області.
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Хлань С. 16 червня зовнішня реклама зареєстрованого 3 червня кандидата в народні депутати Сергія Хланя (самовисування) без вихідних даних була зафіксована на території 185-го округу: в Генічеському районі – 10 білбордів, без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Хлань С. 16 червня зовнішня реклама зареєстрованого 3 червня кандидата в народні депутати Сергія Хланя (самовисування) без вихідних даних була зафіксована на території 185-го округу в Новотроїцькому – 9 білбордів без вихідних даних.
Агіт. матеріали без вихідних даних Львівська область 2019-06-19 Кіт А. На Львівщині два білборди у місті Стрий з надписом «Захистили найдорожче! Андрій Кіт, без жодних вихідних даних зафіксували17 червня. 14 червня ЦВК зареєструвала політика кандидатом у народні депутати як самовисуванця у 126 окрузі .
Агіт. матеріали без вихідних даних Львівська область 2019-06-19 Кіт А. На Львівщині білборди у місті Жидачів з надписом «Захистили найдорожче! Андрій Кіт, без жодних вихідних даних зафіксували17 червня. 14 червня ЦВК зареєструвала політика кандидатом у народні депутати як самовисуванця у 126 окрузі .
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Вінник І. На Херсонщині 18 червня в Бериславському та Олександрівському районах (184-ий округ) було зафіксовано 6 білбордів зареєстрованого 7 червня кандидата в народні депутати Івана Вінника (самовисування) без передбачених законодавством вихідних даних. Зовнішня реклама містить ім’я та прізвище політика та лозунг «Рухаємося вперед!».
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Вінник І. На Херсонщині в місті Нова Каховка було зафіксовано 6 білбордів зареєстрованого 7 червня кандидата в народні депутати Івана Вінника (самовисування) без передбачених законодавством вихідних даних. Зовнішня реклама містить ім’я та прізвище політика та лозунг «Рухаємося вперед!».
Агіт. матеріали без вихідних даних Львівська область 2019-06-19 Дубневич Б. На Львівщині 12 та 14 червня. «Дороги, дороги і ще раз дороги! Ваш Богдан Дубневич» - білборди з таким надписом без вихідних даних розміщені на автошляху поблизу села Лапаївка, 10 червня Центральна виборча комісія зареєструвала Богдана Дубневича кандидатом у народні депутати як самовисуванця у 118 окрузі
Агіт. матеріали без вихідних даних Львівська область 2019-06-19 Дубневич Б. Львівщина . «Дороги, дороги і ще раз дороги! Ваш Богдан Дубневич» - білборди з таким надписом без вихідних даних розміщені у селі Сокільники. 10 червня Центральна виборча комісія зареєструвала Богдана Дубневича кандидатом у народні депутати як самовисуванця у 118 окрузі
Агіт. матеріали без вихідних даних Львівська область 2019-06-19 Дубневич Б. На Львівщині 12 та 14 червня. «Дороги, дороги і ще раз дороги! Ваш Богдан Дубневич» - білборди з таким надписом без вихідних даних розміщені у місті Пустомити. 10 червня Центральна виборча комісія зареєструвала Богдана Дубневича кандидатом у народні депутати як самовисуванця у 118 окрузі
Порушення порядку агітації Черкаська область 2019-06-19 Курбет Є. У Черкасах 19 червня у одному з приміщень окружної виборчої комісії №195 (Черкаси, Соснівський район) проводили безкоштовне діагностування зору та роздавали газети із зображенням потенційного кандидата в депутати у цьому окрузі Євгенія Курбета.
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Невідомих осіб На Херсонщині (182-ий округ) зовнішню рекламу без вихідних даних зареєстрованого політичниї сили «Опозиційна платформа – за життя» (3 білборди)
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-19 Невідомих осіб З початку виборчої кампанії у місті Вінниці та в округах, зокрема в місті Хмільник (виборчий округ №13), наявні білборди, які рекламують політичну партію «Українська стратегія Гройсмана». Партія заявила про намір балотуватися та провели свої з`їзди, проте ще не зареєстровані в ЦВК.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Черкаська область 2019-06-19 Невідомих осіб Черкащина. У окружній виборчій комісії № 194 попри те, що комп’ютерами члени комісії забезпечені, до інтернету прилади досі не підключені.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Черкаська область 2019-06-19 Невідомих осіб Черкащина. У окружній виборчій комісії №195 повідомляють, що кількості отриманих комп’ютерів – недостатньо. Інтернет також не працює, .
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Черкаська область 2019-06-19 Невідомих осіб Черкащина. У ОВК №199 повідомляють, що до мережі Інтернет не підключені, інформаційна вивіска відсутня.
Хуліганство Полтавська область 2019-06-19 Невідомих осіб У Полтаві було зафіксовано чотири пошкоджених білборди партії «Європейська солідарність»
Хуліганство Полтавська область 2019-06-19 Невідомих осіб У Полтаві було зафіксовано зіпсований білборд на користь «Опозиційної платформи «За життя»
Хуліганство Чернігівська область 2019-06-19 Невідомих осіб 19 червня зафіксували два пошкоджені рекламні щити на виїздах з Московської траси до міст Бахмач та Прилуки (одномандатний виборчий округ №208). Біліборди із зображенням лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка та гаслами «Обирай НАТО і ЄС», «Долучайся!» зафарбовані чорними плямами та нецензурними написами.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Черкаська область 2019-06-19 Невідомих осіб Черкащина. У окружній виборчій комісії №197 відзначають проблему із відсутністю достатньої кількості комп’ютерів. Телефони наявні, однак не підключені до зв`язку. Відповідно не працює ще і система "Вибори". Також ще не мають власного інтернету. Інформаційний стенд та навіть вивіска у приміщенні ОВК відсутні, оскільки досі не надані матеріали для їх виготовлення», - коментує голова комісії Тетяна Туз.
Дочасна агітація Донецька область 2019-06-19 Невідомих осіб Донеччина.Спостерігачі зафіксували аявність матеріалів від політичної партії «Наш край». Щонайменше два білборди у Краматорську й у Костянтинівці.
Дочасна агітація Донецька область 2019-06-19 Невідомих осіб Донеччина.Спостерігачі зафіксували наявність рекламних матеріалів від політичної партії «Опозиційна платформа «За життя» у Краматорську. Повідомляють про наявний білборд.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-19 Невідомих осіб З початку виборчої кампанії у Вінниці наявна реклама політичної партії «Опозиційна платформа «За життя» із написом «Опозиційна платформа «За життя. Об’єднані заради миру» Партія заявила про намір балотуватися та провели свої з`їзди, проте ще не зареєстровані в ЦВК.
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-19 Вакарчук С. На концерті гурту «Океан Ельзи» у Львові були присутня символіка партії «Голос», лідером якої є фронтмен гурту Святослав Вакарчук.Перед концертом великі екрани над сценою показували символіку партії «Голос», біля неї стояли стенди із партійними зображеннями та великий банер,
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-19 Мейдич О. На Вінниччині людям роздають курятину та заморожену піцу від ГО «Соціальні ініціативи Мейдича Олега» Олег Мейдич є депутатом Вінницької обласної ради. Станом на 19 червня 2019 року він не зареєстрований кандидатом у народні депутати України.
Збір персональних даних для впливу на виборців Вінницька область 2019-06-19 Мейдич О. На Вінниччині людям роздають курятину та заморожену піцу від ГО «Соціальні ініціативи Мейдича Олега» Олег Мейдич є депутатом Вінницької обласної ради. Розповіли, що під час роздачі пакетів представники ГО «Соціальні ініціативи Мейдича Олега» записували на аркуші прізвище та ім’я, адресу та телефон громадян, які отримують допомогу. Станом на 19 червня 2019 року він не зареєстрований кандидатом у народні депутати України.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-19 Чекіта Г. Одеса.Народний депутат-мажоритарник і потенційний кандидат Геннадій Чекіта через свій благодійний фонд «Милосердя» вирішив зайнятися непрямим підкупом виборців. В будинки пенсіонерів Малиновського району Одеси приносять ліки в якості безкоштовної медичної допомоги.
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-19 Гройсман В. На Херсонщині (182-ий округ) зовнішню рекламу без вихідних даних зареєстрованого політичниї сили «Української стратегії» Володимира Гройсмана (5 білбордів та 3 сітілайта).
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-19 Танцюра Д. Потенційний кандидат у народні депутати на виборчому окрузі №133 (Київський район міста Одеси) Дмитро Танцюра проводив зустріч з учителями та батьками учнів у школі №84, які висловлювали йому підтримку в разі участі у парламентській виборчій кампанії. Танцюра декілька разів прямо висловлювався щодо необхідності проголосувати за його кандидатуру на виборах.
Агіт. матеріали без вихідних даних Івано-Франківська область 2019-06-19 Савчук О. 19 червня виявили у Івано-Франківську (виборчий округ № 83) 20 білбордів та 2 сітілайти з агітацією за кандидатку Оксану Савчук.Білборди не містили необхідних вихідних даних – інформації про замовника, установу, яка здійснила друк, тираж та осіб, відповідальних за випуск
Порушення порядку фінансування Івано-Франківська область 2019-06-19 Савчук О. 19 червня виявили у Івано-Франківську (виборчий округ № 83) 20 білбордів та 2 сітілайти з агітацією за кандидатку Оксану Савчук (політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода») Оксану Савчук ЦВК зареєструвала кандидаткою по округу №83 (Івано-Франківськ) 18 червня, є сумнів, що він розміщений за кошти виборчого фонду, адже про створення фонду станом на 19 червня невідомо.
Агіт. матеріали без вихідних даних Львівська область 2019-06-19 Доманський В. На Львівщині рекламні щити з зображенням Володимира Доманського без вихідних даних. Кандидатом у народні депутати, зареєстрований 14 червня (самовисування)
Дочасна агітація Рівненська область 2019-06-19 Порошенко П. У Рівному агітував Порошенко. Разом із Порошенком агітували рівнян місцеві мажоритарники на позачергових парламентських виборах Олексій Муляренко (м.Рівне), Віталій Ундір (Острожчина) та Олександр Дехтярчук (Дубенщина).
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-19 Порошенко П. З початку виборчої кампанії на Вінниччині в усіх виборчих округах області розміщена зовнішня реклама політичної партії «Європейська солідарність» – білборди із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність». Партія заявила про намір балотуватися та провели свої з`їзди, проте ще не зареєстровані в ЦВК.
Дочасна агітація Донецька область 2019-06-19 Порошенко П. Донеччина.Спостерігачі зафіксували у місті Дружківка розміщення борду партії «Європейська солідарність» по вулиці Соборній із зображенням Петра Порошенка та гаслом «Обирай НАТО та ЄС. Долучайся!»
Дочасна агітація Донецька область 2019-06-19 Порошенко П. Донеччина.Спостерігачі зафіксували 6 бордів із зображенням лідера «Європейської солідарності» розташовані у місті Костянтинівка.
Дочасна агітація Донецька область 2019-06-19 Порошенко П. Донеччина.Спостерігачі зафіксували три рекламних борди від «Європейської солідарності»: 2 - у місті Волноваха та ще 1 - у смт Новотроїцьке поблизу КПВВ «Новотроїцьке».
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Порошенко П. В ТВО № 77 Шевченківського району Запоріжжя помічена реклама партії «Європейська солідарність» (1 борд),
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Порошенко П. Запоріжжя.ТВО № 80 Мелітопольського району зафіксована зовнішня реклама від політичниї партії «Європейська солідарність» ( 2 борди).
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Танцюра Д. Одещина. В окрузі № 133 (Київський район міста Одеси) розміщено білборди на підтримку потенційного кандидата Дмитра Танцюри .
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-18 Васюник І. Львівщина. Ще до реєстрації у ЦВК рекламу у Львові розмістив Ігор Васюник. Сам він сказав, що ця реклама — не дочасна агітація, а його позиція як політика. Разом із зовнішньою рекламою Ігор Васюник почав активно використовувати рекламу у Facebook, на що витратив майже 4 тисячі доларів упродовж кількох останніх місяців.
Застосування адмін. ресурсу Луганська область 2019-06-18 Бойко Ю. Луганщина: на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради 14 червня було розміщено публікацію «Юрій Бойко зустрівся з керівництвом та депутатами Сєвєродонецької міської ради», в якій йдеться, що на запрошення голови постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів Ігоря Буткова (депутат міськради від «Опозиційного блоку») до Сєвєродонецької міськради для зустрічі з її керівництвом та депутатами 12 червня прибули співголова політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» Юрій Бойко
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Гройсман В. Запоріжжя.ТВО № 80 Мелітопольського району зафіксована зовнішня реклама від політичниї партії «Українська стратегія» (2 борди)
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Гройсман В. В ТВО № 77 Шевченківського району Запоріжжя помічена реклама партії «Українська стратегія» (3 борди).
Застосування адмін. ресурсу м.Київ 2019-06-18 Білецький А. У Києві, у коридорі Оболонської районної держадміністрацій викладені буклети із портретом нардепа Андрія Білецького, який балотуватиметься за списком “Свободи”.Спостерігачі виявили буклети та листівки Білецького і “Національного корпусу” біля депутатської приймальні кандидата. А на вході до райдержадміністрації висить запрошення на безкоштовні комп’ютерні курси від “Національного корпусу”.
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Пономарьов О. У Запорізькій області селищі міського типу Андріївка та селі Софіївка бердянського району помічені борди чинного народного депутата України Олександра Пономарьова із закликом «Світлого майбутнього нашим дітям».
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Пресман О. Одещина. З’явилися перші рекламні конструкції з інформацією про потенційного кандидата Олександра Пресмана . ТВО №139
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Гуляєв В. Одещина. З’явилися перші рекламні конструкції з інформацією про потенційного кандидата Василя Гуляєва. ТВО №140
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Колесников В. Запоріжжя. В ТВО № 82 поблизу автовокзалу м. Пологи розташований борд В`ячеслава Колесникова із зверненням «Повідбиваю руки за Залізничну лікарню» і згадкою про Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина».
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-18 Вакарчук С. Львівщина. ЗМІ. 5 матеріалів про партію «Голос» Святослава Вакарчука. Окрім спільної інформації, хто представлятиме партію по списку, кожне видання публікувало короткі довідки про кандидатів у своєму окрузі.
Порушення в роботі ЦВК Загально державні 2019-06-18 Невідомих осіб ЦВК зареєструвала кандидатом в депутати члена виборчої комісії.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Крук Ю. Одещина. З’явилися перші рекламні конструкції з інформацією про потенційного кандидата Юрія КрукаТВО №140
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Гатунко А. У Запорізькій області зафіксовані борди Артура Гатунка, депутата Запорізької обласної ради, члена фракції політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»
Дочасна агітація Чернігівська область 2019-06-18 Невідомих осіб На Чернігівщині спостерігачі зафіксували у виборчому окрузі №210 (м. Прилуки) розміщені білборди без вихідних даних з агітаційними матеріалами «Аграрна партія»
Дочасна агітація Чернігівська область 2019-06-18 Невідомих осіб На Чернігівщині спостерігачі зафіксували у виборчому окрузі №210 (м. Прилуки) розміщені білборди без вихідних даних з агітаційними матеріалами "Європейська солідарність»,
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Невідомих осіб Одещина.Партія «Українська стратегія» представлена на білбордах в округах №№ 137, 138, 139, 140,
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Невідомих осіб Одещина. Партія «Європейська солідарність представлена на білбордах в округах - в округах №№ 135, 137, 138, 139, 140,
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Невідомих осіб Одещина. Партія «Слуга народу» представлена на білбордах в округах в округах №№ 141, 142.
Порушення графіку роботи ОВК Сумська область 2019-06-18 Невідомих осіб На Сумщині ОВК 160 не може працювати на даний момент, тому що там немає секретаря.
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Невідомих осіб У Запорізькій області зафіксовані носії зовнішньої реклами від політичної партії «Опозиційна платформа — За життя»
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Невідомих осіб У Запорізькій області ТВО № 78 м. Бердянськ та навколишніх населених пунктів зафіксовано 7 бордів із рекламою політичної партії «Українська стратегія».
Застосування адмін. ресурсу Луганська область 2019-06-18 Невідомих осіб Луганщина: на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради розміщена новина «Чергова провокація від команди Шахова». Публікація розпочинається словами: «несподіваними вчинками розпочалась передвиборна кампанія до Верховної Ради України у Сєвєродонецьку…», це вказує на те, що її автор пов`язує викладені в тексті подій з передвиборчою кампанією.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-18 Невідомих осіб На Закарпатті 16 червня в селі Поляна Свалявського району пройшов фестиваль здорового способу життя «Поляна сили», Під час заходу на території проведення фестивалю були розміщені прапори та банери із символікою «Опозиційної платформи «За життя». .........я обрав собі політичну партію, яка каже: За Життя! Тому що життя слово означає все, це добробут, це здоров’я, це щастя, це щасливі люди. Спортом займаються тільки ті люди, які щасливі в житті, які мають сенс до життя», - сказав під час свого виступу Полянський сільський голова Іван Дрогобецький.
Порушення термінів визначення місць агітації Черкаська область 2019-06-18 Невідомих осіб Черкаський міський виконавчий комітету своїм рішенням від 10 червня цього року затвердив місця для розміщення передвиборчої агітації у обласному центрі на позачергових парламентських виборах,
Порушення графіку роботи ОВК Сумська область 2019-06-18 Невідомих осіб На Сумщині ОВК 161 не може працювати на даний момент, тому що там немає заступника.Це блокує весь процес подальший виборчий,
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Невідомих осіб В ТВО № 77 Шевченківського району Запоріжжя помічена реклама партії «Опозиційна платформа — За життя» (3 борди),
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Бусько В. В ТВО № 76, до якого входять Вознесенівський та Хортицький райони Запоріжжя, зафіксовані борди із зображенням міського голови Запоріжжя Володимира Буряка, його заступника Анатолія Пустоварова, депутата Запорізької міської ради Ігоря Чумаченка та депутата Запорізької міської ради Віктора Буська.
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-18 Брезіцький Н. Львівщина. Назарій Брезіцький. Про намір балотуватися до парламенту він поки що публічно не оголошував, однак нова хвиля зовнішньої реклами свідчить про те, що це може статися. У рекламі він звітує про свої здобутки, зокрема про створення хресної дороги в парку «Високий замок». Також каже про «робочі місця для молоді», екологічний проект «Зелені дахи», «масштабні проекти для дітей». «Я хочу, щоб моє ім`я у Львові було синонімом до слова "зроблено"», — сказав він.
Підкуп виборців Київська область 2019-06-18 Ференець О. 16 червня у Ставищенському районі святкували день села Розкішна, за ініціативи «Благодійного фонду «Фортеця». Головою цього фонду є кандидат-самовисуванець Олександр Ференець, наразі зареєстрований у 92 виборчому окрузі від 15 червня. Як зазначили спостерігачі дарували грамоти, білі конверти, квіти, іграшки, подарункові пакети, а також пакети з логотипом «Благодійний фонд Олександра Ференця «Фортеця».Крім того, на святкуванні були безкоштовні атракціони для дітей – батут, надувна гірка. Також роздавали солодку вату, яка була безкоштовна до 20:00, потім коштувала 15-20 грн і кульки з написом «Олександр Ференець».
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Беженар В. Одещина. Листівки на підтримку кандидата Вячеслава Беженара, в окрузі №134 (Малиновський район міста Одеси)
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Іваницький О. Одещина. Листівки на підтримку Олександра Іваницького, в окрузі №136 (Суворовський район міста Одеси)
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Пустоваров А. В ТВО № 76, до якого входять Вознесенівський та Хортицький райони Запоріжжя, зафіксовані борди із зображенням міського голови Запоріжжя Володимира Буряка, його заступника Анатолія Пустоварова, депутата Запорізької міської ради Ігоря Чумаченка та депутата Запорізької міської ради Віктора Буська.
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Чумаченко І. В ТВО № 76, до якого входять Вознесенівський та Хортицький райони Запоріжжя, зафіксовані борди із зображенням міського голови Запоріжжя Володимира Буряка, його заступника Анатолія Пустоварова, депутата Запорізької міської ради Ігоря Чумаченка та депутата Запорізької міської ради Віктора Буська.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Львівська область 2019-06-18 Тимошенко Ю. Львівщина. 5 видань надрукували публікацію «Експерти: На посаду прем’єр-міністра найбільше підходить Юлія Тимошенко». Автори статті «Батьківщину» називають «головним коаліційним партнером «Слуги народу». Як приклад, наводять те, що політикиня уже передала Президенту власні проекти конкретних нормативних документів, підписавши які, Зеленський удвічі знизить ціну на газ для населення і таким чином додасть собі популярності. «Оскільки Тимошенко фаховий і досвідчений політик, якого не має у команді Зеленського, тому вона є «найбільш ефективним прем’єр-міністром у майбутньому», - зазначається у публікаціях.
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-18 Батенко Т. Львівщина. Про те, що Тарас Батенко знову йде на вибори у 123 окрузі написали два видання. Чоловік закликає читачів «прийти на вибори і проголосувати за чесних, працьовитих людей, яких знають та в котрих впевнені в окрузі». Такі заяви політика опублікували «Миколаївські вісті» (за 13 червня, рубрика «Парламентські вибори») з позначкою реклама, а видання «Громада» (13 червня, без рубрики) не вказує жодної інформації про платну публікацію. Побіжно про Тараса Батенка згадано ще у трьох матеріалах: «Місто раділо, місто гуляло» («Народне слово» за 30 травня), «Золочів відсвяткував свій День народження» («Народна справа» за 30 травня), де чоловік під час заходу вітав мешканців одного з міст у своєму окрузі з Днем міста. А також брав участь у відкритті міні-футбольного майданчика – «Міні-футбольний майданчик у Струтині – відкрито» («Народне слово» за 30 травня). Кандидатом у народні депутати, як самовисуванцем, у 123 окрузі ЦВК зареєструвала Тараса Батенка 14 червня.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Гончаренко О. Одещина. З’явилися перші рекламні конструкції з інформацією про потенційних кандидатів. В ТВО №137 (центр – м. Подільськ) зафіксовано білборди на підтримку потенційного кандидата Олексія Гончаренка
Порушення в ЗМІ та на ТБ Львівська область 2019-06-18 Ляшко О. Львівщина. Видання надрукувало матеріали «Наступні вибори – бій за землю», «Бій за землю розпочато» про погану ініціативу команди Зеленського зробити ринок землі відкритим, а «єдиним політиком, який запропонував європейську модель господарювання на землі є Олег Ляшко». У тексті зазначається, що «Радикальна партія» пропонує зміни до Конституції, які мають закріпити фермерство, як основу аграрного устрою, а також вказується про законопроект «Рейдерству стоп», що, за версією радикалів, унеможливлює крадіжки земельних ділянок. Цей матеріал видання «Народна справа» (за 7 червня, без рубрики) опублікувало без жодного маркування.
Порушення в ЗМІ та на ТБ Львівська область 2019-06-18 Ляшко О. Львівщина. Місцеві видання опублікували матеріали про Олега Ляшка з назвами «Захистимо мову – захистимо віру» та «Ляшко: Демон московського реваншу не пройде», де розповідається про рішення партії брати участь у виборах. Частина статті присвячена голові Львівської територіальної організації «Радикальної партії» Миколі Іщуку, який кандидуватиме у 119 окрузі . Друковані ЗМІ «Народна справа» (за 14 червня, без рубрики) не вказує жодного маркування цієї публікації.
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-18 Юринець О. Львівщина. Газета «Ратуша» підготувала спецвипуск тиражем 25 тисяч примірників про Оксану Юринець без жодних позначок, що це реклама. Автор матеріалу проводить інтерв’ю з народною депутаткою про те, як допрацьовується у Раді, над якими законопроектами жінка працювала у ВР, а також про її ініціативи в окрузі. На останній сторінці є статистичний звіт про зроблену роботу Юринець. Аналогічний матеріал про роботу народного депутата у жанрі інтерв’ю опублікувала газета «Високий замок» (за 30 травня – 5 червня). На правах реклами позначено лише статистичний звіт Оксани Юринець, інша частина матеріалу не має жодних позначок. Офіційно ЦВК зареєструвала документи Оксани Юринець кандидаткою у народні депутати у 117 виборчому окрузі як самовисуванкою 15 червня.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-18 Хачатрян К. Одещина. З’явилися перші рекламні конструкції з інформацією про потенційних кандидатів. ТВО №138 – на підтримку потенційного кандидата Князя Хачатряна,
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-18 Гузь І. Волинь. У місті Любомль 17 червня під час святкування Дня міста народний депутат Ігор Гузь зі сцени розповів про співпрацю із міським головою та «спільні досягнення» - ремонт лікарні та площі, а також відкриття спорткомплексу. У Любомлі встановили намет із логотипом благодійного фонду Ігоря Гузя «Прибужжя», із якого охочим роздавали газети зі звітом народного депутата за 2018 рік.
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-18 Буряк В. В ТВО № 76, до якого входять Вознесенівський та Хортицький райони Запоріжжя, зафіксовані борди із зображенням міського голови Запоріжжя Володимира Буряка, його заступника Анатолія Пустоварова, депутата Запорізької міської ради Ігоря Чумаченка та депутата Запорізької міської ради Віктора Буська.
Підкуп виборців Волинська область 2019-06-17 Мартиняк С. 16 червня у Рожищі під час святкування Дня міста волинян розважали учасники творчого проекту «СВОЇ», який проходить за підтримки нардепа та кандидата у нардепи Сергія Мартиняка, а серед гостей розіграли подарунки. На офіційному сайті проекту вказано, що це проект за підтримки благодійного фонду Сергія Мартиняка.Про участь народного обранця періодично нагадували також написані його прізвище та ім’я, які на декілька секунд з’являлися на екрані на сцені.
Застосування адмін. ресурсу Київська область 2019-06-17 Карплюк В. Київщина.15 червня, в Боярці на Михайлівській площі відкрили новий сквер. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив міський голова Боярки Олександр Зарубін. У дописі йдеться, що новий сквер відкрила команда «Нові обличчя». Також міський голова в цьому ж дописі дякував Володимиру Карплюку «за реальні справи а не обіцянки».Крім того, у Фейсбуці, зокрема на сторінці «Боярка та районні новини», опублікований пост з агітаційною листівкою з підписом міського голови Боярки Олександра Зарубіна, в якій він агітує на користь Володимира Карплюка.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-17 Карплюк В. Київщина. За сприяння кандидата в депутати відбувся шаховий турнір в Ірпені .Володимир Карплюк зареєстрований кандидатом у народні депутати у 95 виборчому окрузі 31 травня. Анонсувався турнір ще у травні, зокрема на фейсбук-сторінках партії «Нові обличчя» та Володимира Карплюка, а також у випуску місцевої газети «Ірпінський вісник» за 24 травня й на білбордах, розміщених у межах округу. В оголошеннях йшлося про те, що «Шаховий кубок Київщини» організовується за підтримки лідера партії «Нові обличчя» Володимира Карплюка, участь у ньому безкоштовна, запрошують на турнір шахістів від 4 до 17 років, а загальний призовий фонд становить 10 тисяч грн.
Підкуп виборців Київська область 2019-06-17 Сольвар Р. У Макарівському районі Київської області організували безкоштовний концерт за сприяння кандидата у депутати Верховної Ради Руслана Сольвара. Спостерігачі зафіксували безкоштовні автобуси та їжу, якою пригощали людей, а також агітацію. Після цього кандидат у народні депутати анонсував, що за цей місяць він організує пересувну медичну лабораторію, де люди зможуть безкоштовно здавати аналізи, безкоштовно робити УЗД і не треба буде їздити до Макарівської райлікарні. Після виступу Руслана Сольвара вийшли випускники школи, яких він та ведуча концерту привітали подарунками.
Дочасна агітація Черкаська область 2019-06-17 Яценко А. Черкащина. По округу №200 зареєстрований один кандидат – Антон Яценко. Повідомляє, що Уманська дитяча міська лікарня отримала сучасні меблі, медичні прилади та витратні матеріали, інформує, що йому вдалося «добитись фінансування на ремонт дороги не з міського бюджету, а з інших джерел», зазначає, що він «вирішив питання встановлення дитячого майданчика» в парку в Умані, пише, що його помічниця передала солодкі подарунки на дитячому святі в Христинівці, інформує, що уряд «відгукнувся на його звернення», і виділив кошти на басейн в Монастирищі.
Підкуп виборців Черкаська область 2019-06-17 Яценко А. Черкащина. По округу №200 зареєстрований один кандидат – Антон Яценко. Безкоштовний Wi-Fi від Антона Яценка Він проводить Wi-Fi з паролем чи назвою «Яценко» в містах і селах на своєму окрузі.
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-17 Гірняк В. Уже традиційно з дочасної агітації починає свою виборчу кампанію Володимир Гірняк. Напередодні парламентських виборів Гірняк знову розмістив свою рекламу ще до офіційної реєстрації кандидатом.Водночас Гірняк оголосив про свій намір балотуватися до Верховної Ради на 112-му окрузі, але офіційно в ЦВК він ще не зареєстрований.
Дочасна агітація Полтавська область 2019-06-17 Босенко Л. На Полтавщині 15 червня в Нових Санжар пройшов фінальний концерт дитячого співочого конкурсу «Співаймо разом». Його організатором є потенційна кандидатка в народні депутати Лариса Босенко. Переможці отримали грамоти та призові винагороди.Під час самого фіналу прямої агітації не було, проте неодноразово наголошувалося, що захід відбувається за підтримки і безпосередньо Лариси Босенко.Окрім цього, в межах територіального виборчого округу №147 безкоштовно розповсюджується тижневик «Наша справа Полтавщина», на сторінках якого повідомляється, що Лариса Босенко планує висувати свою кандидатуру на виборах.
Порушення порядку агітації Хмельницька область 2019-06-17 Лабазюк С. На Хмельниччині 16 червня у публікації «Діалог у Чорнооострівській громаді: звіт про те, що зроблено, і нові завдяння депутату» на сайті нардепа Сергія Лабазюка. У матеріалі «Якісна медична допомога пацієнтам, комфортні умови для лікарів», розміщеній на сайті Сергія Лабазюка 15 червня, розповідають, що «за сприяння народного депутата Сергія Лабазюка у Хмельницькій ЦРЛ відкрито оновлене гінекологічне відділення.3 червня на сайті нардепа опублікували текст під заголовком «Яскраве свято дитинства», в якому зазначають, що «у Волочиському НВК завершується ремонт басейну, на який за сприяння Сергія Лабазюка спрямували 1,4 мільйони гривень державних субвенцій.
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-17 Хміль М. У Львові розмістив свою зовнішню рекламу нардеп від "Народного фронту" Михайло Хміль. На ній він обігрує гасло Володимира Зеленського "Зробимо їх разом".
Підкуп виборців Черкаська область 2019-06-17 Голуб В. Черкащина.На окрузі №197 зареєструвався Владислав Голуб.Владислав Інформує, що подарував принтер в Черкаську районну лікарню, а в Кумейківську амбулаторію – глюкометр. У місцевих ЗМІ пишуть, що на Золотоніщині Голуб допоміг встановити новий спортивно-ігровий комплекс, або ж подарував туристичний квест.
Дочасна агітація Полтавська область 2019-06-17 Вітко А. На Полтавщині Павло Зібров агітував за потенційного кандидата. 15 червня в Нових Санжарах пройшов концерт з ознаками агітації на користь потенційного кандидата в народні депутати по 149 виборчому округу Артема Вітка.
Дочасна агітація Черкаська область 2019-06-17 Ничипоренко В. Черкащина. На окрузі №199 зареєструвався Валентин Ничипоренко На сайті Жашківської спеціалізованої школи №1 повідомляють, що учні школи побували на екскурсії у Верховній Раді за сприяння Ничипоренка. У сюжеті місцевого ТРК «Жасмин» повідомляється, що 31 травня «за сприяння Ничипоренка» було проведено розважальні заходи для дітей загиблих учасників АТО, дітей із функціональними обмеженнями, дітей із прийомних сімей та дітей із дитячих будинків на базі Жашківського кінно-спортивного клубу.
Дочасна агітація Черкаська область 2019-06-17 Ничипоренко В. Черкащина. На окрузі №199 зареєструвався Валентин Ничипоренко На сайті Жашківської спеціалізованої школи №1 повідомляють, що учні школи побували на екскурсії у Верховній Раді за сприяння Ничипоренка. У сюжеті місцевого ТРК «Жасмин» повідомляється, що 31 травня «за сприяння Ничипоренка» було проведено розважальні заходи для дітей загиблих учасників АТО, дітей із функціональними обмеженнями, дітей із прийомних сімей та дітей із дитячих будинків на базі Жашківського кінно-спортивного клубу.
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-17 Зозуля С. У Хмельницькому, рекламну конструкцію, на якій зазначено: «Діти – майбутнє України! Сергій Зозуля» та розміщено логотип Аграрної партії спостерігачі виявили в окрузі №188.
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-17 Констанкевич І. У селі Озерце Ківерцівського району на Дні села дітям роздали морозиво, яке «ініціювала» народний депутат Ірина Констанкевич. на особистій сторінці нардепа розмістили допис про те, що вона привітала мешканців селища Маневич та Прилісного з Днем селища та села. Ірина Констанкевич наразі не зареєстрована ЦВК як кандидатка у народні депутати, однак публічно оголосила про намір балотуватися по округу №23, куди входять вказані населені пункти.
Порушення термінів визначення місць агітації Запорізька область 2019-06-17 Невідомих осіб На Запоріжжі органи міської адміністрації Мелітополя опублікували рішення про встановлення місць для політичної агітації пізніше встановлених нормами Закону строку.Рішення виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області №116 від 30.05.2019 року.
Порушення термінів визначення місць агітації Запорізька область 2019-06-17 Невідомих осіб На Запоріжжі органи міської адміністрації Енергодара опублікували рішення про встановлення місць для політичної агітації пізніше встановлених нормами Закону строку. Рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради Запорізької області №156 від 28.05.2019 року.
Хуліганство Закарпатська область 2019-06-17 Невідомих осіб В Ужгороді рекламні білборди «Європейської солідарності», на яких зображене фото Петра Порошенка та напис «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність», невідомі облили фарбою. Зокрема, вперше такий борд помітили в Ужгороді 14 червня на вул. Боб’яка. У неділю, 16 червня, обнесені фарбою рекламоносії зафіксовані на вул. Минайській.
Застосування адмін. ресурсу Запорізька область 2019-06-17 Невідомих осіб Під час ефіру на муніципальному телеканалі міський голова Запоріжжя Володимир Буряк висловив свою підтримку партії «Опозиційний блок» За даними ЦВК політична сила не є суб’єктами виборчого процесу станом на 15 червня.
Порушення термінів визначення місць агітації Запорізька область 2019-06-17 Невідомих осіб На Запоріжжі органи міської адміністрації Оріхова опублікували рішення про встановлення місць для політичної агітації пізніше встановлених нормами Закону строку. Рішення виконавчого комітету Оріхівської міської ради Запорізької області №239 від 06.06.2019 року.
Хуліганство Закарпатська область 2019-06-17 Невідомих осіб В Ужгороді зафіксовано рекламні білборди партії «Опозиційна платформа «За життя».
Порушення термінів визначення місць агітації Запорізька область 2019-06-17 Невідомих осіб На Запоріжжі органи міської адміністрації Бердянська опублікували рішення про встановлення місць для політичної агітації пізніше встановлених нормами Закону строку. Розпорядження міського голови Бердянська №179-р від 27.05.2019 року.
Чорний піар Київська область 2019-06-17 Невідомих осіб 30-й номер у списку партії "Європейська солідарність" на позачергових парламентських виборах, голова Васильківської райради Київської області Наталія Баласинович стверджує, що лайка на скандальному відео адресувалася коханці її чоловіка. Кандидатка вважає, що публікація цього відео саме зараз пов`язане з майбутніми виборами. Баласинович звинувачує у цьому свого колишнього чоловіка, а також журналіста та кандидата у нардепи Олександра Дубінського.
Порушення графіку роботи ОВК Львівська область 2019-06-17 Невідомих осіб Львівщина. Окружна виборча комісія № 120 (місто Городок) 14 червня не проголосувала за подання щодо офіційної реєстрації спостерігачів , бо члени не зібралася на засідання.
Дочасна агітація Івано-Франківська область 2019-06-17 Вакарчук С. 14 червня в Івано-Франківській області відбувались заходи, які ініціювала політична партія «Голос» у рамках Всеукраїнського туру «Тур змін». Лідер партії Святослав Вакарчук зустрівся із жителями Галича та Івано-Франківська, а також дав безкоштовний концерт в обласному центрі.За годину до концерту, який відбувся на площі перед пам’ятником Іванові Франкові, Святослав Вакарчук пропіарив франківцям свою партію та її плани у Верховній Раді
Дочасна агітація Тернопільська область 2019-06-17 Вакарчук С. Тернопільщина. Святослав Вакарчук та його команда 15-16 червня відвідали Тернопільщину. Вакарчук провів зустрічі в Бучачі, Бережанах, Теребовлі та Тернополі. . Лідер партії розповідав про переваги своєї політичної сили та запрошував на безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи»
Збір персональних даних для впливу на виборців Тернопільська область 2019-06-17 Вакарчук С. Тернопільщина. Святослав Вакарчук та його команда 15-16 червня відвідали Тернопільщину. Лідер партії розповідав про переваги своєї політичної сили та запрошував на безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи» Інформаційною кампанією у Козовій займались декілька груп волонтерів. Вони пропонували заповнити анкету прихильника із назвою «Анкета для зворотнього зв’язку». Серед переліку питань були загальні відомості про респондента (населений пункт, ім’я, вік, стать, освіта) і контакти (номер телефону та електронна пошта). Окрім цього, була наявна графа «Найбільша проблема для вашого міста/села». А ще із переліку варіантів в анкеті пропонувалось вибрати: Чим би ви хотіли займатись в партії «Голос»?
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-17 Мельник Р. Рекламу у Львові ще до реєстрації кандидатом у ЦВК розмістив Ростислав Мельник, Він створив персональний сайт, який рекламується в Google, сторінку у Facebook (понад 100 рекламних дописів менш ніж за місяць). Крім цього, різко наростив присутність у медіа, котрі публікують про нього матеріали з ознаками замовності (зокрема, ZIK).
Порушення порядку агітації Хмельницька область 2019-06-17 Мельниченко В. На Хмельниччині. Володимир Мельниченко (округ №193) 13 червня на своїй сторінці у Facebook розповів, що для Чорнокозинецької ЗОШ I-III ступеня «вдалося залучити на ремонт другого поверху школи, оздоблення фасаду приміщення та заміну даху понад 2 млн. 500 тис.грн».Так само депутат повідомив, що для Довжоцького НВК «на проведення капітального ремонту (утеплення) 2-корпусів та закупівлю меблів з державного бюджету у співфінансуванні з районним виділено 2 млн. 700 тис.грн».Вплив нардепа на виділення коштів для об’єктів округу в червні неодноразово публічно підкреслював і міський голова Кам’янця-Подільського
Дочасна агітація Чернігівська область 2019-06-17 Скварський О. 15 червня на вулицях Чернігова з`явилися плакати формату А3 з написами: «ЗеПрезидент», «ПП Слуга народу», «Кінець епохи жадібності», «Олег Скварський». Спостерігачі нарахували близько сотні агітаційних матеріалів потенційного кандидата в народні депутати України.
Порушення порядку агітації Хмельницька область 2019-06-17 Герега О. На Хмельниччині. Про «сприяння» у виділення коштів на округ Олександра Гереги (округ №192), який, до речі, 13 червня зареєстрований кандидатом у народні депутати в окрузі №192, пишуть у публікації в онлайн-виданні «Наш Городок» від 15 червня
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-17 Веремчук В. Про намір балотуватися до Верховної Ради (116-й округ) заявив керівник міського осередку партії "Народний контроль", лідер однойменної фракції у Львівській міській раді Валерій Веремчук. У ЦВК він на цей момент не зареєстрований. При цьому спостерігач зафіксував у Львові щонайменше два десятки рекламних площин Валерія Веремчука, За його словами, договір щодо реклами підписано на 10 днів, адже він ще не знає, коли його зареєструють у ЦВК. Також він надав інформацію, що в місті розміщено 64 рекламні площини різного формату на загальну суму 123 тисячі гривень. Розміщення реклами, за твердженням Веремчука, оплатив міський осередок партії "Народний контроль".
Порушення порядку агітації Хмельницька область 2019-06-17 Шинькович А. На Хмельниччині народний депутат Андрій Шинькович (округ №189). 15 червня в групі «ЗМІНИ – НЕГАЙНО!» з’явився допис що для художньої школи народним депутатом було залучено кошти на придбання мультимедійного обладнання. Надалі Андрій Шинькович планує прикладати ще більше зусиль для покращення умов навчання талановитих дітей». Андрій Шинькович повідомляв, що буде брати участь у виборах до Верховної Ради України
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-17 Порошенко П. У Хмельницькому, переважна частина якого належить до округу №187, білборд політичної партії «Європейська солідарність» із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність»;
Дочасна агітація Луганська область 2019-06-16 Струк В. У населених пунктах Луганщини, які територіально входять до 113 виборчого округу, під егідою народного депутата VII скликання Володимира Струка місцевим мешканцям безкоштовно роздавалися окуляри «німецького виробництва». Зокрема, такі випадки зафіксовані 13 червня у смт. Троїцьк, 14 червня – у місті Кремінна. Надання благодійної допомоги здійснювали волонтери з наметів синього кольору з написом «Владимир Струк». 12 червня Юрій Бойко представив громадськості кандидатів по мажоритарних округах Луганщини. Серед них фігурує і Володимир Струк в якості кандидата від «Опозиційної платформи – за життя» у 113 мажоритарному окрузі
Дочасна агітація Луганська область 2019-06-16 Струк В. У населених пунктах Луганщини, які територіально входять до 113 виборчого округу, під егідою народного депутата VII скликання Володимира Струка. Волонтери у Кремінній та Кремінському районі пропонують від імені фонду оформити безкоштовну річну підписку на місцеве друковане видання – газету «Кремінщина». У зазначеному ЗМІ, у номері 47-48 (9141-9142) від 15.06.2019 на 5й сторінці розміщена публікація «Якби всім такої щедрості душі», зміст якої зводиться до позитивного висвітлення постаті Володимира Струка та супроводжується двома його фотографіями. 12 червня Юрій Бойко представив громадськості кандидатів по мажоритарних округах Луганщини. Серед них фігурує і Володимир Струк в якості кандидата від «Опозиційної платформи – за життя» у 113 мажоритарному окрузі
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-16 Вінник І. У Новій Каховці нардеп Іван Вінник, який висунувся в кандидатом в Раду як самовисуванець, роздавав медикам «у вигляді подарунків по пляшці горілки»,
Агіт. матеріали без вихідних даних Миколаївська область 2019-06-16 Ільюк А. Миколаїв.15 червня по пр. Богоявленський, вул. Космонавтів та пр. Миру, зафіксовані білборди з політичною рекламою кандидата у народні депутати Артема Ільюка, які розміщені з порушеннями виборчого законодавства України, а саме – на них відсутні відомості про установу, що здійснила друк
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-16 Вацак Г. Депутат Вінницької обласної ради Геннадій Вацак у населених пунктах виборчого округу №16 (центр – місто Ямпіль) організовує для мешканців медичні обстеження, Так, Геннадій Вацак впроваджує соціальну ініціативу «Бачити краще», в межах якої відбуваються виїзні прийоми офтальмологів. Після обстеження мешканці отримують окуляри, на чохлі яких написано «Бережіть здоров’я! Геннадій Вацак».У Городківці, Піщанці та Крижополі Геннадій Вацак облаштував фотозони, відкриття яких супроводжувалося розвагами та конкурсами. Також під час цих заходів відбувається частування солодощами від Кондитерського дому «Вацак», власником якого він є.Станом на 16 червня він не є кандидатом у народні депутати України.
Дочасна агітація Рівненська область 2019-06-16 Щербачук В. 14 червня Центральна виборча комісія зареєструвала Віктора Щербачука кандидатом у народні депутати по 153 виборчому окрузі шляхом самовисування.Благодійний фонд Віктора Щербачука 12 червня для Рівненської центральної районної лікарні «передано обладнання для лікування важкохворих» та 7 червня – для Гощанської центральної районної лікарні «передано функціональні ліжка, інвалідні візки, ролятори, тумбочки, органічну муку та цукор»/6 червня повідомлення про привітання випускників Тучинського навчально-реабілітаційного центру Гощанського району Рівненської області плюс цукерки, блокноти, і ручки. Все, що потрібно для повсякденного життя», - каже Віктор Щербачук.
Дочасна агітація Рівненська область 2019-06-16 Осуховський О. Олег Осуховський – народний депутат України по 152 виборчому окрузі (м. Рівне) від Всеукраїнського об’єднання «Свобода». 1 червня на власній сторінці у Facebook народний депутат зазначив, що вручив сертифікат на комплект форм для молодіжної команди
Дочасна агітація Луганська область 2019-06-16 Ляшко О. Луганщину відвідав 1 червня (у день 81-ї річниці створення області) Олег Ляшко. Під час перебування на Білокуракинщині він відвідав об’єкти сільської інфраструктури, насамперед, фельдшерсько-акушерський пункт у селі Лизине та опорну загальноосвітню школу, де провів зустрічі з місцевими мешканцями, а також безкоштовно подарував фермерському господарству доїльний апарат.
Дочасна агітація Рівненська область 2019-06-16 Яніцький В. Василь Яніцький – народний депутат України по 155 виборчому окрузі від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».14 червня до Дня медичного працівника «за сприяння та підтримці» Василя Яніцького, Спеціалізована медико-санітарна частина №3 міста Вараш та Вараський центр первинної медичної допомоги отримали товари медичного призначення: розхідні матеріали для операцій і засоби гігієни для хворих пацієнтів. Вручив премії трьом медпрацівникам; ще троє – отримали іменні годинники.13 червня благодійну допомогу отримали Рокитнівська центральна районна лікарня та Рокитнівський районний центр первинної медичної допомоги для закладів ФАПів та амбулаторій. Зокрема, «привезли 1 тонну 300 кг
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-15 Скоробагач В. Харківщина. 12 червня за ініціативи потенційного кандидата Володимира Скоробагача на майданчику у дворі будинків по вулиці Академіка Павлова 313, 313а і 313б відбулося свято «Веселе літо в кожен двір» Ласували морозивом, яке безкоштовно роздавали в одному з наметів.
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-15 Мартиняк С. Волинь. Під час святкування Дня міста Горохова чинний народний депутат та потенційний кандидат Сергій Мартиняк зробив «співочий» подарунок мешканцям громади – концерт артистки Тоні Матвієнко в рамках проекту «Свої», який реалізовується за підтримки Благодійного Фонду Сергія Мартиняка.
Агіт. матеріали без вихідних даних Житомирська область 2019-06-15 Журавський В. На Житомирщині в смт Черняхів Житомирської області (ОВО №66) 14 червня невідомі особи проводили опитування серед виборців та поширювали листівки зі списком кандидатів в народні депутати від партії «Слуга народу». Серед прізвищ ймовірних кандидатів – Віталій Журавський. У місцевому осередку партії причетність Журавського до організації заперечують
Дочасна агітація Житомирська область 2019-06-15 Журавський В. В окрузі №66 (м. Малин) з`явилася друкована продукція ймовірного кандидата в депутати Віталія Журавського. Зокрема, плакат з написом: «Покінчили з Порошенком, покінчимо з бідністю. Голова ГО «Дістало» Віталій Журавський».
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-15 Ткаченко О. Харківщина. 6 червня за підтримки народного депутата Олександра Ткаченко у сквері Добродецького відбулося свято «Smart молодь». Молодь мала змогу пограти в настольні ігри і потанцювати на спеціальному майданчику. Учасникам свята роздавали подарункові набори, в яких були ручки і блокноти з іменем Ткаченка.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-15 Білозір Л. На Вінниччині з Днем медичного працівника вітала лікарів депутатка Вінницької обласної ради Лариса Білозір у Чернівецькому та Тульчинському районах. Медикам вручали грамоти та дарували солодкі подарунки.
Агіт. матеріали без вихідних даних Житомирська область 2019-06-15 Пешка А. Житомир. Білборди вже зареєстрованого кандидата Анатолія Пешка. На плакатах фото кандидата з медичними працівниками та вітання представників різних медичних закладів міста. Матеріали не містять вихідних даних.
Порушення порядку агітації Загально державні 2019-06-15 Богуслаєв В. Запорізька область.7 травня на сайті Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Позиція» вийшов матеріал під заголовком «Сучасні спортзали від В`ячеслава Богуслаєва отримають п`ять шкіл Шевченківського району».
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-15 Юрчишин П. На Вінниччині вітав зі святом медичних працівників у своєму окрузі народний депутат України Петро Юрчишин (виборчий округ №13, центр округу – місто Калинівка). Концерти та привітання за його участі відбулися 13 червня у Хмільнику і Калинівці, а 14 червня в Козятині. Також на цих заходах за сприяння нардепа співав народний артист України Павло Дворський із синами. У холі Хмільницького будинку культури для учасників свята було організовано фуршет.
Дочасна агітація Житомирська область 2019-06-15 Пашинський С. У ВО №64 (м. Коростень) активну благодійну та інформаційну діяльність веде Сергій Пашинський. У Коростені розміщені білборди з написом «Після виборів все тільки починається. Благодійний фонд Сергія Пашинського».Жителям округу безкоштовно роздавали аптечки з емблемою фонду. У квітні перед Великодніми святами – продуктові набори та друковану продукцію з вітаннями.
Агіт. матеріали без вихідних даних Херсонська область 2019-06-15 Вінник І. На Херсонщині 14 червня на території 184-го округу в місті Нова Каховка було зафіксовано шість білбордів кандидата в народні депутати Івана Вінника без передбачених законодавством вихідних даних. Зовнішня реклама містить ім’я та прізвище політика та лозунг «Рухаємося вперед!».
Хуліганство Дніпропетровська область 2019-06-15 Невідомих осіб Дніпропетровщина. В Кривому Розі невідомі скоїли напад на офіс політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Невідомі особи в масках пошкодили стіни офісу партії ззовні і всередині написами,
Порушення графіку роботи ОВК Волинська область 2019-06-15 Невідомих осіб Волинь. Окружна виборча комісія у виборчому окрузі №20 вдруге не змогла провести засідання через відсутність кворуму. ОВК заплановані рішення не розглянули.
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-15 Невідомих осіб Харківщина. Партія «Національний корпус» провела 8 червня у Мерефі свято для місцевих дітей — її представники показали вправи з самооборони, бійці спецпідрозділу МВС «Схід» провели урок патріотичного виховання. Діти отримували безкоштовні солодку вату і морозиво, а також могли постріляти в тирі і взяти участь у конкурсі малюнків.
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-15 Невідомих осіб Волинь. У с. Боголюби Луцького району було також виявлено білборд на користь політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». На білборді міститься назва та логотип політичної сили, а також гасло «Об`єднані заради миру».
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-15 Остапчук В. Харківщина. 1 червня за підтримки потенційного кандидата Віктора Остапчука був проведений квест для десяти дитячих команд. Команди – призери квесту отримали портативні колонки, батареї, навушники і сертифікат на установку дитячого комплексу у своєму дворі.
Порушення графіку роботи ОВК Волинська область 2019-06-15 Невідомих осіб Окружна виборча комісія у виборчому окрузі №20 вдруге не змогла провести засідання через відсутність кворуму. Другий факт ухилення від обов`язків з боку більше половини складу ОВК
Застосування адмін. ресурсу Харківська область 2019-06-15 Кернес Г. 11 червня міський голова Харкова Геннадій Кернес, який одночасно є співголовою партії «Довіряй ділам», вітав у міському Палаці Спорту працівників медичної сфери з їх професійним святом. Окрім вітань і вручення подяк та грамот, Кернес згадував і про те, що політична сила, яку він очолює, йде до Верховної Ради.
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-15 Кернес Г. 11 червня міський голова Харкова Геннадій Кернес, який одночасно є співголовою партії «Довіряй ділам», вітав у міському Палаці Спорту працівників медичної сфери з їх професійним святом. Окрім вітань і вручення подяк та грамот, Кернес згадував і про те, що політична сила, яку він очолює, йде до Верховної Ради.Після привітань від мера Харкова Геннадія Кернеса і голови облради Сергія Чернова, перед медпрацівниками виступив співак Олег Вінник. Вартість його виступу невідома, але у цей же день він давав концерт у Харкові, квитки на який коштували від 400 до 800 гривень.
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-15 Кернес Г. 11 червня міський голова Харкова Геннадій Кернес, який одночасно є співголовою партії «Довіряй ділам», вітав у міському Палаці Спорту працівників медичної сфери з їх професійним святом. Окрім вітань і вручення подяк та грамот, Кернес згадував і про те, що політична сила, яку він очолює, йде до Верховної Ради.Після привітань від мера Харкова Геннадія Кернеса і голови облради Сергія Чернова, перед медпрацівниками виступив співак Олег Вінник. Вартість його виступу невідома, але у цей же день він давав концерт у Харкові, квитки на який коштували від 400 до 800 гривень.
Застосування адмін. ресурсу Харківська область 2019-06-15 Кернес Г. 11 червня міський голова Харкова Геннадій Кернес, який одночасно є співголовою партії «Довіряй ділам», вітав у міському Палаці Спорту працівників медичної сфери з їх професійним святом. Окрім вітань і вручення подяк та грамот, Кернес згадував і про те, що політична сила, яку він очолює, йде до Верховної Ради.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-15 Кучер М. На Вінниччині 13 червня свято до Дня медичного працівника за участі народного депутата України Миколи Кучера (виборчий округ №17, центр округу – місто Ладижин) відбулося у Гайсинському будинку культури. На запрошення народного депутата на свято приїхали солісти Вінницького театру.Виконавець пісень Володимир Холкін у своїй промові, зокрема зазначив: «Я нагадую, що ми сьогодні знаходимось на цій сцені завдяки народному депутату Миколі Івановичу Кучеру. Давайте поаплодуємо йому…».
Дочасна агітація Житомирська область 2019-06-15 Порошенко П. Житомир.По місту розміщенні білборди із зображенням Петра Порошенка і написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся. Європейська солідарність», Такі ж борди та сітілайти зафіксовані і в інших округах, зокрема ВО №63 (м. Бердичів), №64 (м. Коростень), №65 (Новоград-Волинський), ВО №66 (м. Малин) та №67 (м. Чуднів).
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-15 Порошенко П. Волинь.Спостерігачі виявили рекламні білборди політичної партії «Європейська Солідарність» у містах Луцьк, Любомль, Ківерці та в кількох селах Луцького району. На білбордах міститься зображення лідера партії Петра Порошенка та надпис «Обирай Нато і ЄС! Долучайся! ЄС – Європейська Солідарність».
Дочасна агітація Житомирська область 2019-06-15 Білецький А. Житомир. Розміщені по місту сітілайти та білблорди із зображенням Андрія Білецького та написом: «Андрій Білецький Національний корпус». До першої п`ятірки списку увійшов засновник і перший командир полку «Азов», лідер партії «Національний корпус» Андрій Білецький.
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-15 Білецький А. Волинь. У Луцьку спостерігачі виявили білборди та сітілайти двох видів на користь політичної партії «Національний корпус». На носіях зовнішньої реклами розміщено портрет імовірного кандидата у народні депутати Андрія Білецького, а також гасла: «На захисті України Андрій Білецький. Національний корпус» та «Разом ми сила, що захищає Україну. Андрій Білецький. Національний корпус».
Підкуп виборців Хмельницька область 2019-06-15 Герега О. 13 червня ЦВК зареєструвала Олександра Герегу в окрузі №192,Ноутбуки «від народного депутата України О.В. Гереги» отримали медичні працівники Дунаєвеччини. Про це йдеться у ще одному дописі в закритій групі «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ! Хмельниччина».
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-15 Кацуба В. Харківщина. Вихованці пришкільного табору «Дзвіночок» Малоданилівського ліцею Малоданилівської селищної ради до 1 червня отримали від нардепа Володимира Кацуби пляшечки для напоїв. Схожі пляшечки можна купити за ціною від 64 до 124 гривень.
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-15 Гройсман В. Волинь. У містах Луцьку, Любомль, Володимир-Волинський та селищі Маневичі було виявлено білборди двох видів на користь політичної партії «Українська стратегія» Володимира Гройсмана із надписами «Українська стратегія. Володимир Гройсман» та «Лідерство – це відповідальність. Гройсман». В обласному центрі було зафіксовано також сітілайти такого ж змісту.
Порушення порядку агітації Загально державні 2019-06-15 Пономарьов О. Запорізька область. 11 травня сторінка у Facebook «Громадська приймальня народного депутата України Олександра Пономарьова» сповістила, що завдяки сприянню Олександру Пономарьова села Азовське, Нововасилівка, Роза та селища Шовкова отримають субвенцію з державного бюджету на здійснення проектів соціально-економічного розвитку.
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-15 Білецький П. Херсонщина.П.Білецький заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, що йде в народні депутати по округу 182 від політичної партії Святослава Вакарчука “Голос”.Білецький Павло Сергійович влаштував 14 червня 2019 року на вулиці Суворова біля кав’ярні безкоштовний концерт Бориса Гребенщикова для всіх бажаючих.
Застосування адмін. ресурсу Хмельницька область 2019-06-15 Лозовий В. На сторінці «Виконавчий комітет Нетішинської міської ради» 14 червня транслювали вітальну промову Вадима Лозового. Виступаючи перед медиками, ексголова ОДА, зокрема, зазначив: Готовий допомагати і в подальшому працювати і потужно розвивати нашу Нетішинську громаду і наших людей в місті Нетішині. І буду все для цього робити. Мені вдалося, повірте, за рік роботи головою адміністрації зробити багато для області. Єдине, що можу сказати коротко, з 21 місця область сьогодні посідає 9. Ми сьогодні відновили роботу аеропорту, ми сьогодні будуємо дитячу обласну дитячу лікарню і ми робимо багато-багато правильних речей, які відновлять економіку, які дадуть потужний поштовх нашій області».
Агіт. матеріали без вихідних даних Хмельницька область 2019-06-15 Лозовий В. Хмельниччина. Білборд кандидата у народні депутати України, самовисуванця Вадима Лозового виявили 14 червня неподалік міста Красилова, у виборчому окрузі №189. На білборді відсутні вихідні дані, як того вимагає Закон України «Про вибори народних депутатів України».
Підкуп виборців Хмельницька область 2019-06-15 Лозовий В. Голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий представник команди ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ, а нині кандидат в депутати до Верховної Ради України від міста Нетішина привітав медичних працівників міста з професійним святом. Також з нагоди професійного свята представником ГО ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ для медичних закладів були вручені цінні подарунки - великий плазмовий телевізор та сучасний ноутбук.
Підкуп виборців Хмельницька область 2019-06-15 Лозовий В. У закритій групі «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ! Хмельниччина» 14 червня повідомили, що для медиків Красилівської ЦРЛ « кандидат в депутати до Верховної Ради України Вадим Лозовий та благодійний фонд Олександра та Галини Герег презентували новеньку європейську автівку швидкої допомоги». Розповів про це і сам кандидат на своїй сторінці у Facebook.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Лавринець А. Київщина.У Білоцерківській газеті «Тиждень» є дві статті з ознаками дочасної агітації щодо Андрія Лавринця. Зазначимо, він був довіреною особою Юлії Тимошенко під час виборів Президента 2019 та очолює міський осередок «Батьківщини». Одна стаття називається «Андрій Лавринець: є інноваційні ідеї – необхідна підтримка», інша – «Батьківщина» формуватиме коаліцію з демократичними силами заради реформ, – Андрій Лавринець».
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Лавринець А. У Білоцерківській газеті «Тиждень» є дві статті з ознаками дочасної агітації щодо Андрія Лавринця. Зазначимо, він був довіреною особою Юлії Тимошенко під час виборів Президента 2019 та очолює міський осередок «Батьківщини». Одна стаття називається «Андрій Лавринець: є інноваційні ідеї – необхідна підтримка», інша – «Батьківщина» формуватиме коаліцію з демократичними силами заради реформ, – Андрій Лавринець».
Дочасна агітація Дніпропетровська область 2019-06-14 Кришин О. Дніпропетровщина. Олег Кришин (34 виборчий округ) на своїй фейсбук сторінці зазначив «Вибори – виборами, а Дні здоров’я за підтримки нашого благодійного фонду – за графіком. У вівторок бригада вузькопрофільних лікарів з Дніпра побувала у Лозуватці, П’ятихатського району. В Ерастівській амбулаторії фахівці прийняли більше 200 жителів громади». На фотографіях, які поширив нардеп, спостерігачі розгледіли талони із зазначенням «За підтримки Олега Кришина».
Дочасна агітація Полтавська область 2019-06-14 Кулініч О. На Полтавщині потенційний кандидат в народні депутати та народний обранець VIII скликання Олег Кулініч з початку червня активізував «соціальну програму», яка може мати ознаки дочасної агітації. В межах благодійної діяльності Кулініч відкрив одразу 15 дитячих майданчиків в населених пунктах 147 виборчого округу.За словами Олега Кулініча фінансується програма за його власний кошт.
Дочасна агітація Чернівецька область 2019-06-14 Вакарчук С. 12 червня під час всеукраїнського туру «Рух змін» Святослав Вакарчук і команда «Голос» приїхали до Чернівців.На заході були присутні кандидати в депутати зі списку партії «Голос», які є вихідцями з Чернівецької області: Максим Кияк (кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому окрузі № 201), Пауль Пшенічка (№ 56 у списку партії) та Олексій Попович (№ 139 у списку партії). Після цього вийшли музиканти «Океану Ельзи» та розпочався концерт.
Дочасна агітація Чернівецька область 2019-06-14 Вакарчук С. У місті Кіцмань Чернівецької області з візитом перебувала мобільна група волонтерів політичної партії «Голос». Метою їхнього візиту, зі слів волонтерки Анастасії, була не агітація, а просвітницька робота з громадянами, в ході якої волонтери розклеювали агітаційні матеріали на автобусній зупинці та розповсюджували їх перехожим.Також роздавали листівки та браслети з айдентикою партії.Друковані матеріали, які розповсюджували волонтери, містили у собі інформацію про програмні засади партії, реєстраційну форму волонтера для заповнення персональних даних згоди на збір та використання персональних даних. Свою діяльність вони вели протягом трьох годин, а потім поїхали на маркованому автобусі у Чернівці.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Гройсман В. Київщина.Кілька статей з ознаками дочасної агітації у газетах Білоцерківщини були опубліковані і у травні. Так, 24 травня в місцевій газеті «Громадська думка» опублікована стаття з ознаками політичної агітації щодо прем`єр-міністра Володимира Гройсмана та його політичну силу. Стаття називається «Чи підтримує Київщина нову партію Гройсмана», а на її початку йдеться «Глава Кабінету Міністрів України Володимир Гройсман братиме участь у виборах до Верховної Ради, як очільник нової політичної партії. Нині керівник Уряду шукає однодумців, котрі були б готові створювати з прем`єр-міністром класичну центристську політичну силу з чітко окресленою ідеологіє. Соціальні опитування свідчать, що наразі рейтинг Гройсмана складає 20 відсотків».
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Дубінський О. Київщина. У 94 виборчому окрузі, який включає у себе Обухів та Васильків, а також Обухівський і Васильківський райони, масової агітаційної активності наразі не зафіксовано. Мали місце лише окремі випадки. 1 червня у Василькові відбулась зустріч Олександра Дубінського – інтернет блогера, креативного продюсера та ведучого програми «Гроші» з васильківцями та підписниками. 7 червня Олександр Дубінський завітав до смт Глеваха Васильківського району на зустріч із жителями селища. Зазначимо, Олександр Дубінський не є зареєстрованим кандидатом у депутати, однак 27 травня Олександр Дубінський на своїй сторінці у Фейсбуці у відеозверненні заявив про наміри балотуватися по 94 виборчому окрузі. 9 червня партія «Слуга народа» представила його як мажоритарника від свої політичної сили.
Збір персональних даних для впливу на виборців Київська область 2019-06-14 Дубінський О. Київщина: на зустрічі з потенційним кандидатом у народні депутати роздавали безкоштовні футболки збирали персональні дані .12 червня у Калинівці Васильківського району (94 ВО), журналіст, ведучий програми «Гроші» та представник партії «Слуга народу» Олександр Дубінський провів зустріч з виборцями. Про намір балотуватися до Верховної Ради по 94 виборчому округу, він повідомив наприкінці травня, у відеозверненні на своїй сторінці у Фейсбуці.На вході в Будинок культури, були розміщені вказівники з ім’ям Олександра Дубінського в кольоровій гаммі «ZEкоманди». Також присутні, за бажанням, могли заповнити анкети, які там роздавали, записавши до них свої особисті дані.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Бойко Ю. Київщина. 31 травня в білоцерківській газеті «Замкова гора» є стаття з ознаками політичної агітації щодо Юрія Бойка, який очолює виборчий список «Опозиційної платформи – За життя». Матеріал називається «Від Юрія Бойка – з вдячністю», на початку статті йдеться «Лідери міської організації Опозиційної платформи За життя – Вадим Кушнір та Олег Денисенко цього року провели зустріч з активом організації». В статті також йдеться про вручення 19 подяк від імені Юрія Бойка.
Перешкоджання кандидату Дніпропетровська область 2019-06-14 Невідомих осіб Дніпропетровщина: 11 червня Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатів «двійників» в народні депутати України по виборчому округу №33, що в Кривому Розі. Кандидат в народні депутати Микола Колесник повідомив: «Відрізняється лише одна буква в прізвищі. Це технологія, яка була апробована ще на попередніх виборах, коли у мене «відтягнули» майже два відсотки голосів.»
Дочасна агітація Луганська область 2019-06-14 Невідомих осіб Луганщина. На території 114 округу (центр – смт. Біловодськ) продовжують свою діяльність волонтери «Нашого краю», які надають місцевому населенню безкоштовну благодійну допомогу у вигляді 5-кілограмових пакунків з цукром у супроводі матеріалів політичної реклами (газети «Наш край» та бланками звернень до народного депутат Сергія Шахова, обраного за цим округом у 2016 році).
Хуліганство Івано-Франківська область 2019-06-14 Невідомих осіб 14 червня, в Івано-Франківську спостерігачі зафіксували пошкоджену рекламу із політичним підтекстом Оксани Савчук. На рекламному щиті з написом «Оксана Савчук – команда Марцінківа» невідомі замалювали синьою фарбою перші дві букви у слові «команда».Оксана Савчук є секретаркою Івано-Франківською міської ради, членкинею політичної партії ВО «Свобода», яка висунула її кандидаткою у депутати у виборчому окрузі №83 (Івано-Франківськ).
Порушення графіку роботи ОВК Сумська область 2019-06-14 Невідомих осіб На Сумщині робота ОВК №158 (частина Зарічного району міста Сум, Білопільський, Краснопільський, Сумський райони) наразі заблокована через відсутність заступника голови та секретаря комісії.Після того, як 31 травня ЦВК сформувала склад ОВК №158, комісія провела лише одне засідання, на якому прийняли присягу 11 членів комісії з 18.
Порушення вимог облаштування місць агітації Закарпатська область 2019-06-14 Невідомих осіб У Мукачеві у відведених під агітацію місцях здебільшого, розміщені приватні оголошення. У сквері на вулиці Ілони Зріні, де б також мала бути дошка для оголошень – її немає.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Сумська область 2019-06-14 Невідомих осіб На Сумщині у Глухові ОВК №159 працює без заступника голови. Також комісія досі не має повного матеріально-технічного забезпечення.
Хуліганство Дніпропетровська область 2019-06-14 Невідомих осіб У Дніпрі хулігани закидали білборд партії "Європейська солідарність".На політичній рекламі партії міститься заклик приєднуватися до політсилі екс-президента. Але, як можна побачити на фото, хулігани цілились саме у портрет Порошенко.
Хуліганство м.Київ 2019-06-14 Невідомих осіб Київ.На Оболоні 12 червня чоловік напав на агітнамет “Свободи”. До палатки з партійною символікою підійшов агресивно налаштований чоловік і почав її громити.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Ференець О. Київщина. У 92 виборчому окрузі, помітну активність проявляє Олександр Ференець, а також Благодійний фонд Олександра Ференця «Фортеця». На FB-сторінці фонду йдеться про низку активностей, які здійснювалися від благодійного фонду, в тому числі і протягом червня. Зокрема, встановлено зупинку, попереджувальні манекени у селі Логвин на небезпечній ділянці дороги, придбано мікрохвильовку і планшет для амбулаторії у Ставищенському районі, а також солодощі та подарунки дітям на свята. Діяльність Благодійного фонду Олександра Ференця «Фортеця» активно висвітлюється на його сторінці у фейсбуці. Однак, сам Олександр Ференець наразі не є зареєстрованим кандидатом у народні депутати
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Іваненко О. Київщина. Висока активність зафіксована у депутата Олега Іваненка. Зокрема, це виносна реклама та агітаційні намети з його зображенням, розташовані в центрі Броварів майже кожного дня. В них волонтери роздають агітаційну продукцію (буклети, календарики) і розповідають, що він планує обиратися до Верховної Ради як мажоритарник-самовисуванець . Розміщені борди у місті Бровари та районі, які висвітлюють його діяльність як депутата та рекламують заплив. Реклама зовні на маршрутці з анонсом його рекорду 20 липня, реклама на авто та активне висвітлення заходів за своєю участю на -сторінці у соцмережі, де він анонсував також, що йде на парламентські вибори у 97 виборчому окрузі.
Дочасна агітація Черкаська область 2019-06-14 Курбет Є. 10 червня голова Черкаського обласного військового комісаріату Євгеній Курбет офіційно повідомив, що балотуватиметься до парламенту по округу №195. Від Євгенія Курбета та громадської організації «ЛАД» роздавали пакети із посадковим насінням. В інформаційному бюлетені ідеться про соціальні ініціативи Курбета, а також ЛАДу.У червні з’явилася інформація про організацію безкоштовних екскурсій до Черкаського зоопарку від Курбета . У «Фейсбуці» також з’являлася інформація про різного роду активності від Курбета та «ЛАДу»: у селі Головківка (Чигиринський район) вручив пневматичну гвинтівку, у Трушківському НВК організував свято для дітей.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Кищук О. Київщина. Ознаки дочасної агітації зафіксовані з боку депутата Київської обласної ради Олега Кищука . На користь Олега Кищука розміщені борди на трасі Київ-Чернігів, з написом «Йду до парламенту захищати інтереси людей. Олег Кищук». Крім того, Олег Кищук активно висвітлює свою діяльність та участь у заходах на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, йдеться про ремонт за власний кошт та відкриття спортивної зали в селі Заворичі, організацію поїздки дітей в стайню в с. Княжичі, отримання кубку почесного президента ДЮФК Каскад в с. Калинівка.
Застосування адмін. ресурсу Дніпропетровська область 2019-06-14 Мартовицький А. Дніпропетровщина. 5 червня ЦВК зареєструвала Артура Мартовицького кандидатом в депутати на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. На сторінці Артура Мартовицького з’явились два записи з інформацією про те, що народний обранець відвідав медичні заклади в Павлограді та привітав працівників.
Інші порушення в роботі ОВК Запорізька область 2019-06-14 Невідомих осіб У Запорізькій області Вікторія Гамаюнова секретар Запорізької районної виборчої комісії на місцевих виборах 30 червня 2019 року та членом ОВК на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 р. в ТВО № 74
Інші порушення в роботі ОВК Запорізька область 2019-06-14 Невідомих осіб У Запорізькій області Юлія Браженко задіяна одночасно в роботі Пологівської районної виборчої комісії на місцевих виборах 30 червня 2019 року та членом ОВК на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 р.в ТВО № 82
Інші порушення в роботі ОВК Запорізька область 2019-06-14 Невідомих осіб У Запорізькій області Володимир Гришаков задіяний одночасно в роботі Токмацької міської виборчої комісії на місцевих виборах 30 червня 2019 року та членом ОВК на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 р.в ТВО № 81
Перешкоджання кандидату Івано-Франківська область 2019-06-14 Невідомих осіб В Івано-Франківську невідомі особи пошкодили плакат із політичною рекламою кандидатки до Верховної Ради від партії «Свобода» Оксани Савчук.
Інші порушення в роботі ОВК Запорізька область 2019-06-14 Невідомих осіб У Запорізькій області Владислав Дмитрієв задіяний одночасно в роботі Запорізької міської виборчої комісії на місцевих виборах 30 червня 2019 року та членом ОВК на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 р.в ТВО № 74
Інші порушення в роботі ОВК Запорізька область 2019-06-14 Невідомих осіб У Запорізькій області Юлія Довженок член Токмацької міської виборчої комісії на місцевих виборах 30 червня 2019 року і одночасно є членом ОВК на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 р.в ТВО № 74
Підкуп виборців Київська область 2019-06-14 Сольвар Р. Київщина. Непрямий підкуп виборців Русланом Сольваром, який зареєструвався кандидатом у нардепи на 91-му мажоритарному окрузі (місто Фастів, Макарівський, Фастівський райони, частина Києво-Святошинського району).На сторінці Сольвара у Facebook з`явилися фото подарунків у брендованих пакетах – для того, аби виборець не забув, від кого взяв дарунок.Також благодійний фонд Сольвара забезпечує безкоштовне перевезення колективів, які беруть участь у його агітаційному турі.Мешканцям Сквирського району "пощастило" бути присутніми на святі, присвяченому запуску безкоштовних автобусних перевезень у районі.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-14 Різаненко П. Київщина. Павло Різаненко на своїй сторінці у Фейсбуці регулярно пише про свою діяльність депутатом, також там він повідомив, що йде на вибори народних депутатів у 97 виборчому окрузі від партії «Голос».
Застосування адмін. ресурсу Дніпропетровська область 2019-06-14 Шипко А. Дніпропетровщина. В Нікополі народний депутат Андрій Шипко (35 виборчий округ) привітав працівників та працівниць КП «Нікопольської міської лікарні №4». Як зазначила на своїй фейсбук-сторінці головна лікарка закладу Надія Бредихіна: «Андрій Федорович щиро привітав працівників закладу з професійним святом, побажав успіхів, наснаги та досягнення поставлених цілей. Вже вкотре колектив КП «Нікопольська міська лікарня № 4» ДОР» має можливість отримувати новітнє медичне обладнання за підтримки та сприяння народного депутата Шипко А.Ф.
Дочасна агітація Дніпропетровська область 2019-06-14 Нестеренко В. Дніпропетровщина. В Новомосковську, народний депутат Вадим Нестеренко (38 виборчий округ) привітав медпрацівників із професійним святом. Медики окрім привітань від нардепа отримали також подарункові набори в поліетиленових пакетах «Благодійний фонд Вадима Нестеренка «Твій рідний край». Любити. Захищати. Допомагати».
Агіт. матеріали без вихідних даних Кіровоградська область 2019-06-14 Лучков.Є. У Кропивницькому розмістили банер кандидата у депутати Євгена Лучкова без вихідних даних.Виборчий округ № 100 (центр – м. Бобринець)
Хуліганство Івано-Франківська область 2019-06-14 Невідомих осіб Народний депутат від Прикарпаття, який прийматиме участь у парламентських виборах, на які йде шляхом само висування, заявив про погрози, які почав отримувати.«Вони зразу ж почали погрожувати мені. Вимагати, щоб я не висувався до Верховної Ради України від міста Івано-Франківська, бо в окрузі, як вони казали, повинен перемогти юрист пана Мельника Олександр Богачов, якого вони намагаються висунути від партії «Слуга народу», - розповів Шевченко.
Агіт. матеріали без вихідних даних Київська область 2019-06-14 Міщенко С. Київщина. у 98 виборчому окрузі станом на 12 червня в окрузі зареєстрований один кандидат у народні депутати Сергій Міщенко, самовисуванець, його зареєстрували 7 червня. Щодо зафіксованої активності – в Яготині 5 червня мешканцям міста вкидали в поштові скриньки інформаційний бюлетень «#1 область» (номер за червень). Видання розповідало про Сергія Міщенка, чинного народного депутата. Зокрема, йшлося про роботу Сергія Міщенка в пенсійній реформі, про те, що він є автором законопроекту про підвищення штрафів за порушення на ринку природного газу. Також опублікована стаття «Сергій Міщенко: Продавати свій голос – це злочин проти суспільства». Однак, невідомо, хто розповсюджував даний матеріал, видання взагалі не містило жодних вихідних даних. Між тим, були вказані адреси та контактні телефони громадських приймалень Сергія Міщенка у Борисполі, Переяслав-Хмельницькому, Яготині та Згурівці.
Дочасна агітація Луганська область 2019-06-14 Фурман Ю. Луганщина. В межах 106 ТВО (центр – місто Сєвєродонецьк) зафіксовано розповсюдження газети «Наш край» («Газета команди Шахова»), примірник № 10 (71) за травень – червень 2019 року, на першій шпальті якої народний депутат України Сергій Шахов виступає із заявою, що «Фурман Юрий Анатольевич работает с народом и для народа. И я полностью его поддерживаю».Водночас, на третій сторінці випуску розміщена окрема стаття під назвою «Кандидат в народные депутаты Украины Юрий Фурман – о главных проблемах Луганщины и способах их решения» у формі інтерв’ю з кольоровим фото самого представника «Команди Сергія Шахова». На останній – розміщена публікація щодо місця та часу роботи приймальні Юрія Фурмана. Сам Юрій Фурман позиціонується як кандидат у народні депутати України від політичної партії «Наш край» по 106 територіальному виборчому округу (з центром у місті Сєвєродонецька): «…В Северодонецке от команды Сергея Шахова на выборы идет Фурман Юрий Анатольевич…». Крім того у Сєвєродонецьку та прилеглих населених пунктах (також входять до 106 ТВО) здійснює пасажирські перевезення «соціальний автобус» з написом «Юрий Фурман – Наш Край», виконаним у кольоровій палітрі партії «Наш край».
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-14 Гузь І. Волинського нардепа Ігоря Гузя у виборчому окрузі №19 піарять на субвенціях з держбюджету.13 червня 2019 р. народний депутат Ігор Гузь на своїй сторінці у Facebook повідомив, що подав документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом. Втім, свою рекламну кампанію чинний нардеп де-факто розпочав ще у травні 2019 р.Ще у травні на офіційній сторінці парламентаря у мережі Facebook почали з’являтись схвальні відгуки про роботу парламентаря від імені керівників органів місцевого самоврядування, керівників комунальних закладів і установ, лідерів громадською думки виборчого округу №19, де обирався Ігор Гузь і де знову планує брати участь у виборах.
Застосування адмін. ресурсу Київська область 2019-06-14 Карплюк В. Київщина. 1 червня в День захисту дітей в у низці населених пунктів були проведені свята за підтримки Володимира Карплюка. Цей захід висвітлювався в тому числі й на сайті місцевої ради в матеріалі який може містити ознаки агітаційного . Крім того, у Facebook створена публічна сторінка За Карплюка, на якій відомі люди, в тому числі і чиновники, в межах 95 виборчого округу публікують відеозвернення на підтримку кандидата. Низка місцевих чиновників також в 95 ВО, в соціальній мережі Facebook, використовують стилізовані аватарки, які спрямовані на підтримку «Нових облич».
Джинса Сумська область 2019-06-13 Ляшко О. У місті Охтирка (округ №162) у випуску місцевої газети «Роксолана» за 5 червня у розділі рекламних матеріалів розмістили статтю з ознаками «джинси» на користь очільника партії-потенційного учасника виборів Радикальної партії Олега Ляшка. Матеріал називається «Ляшко: ми захистимо селян» та містить ознаки дочасної агітації.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Папушин В. Одещина.Активність потенційного кандидата Василя Папушина спрямована на роботу з виборцями. Голова Київської районної партійної організації ВО «Батьківщина» Василь Папушин з початку оголошення виборчого процесу 1 червня у сквері на проспекті Глушка вітав присутніх на святі до міжнародного Дня захисту дітей, а також сприяв виступу акторів-аніматорів.
Джинса Сумська область 2019-06-13 Войтенко М. Депутат Сумської обласної ради Микола Войтенко, який також є потенційним кандидатом на парламентських виборах 2019 року, за кошти з обласного бюджету облаштував дитячий майданчик у одному з дворів міста Шостка та урочисто відкрив його. Публікацію на тему відкриття майданчику з ознаками «джинси» опублікувало місцеве інтернет-видання «Шостка.Info». Зокрема, матеріал містить наступні рядки: «З проханням про встановлення ігрового майданчика та гойдалок у дворі будинку №37 по вулиці Слобідській жителі звернулися до свого депутата Миколи Войтенко, який є закріпленим за цим округом в обласній раді. Прохання шосткинців депутат виконав. Майданчик було придбано за депутатські кошти, виділені з обласного бюджету».
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Іванкевич А. Одещина.Активність потенційного кандидата в окрузі №134 (Малиновський район Одеси) Анатолія Іванкевича спрямована на роботу з виборцями. 1 червня долучився до організації свята до Дня захисту дітей у сквері Савицького, 5 червня повідомив на своїй сторінці у Facebook про допомогу дитині у придбанні спортивного екіпірування. А 7 червня на зустрічі з мешканцями Малиновського району він заявив, що буде балотуватися по округу №134 як самовисуванець.
Хуліганство Херсонська область 2019-06-13 Невідомих осіб На Херсонщині 6 білбордів потенційного кандидата в народні депутати по 186-му окрузі Євгена Рищука були заляпані червоною фарбою.
Порушення виборчого законодавства Загально державні 2019-06-13 Невідомих осіб Систематичне непроведення засідань Національної ради з питань телебачення і радіомовлення унеможливлює створення робочої групи з нагляду за дотриманням ЗМІ виборчого законодавства , і вибори в нас будуть абсолютно неконтрольованими.
Порушення графіку роботи ОВК Дніпропетровська область 2019-06-13 Невідомих осіб Дніпропетровщина.Спостерігачі кілька днів не можуть застати на робочому місці ОВК №36 в Павлограді. Один з членів комісії телефоном повідомив, що весь керівний склад комісії разом з системним адміністратором в Києві на навчанні, тому чекати засідання можна не раніше п’ятниці 14 червня.
Порушення графіку роботи ОВК Дніпропетровська область 2019-06-13 Невідомих осіб В Дніпрі спостерігач 10 червня о 17:00 та 11 червня о 15:10 намагався подати документи на реєстрацію офіційних спостерігачів окружній виборчій комісії №28 Проте, приміщення обидва рази було зачинено. На першому засіданні окружної комісії №28, яке відбулось 2 червня, було затверджено графік роботи комісії з 9:00 до 18:00 та визначено членів комісії, які виконують свої повноваження на платній основі.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Беженар В. Одещина.Активність потенційного кандидата В"ячеслава Беженара спрямована на роботу з виборцями. Передвиборну активність В"ячеслава Беженара зафіксовано починаючи з 7 червня. Так, волонтери у брендованому одязі з написом імені Вячеслава Беженара реалізовують локальні проекти благоустрою дворової території житлових будинків (вул. Шишкіна). З 10 червня зафіксовано появу у ТВО № 133 інформаційних плакатів (вул. Ак. Корольова та вул. 9 лінія) із зображенням потенційного кандидата В`ячеслава Беженара, на яких описується його діяльність як депутата міської ради та зазначено контактні дані приймальні.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Іваницький О. Одещина.Активність потенційного кандидата в окрузі №134 (Малиновський район Одеси) О. Іваницького спрямована на роботу з виборцями. 28 травня відвідав запуск проекту з роздільного збору сміття у школах Малиновського району, 4 червня взяв участь у відкритті спортивного комплексу разом з міським головою Геннадієм Трухановим, 8 червня побував на дитячому екологічному святі. При цьому на святі були присутні аніматори, волонтери у футболках благодійного фонду Олександра Іваницького, а присутнім роздавали буклети про фонд.
Підкуп виборців Одеська область 2019-06-13 Клімов Л. Одещина.Активність кандидата який вже зареєструвався Леоніда Клімова в окрузі №137. 1 червня у ЗМІ та соцмережах з’явилася інформація, що за його фінансового сприяння організовано футбольний турнір у місті Подільськ. На заході розтягнули рекламний банер з написом: «Футбольний турнір ім. Клімова Л.М.», а сам кандидат привітав учасників-школярів і подарував спортивну форму та м’ячі. Такий самий турнір 8 червня проводився у Балті, а також подібний захід заплановано на 23 червня у Кодимі.
Підкуп виборців Одеська область 2019-06-13 Червачов С. Одещина.На виборчому окрузі №140 спостерігачі фіксують активності вже зареєстрованого кандидата, депутата Чорноморської міськради Сергія Червачова.27 травня Сергій Червачов профінансував надання майданчику для проведення боксерських змагань, а також став героєм сюжету у ЗМІ про утиски його як політика.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Ківалов С. Одещина.Активність потенційного кандидата Сергія Ківалова в окрузі №135 (Приморський район Одеси) спрямована на роботу з виборцями. Сергій Ківалов 4 червня взяв участь у концерті до дня захисту дітей в парку Шевченка, де було розташовано брендований намет, банер та роздавали повітряні кульки з іменем політика і назвою партії «Довіряй Ділам». 3 червня стало відомо про організовану за його підтримки поїздку дітей до біопарку.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Баранський В. Одещина.Активність потенційного кандидата Віктора Баранського в окрузі № 133 (Київський район Одеси) спрямована на роботу з виборцями.З початку виборчого процесу Віктор Баранський організував у цьому виборчому окрузі два великі заходи, присвячені міжнародному Дню захисту дітей: 1 червня – у сквері «Луч», 2 червня – на території меморіалу «411 батарея». На зустрічах було змонтовано велику сцену з брендованими написами «Центр общественных инициатив Виктора Баранского «За Одессу!», з якої виступав сам політик. У розташованих поруч брендованих наметах дітям та їхнім батькам безкоштовно роздавали солодку вату, питну воду та повітряні кульки, на дітей чекали безкоштовні атракціони й розваги.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Баранський В. Одещина.Активність потенційного кандидата Віктора Баранського в окрузі № 133 (Київський район Одеси) спрямована на роботу з виборцями. Починаючи з 6 червня зафіксували розміщення наметів на підтримку Віктора Баранського. У наметі спостерігачу запропонували роботу волонтером та запропонували пройти тест на рівень його знань про кандидата Віктора Баранського шляхом заповнення анкети. Також у наметах розповсюджується газета «Правда За Одессу!».
Дочасна агітація Полтавська область 2019-06-13 Вітко А. Полтавщина.Наразі нардеп не зареєстрований як кандидат, але вже "засіває" округ №149. Він роздає дітям подарунки, відчиняє громадські приймальні та навіть організовує концерти українських зірок. Для карлівчан концерт співака DZIDZIO."За підтримки" Вітка DZIDZIO дав концерт в межах 149-го округу – Кобеляках.До райцентрів-селищ Вітко везе Павла Зіброва.Не гребує Вітко і звичайними матеріальними подарунками мешканцям округу , громаді села Лелюхівка він подарував дві бензокоси, а школі в Малій Перещепині – баскетбольні м`ячі.
Джинса Сумська область 2019-06-13 Чмирь Ю. У місті Суми роздавали місцеву газету «Наша сотня», у якій на першій шпальті містився матеріал із заголовком «Юрій Чмирь збирає команду. Приєднуйся!», з ознаками «джинси». Стаття, присвячена потенційному кандидату у народні депутати Юрію Чмирю, не позначена як рекламна.
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-13 Молоток І. У місті Шостка (округ №160) активність проявляють представники «Опозиційної платформи «За життя». За підтримки чинного народного депутата та потенційного кандидата на парламентських виборах Ігоря Молотка відбулось святкування Міжнародного дня дітей у місті.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Танцюра Д. Одещина.Активність потенційного кандидата Дмитра Танцюра спрямована на роботу з виборцями. З початку оголошення виборчого процесу Дмитро Танцюра організував захід з нагоди міжнародного дня захисту дітей 1 червня на площі Незалежності. На сцені виступали дитячі творчі колективи, а волонтери у брендованих футболках безкоштовно роздавали дітям солодку вату, питну воду, печиво, повітряні кульки. Також було організовано майстер-класи та вистави з технічними фокусами. Ведучий заходу неодноразово повідомляв, що свято організовано «великим другом та депутатом від Київського району Дмитром Танцюрою». Виступав зі сцени і сам потенційний кандидат. 6 червня, за інформацією офіційної сторінки Facebook, за участі Дмитра Танцюри відкрито два нові дитячі майданчики у Київському районі, причому на заходах були присутні артисти та волонтери у брендованому одязі, які роздавали дітям повітряні кульки з іменем Дмитра Танцюри.
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-13 Герега О. Хмельниччина. Народний депутат та потейційний кандидат Олександр Герега, обраний у одномандатному виборчому окрузі №192, організував 10 червня для мешканців свого округу поїздку на футбольний матч. Загалом подарунок у вигляді матчу на «Арена Львів» отримали 300 вболівальників. 13 червня його зареєструвала ЦВК.
Дочасна агітація Одеська область 2019-06-13 Чекіта Г. Одещина.Активність потенційного кандидата Чекіта спрямована на роботу з виборцями. 1 червня у сквері Г. Гамова Геннадій Чекіта був присутній на святковому заході та спілкувався з виборцями. Причому діти отримали пакети з брендованими написами. 8 червня на території виборчого округу відбувся ярмарок «Доступні продукти», організований благодійним фондом Геннадія Чекіти «Милосердя». Навпроти ярмарку був розміщений білборд із зображенням цього політика.
Дочасна агітація Чернівецька область 2019-06-13 Вакарчук С. У Чернівцях на Соборній площі відбувся безкоштовний концерт гурту "Океан Ельзи". Святослав Вакарчук приїхав до Чернівців у якості керівника партії "Голос". Прес-конференцію співака-політика можна було дивитися на вулиці: біля Целанівського центру, де була зустріч, встановили екран. Вакарчук як лідер партії "Голос", запросив на сцену своїх побратимів з Чернівців.
Джинса Сумська область 2019-06-13 Лаврик М. Сумщина. На окрузі №161 за ініціативи та сприяння чинного народного депутата та потенційного кандидата Миколи Лаврика почався ремонт автомобільної дороги Н-07. Про це написала помічниця народного депутата Олена Беркут на своїй сторінці у Facebook. На сайті Служби автомобільних доріг у Сумській області щодо ремонту дороги Н-07 вказано: «Капітальний ремонт ділянки здійснюється за кошти державного бюджету в рамках урядової програми 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення».
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-12 Петьовка В. Закарпаття. Василь Петьовка почав кампанію роздачею рюкзаків до 1 вересня. Ігор Іванків відкрито пише, що за ініціативи народного депутата Петьовки він вручив першокласникам рюкзаки з шкільним приладдям.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-12 Поляков М. У Кіровоградській обл. народні депутати-потенційні кандидати у депутати, активізувалися в округах. Нардеп Максим Поляков в окрузі № 101 (центр – смт Голованівськ) під час візиту в село Велику Виску Маловисківського району відкрив дитячий майданчик та вручив костюми для співочого колектива. Про це написав народний обранець на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук.
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-12 Вакарчук С. У Хмельницькому 11 червня Святослав Вакарчук взяв участь у зустрічі «Голос» небайдужої Хмельниччини» та виступив з безкоштовним концертом на центральній площі міста.. В короткій промові на початку концерту Святослав Вакарчук неодноразово згадував партію «Голос»,Табло на сцені, на якій витупав «Океан Ельзи», та з обох боків від сцени були оформлені у партійних кольорах і стилі. На майдані зафіксували також автобуси з символікою партії і написами «Твій голос змінює все!», «Голос» – партія справжніх змін», а також фотозону, оформлену в стилістиці політичної сили. Браслети з текстом «Мій голос змінює все!» перехожим роздавали волонтери партії.
Дочасна агітація Тернопільська область 2019-06-12 Білецький А. Тернопільщина. У виборчому окрузі № 163 спостерігачі зафіксували білборди та сітілайти із зображенням Андрія Білецького та написами «Національний корпус» або «Україна понад усе!». За інформацією з офіційного сайту ВО «Свобода», Білецький є другим у списку потенційних кандидатів до Верховної Ради від цієї політсили.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-12 Довгий О. У Кіровоградській обл. народні депутати-потенційні кандидати у депутати, активізувалися в округах. На день міста Світловодськ народний обранець Олесь Довгий прозвітував перед виборцями і зіграв на саксофоні.
Дочасна агітація Тернопільська область 2019-06-12 Порошенко П. Тернопільщина. У всіх одномандатних виборчих округах Тернопільської області (№ 163-167) спостерігачі фіксують білборди із зображенням Петра Порошенка, підписом «Європейська солідарність» і гаслом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся!». Партія «Європейська солідарність»
Дочасна агітація Тернопільська область 2019-06-12 Гройсман В. Тернопільщина. Рекламні щити з підписами «Українська стратегія» і «Володимир Гройсман» зафіксовані в округах №163, 165 і 166.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-12 Березкін С. У Кіровоградській обл. народні депутати-потенційні кандидати у депутати, активізувалися в округах.Станіслав Березкін в окрузі № 100 (центр – місто Бобринець) виступив з промовою на святах «Барви Помічної» та на фольклорному фестивалі «Невичерпні джерела» у смт Компаніївка. На святкування у Помічній від благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір» вручили сертифікат на придбання скульптури богині Афродіти.
Збір персональних даних для впливу на виборців Дніпропетровська область 2019-06-12 Нестеренко В. Дніпропетровщина: в Новомосковську благодійний фонд нардепа мажоритарника від 38 виборчого округу Вадима Нестеренка збирає персональні дані виборців. На листівках зазначено, що «учасник благодійного фонду має право брати участь у розіграшах та конкурсах, отримувати подарунки і призи».
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-12 Горбунов О. У Кіровоградській обл. народні депутати-потенційні кандидати у депутати, активізувалися в округах. В окрузі № 99 провели сімейно-спортивне свято. На афішах зазначено, що організатор – команда народного депутата Олександра Горбунова. На святі було кілька майданчиків. Зокрема, у велорозминці взяв участь сам Олександр Горбунов.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Закарпатська область 2019-06-12 Невідомих осіб Закарпаття.ОВК №68 (центр - Ужгород) Таблиці з інформацією про те, що в приміщенні “ПАДІЮНУ” знаходиться ОВК немає. Кабінет, в якому чергує член комісії з боку входу, не є доступним для людей з інвалідністю, позаяк до нього треба дістатися східцями.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Закарпатська область 2019-06-12 Невідомих осіб Закарпаття. ОВК №70 (центр - Свалява) Станом на 10 червня окружна виборча комісія ОВК ще не працює у штатному режимі: черговий, графік роботи, дошка оголошень з постановами – відсутні. Таблички чи вказівників про те, де саме знаходиться приміщення ОВК у будівлі немає.Приміщення комісії розміщене на другому поверсі Свалявського районного будинку культури. Центральний вхід обладнаний пандусом, однак безпосередньо на другий поверх, де працює комісія, можна потрапити лише сходами, ліфту у будівлі немає. Відтак ця обставина робить ОВК важкодоступною для людей з інвалідністю.
Збір персональних даних для впливу на виборців м.Київ 2019-06-12 Третьяков О. Київ. На території 219-го округу вже стоять агітаційні намети нардепа Олександра Третьякова, який представляє цей округ у парламенті, але ще не зареєструвався в ЦВК на позачергових виборах 2019 року. Намети Третьякова оформлено в кольорах партії "Європейська солідарність", на яку перетворився БПП після ребрендингу. Пані в наметі, котра роздає агітаційні матеріали та звіт Третьякова про роботу на окрузі, просить заповнити анкету. У ній мешканець округу має зазначити проблеми, які повинен розв`язати нардеп першочергово, а також написати свою адресу й ім`я нібито для того, щоб представники команди Третьякова могли зв`язатися з кожним опитаним особисто.
Дочасна агітація Тернопільська область 2019-06-12 Яциковський Б. Тернопільщина. В окрузі №164 спостерігач виявив білборди Богдана Яциковського (Радикальна партія Олега Ляшка) із написами «Україні, Тернопільщині, Кременцю потрібні радикальні зміни».
Дочасна агітація Тернопільська область 2019-06-12 Навольський Т. Тернопільщина. В окрузі № 166 зустрічаються білборди із зображенням Романа Василіцького та з гаслом «Стань змінами. Об’єднання Самопоміч». Подібні білборди представника «Об`єднання «Самопоміч» Тараса Навольського наявні в окрузі №167. В усіх із зазначених випадків на друкованих рекламних продукціях вказані вихідні данні.
Перешкоджання кандидату м.Київ 2019-06-12 Невідомих осіб м.Київ. На столичному мажоритарному окрузі №219 (Святошинський район) документи на реєстрацію кандидатами в депутати подали два рідних брата, які є однофамільцями чинного народного депутата від цього округу - голови Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю Олександра Третьякова.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Закарпатська область 2019-06-12 Невідомих осіб Закарпаття. ОВК №71 (центр - Хуст) ОВК знаходиться на другому поверсі будівлі РДА в якій немає ліфту, відтак, можна зробити висновок, люди з інвалідністю будуть мати труднощі з доступом до ОВК. Крім цього, в ОВК є технічні проблеми - відсутність інтернету та стаціонарного телефонного зв’язку.
Порушення графіку роботи ОВК Черкаська область 2019-06-12 Невідомих осіб Черкащина. Окружна виборча комісія №195 лише 11 червня, повноцінно розпочала свою роботу. Станом на 12 червня на приміщенні, де знаходиться комісія, відсутня інформаційна вивіска.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Закарпатська область 2019-06-12 Невідомих осіб Закарпаття. ОВК №73 (центр - Виноградів) 9 червня, вивіска ОВК лежала на столі, в той день чергував член комісії на платній основі, спецзв’язок так і не був налагоджений.Дошка оголошень була порожньою. Третій поверх будівлі Виноградівської райдержадміністрації не доступний для людей з інвалідністю, адже у приміщенні немає ліфту.
Дочасна агітація Тернопільська область 2019-06-12 Невідомих осіб Тернопільщина. В округах № 163 та 166 спостерігачі зафіксували білборди з написом «Аграрна партія йде в парламент». Ця партія публічно повідомляла, що братиме участь у виборчій кампанії. 9 червня відбувся з’їзд цієї політсили і на офіційному сайті партії було опубліковано першу двадцятку списку кандидатів на вибори у Верховну Раду.
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Дніпропетровська область 2019-06-12 Невідомих осіб У Дніпрі в приміщенні окружної виборчої комісії №?24 на стінах висить дошка з забороненою в Україні радянською символікою.
Чорний піар Львівська область 2019-06-11 Невідомих осіб На Львівщині у 125 виборчому окрузі мешканцям міста Самбір на вулиці та поблизу домівок запропонували взяти участь у соціологічному опитуванні. Анкетування проводили, за словами місцевих, невідомі особи. Окрім традиційного дослідження віку та статі, респондентів запитують: «Чи ви проголосували б за кандидата в депутати, якби взнали, що він: 1. Голосував за продовження зв’язків з Росією та має там бізнес. 2. Має відношення до корупційних схем в НАК «Нафтогаз України». Запропоновані інтерв’юерам анкети імовірно є компанією «чорного піару» проти Андрія Лопушанського.
Порушення графіку роботи ОВК Черкаська область 2019-06-11 Невідомих осіб На приміщенні комісії (м. Черкаси, Сумгаїтська, 12, «Палац молоді») досі відсутня вивіска та інформаційний стенд, а також - графік чергування і відповідно чергові. Відтак виборча комісія одномандатного виборчого округу №195 в робочі години не здійснює свою діяльність, що унеможливлює прийом громадян та прийом документів від суб`єктів виборчого процесу
Дочасна агітація Волинська область 2019-06-11 Гузь І. Народний депутат Ігор Гузь буде балотуватися у Верховну Раду як самовисуванець в окрузі №19, Про це він заявив у ефірі телеканалу «Аверс» 11 червня. Ігор Гузь розкритикував нардепів, які намагаються протестувати проти розпуску ради та чіплятися за свої місця.Під час ефіру він розповів про залучення коштів у розвиток округу, свою дисциплінованість у парламенті та захист інтересів громад на всеукраїнському рівні.
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-11 Колихаєв І. Херсонщина. Лідером по кількості благодійних заходів є потенційний кандидат в народні депутати по 184-му округу Ігор Колихаєв. Він ще не зареєстрований ЦВК, але вже оголосив про свій намір балотуватися.Протягом кінця травня-початку червня Благодійний фонд Ігоря Колихаєва, провів 20 заходів у різних населених пунктах 184-го округу. 27 травня благодійний фонд подарував ковдри дитячому садочку «Золотий ключик» в Новій Каховці, Більш креативною послугою від Благодійного фонду були безкоштовні медичні огляди: оплата послуг медичних фахівців і безкоштовні консультації для громадян 2 червня.
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-11 Колихаєв І. Херсонщина. Лідером по кількості благодійних заходів є потенційний кандидат в народні депутати по 184-му округу Ігор Колихаєв. Він ще не зареєстрований ЦВК, але вже оголосив про свій намір балотуватися.Протягом кінця травня-початку червня Благодійний фонд Ігоря Колихаєва, провів 20 заходів у різних населених пунктах 184-го округу. 1 червня пригостили дітлахам в селищі Велика Лепетиха безкоштовно роздавали морозиво. Крім того, фонд імені потенційного кандидата фінансував обладнання спортивного майданчику, ремонт навчальних закладів, дарував м’ячі, спортивну форму, тенісний стіл, м’ясорубку.Подарунки дітям роздаються в пакетах з символікою благодійного фонду.Більш креативною послугою від Благодійного фонду були безкоштовні медичні огляди: оплата послуг медичних фахівців і безкоштовні консультації для громадян 4 червня
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-11 Колихаєв І. Херсонщина. Лідером по кількості благодійних заходів є потенційний кандидат в народні депутати по 184-му округу Ігор Колихаєв. Він ще не зареєстрований ЦВК, але вже оголосив про свій намір балотуватися.Протягом кінця травня-початку червня Благодійний фонд Ігоря Колихаєва, провів 20 заходів у різних населених пунктах 184-го округу. 31 травня фонд подарував переможцям військової гри «Джура» в Нововоронцовці намет та берци Більш креативною послугою від Благодійного фонду були безкоштовні медичні огляди: оплата послуг медичних фахівців і безкоштовні консультації для громадян 7 червня
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-11 Білозір Л. У Вінницькій області відбуваються безкоштовні медичні огляди за сприяння ймовірного кандидата. У виборчих округах №15 (центр округу – місто Шаргород) та №17 (центр округу – місто Ладижин) відбуваються медичні огляди у межах соціальної ініціативи «Лікар у село». Ініціативу започаткувала депутатка Вінницької обласної ради Лариса Білозір. Медичні огляди проходять у Шаргородському, Тростянецькому, Томашпільському, Мурованокуриловецькому та інших районах. На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Лариса Білозір інформує про обстеження.
Порушення в роботі ОВК Івано-Франківська область 2019-06-11 Невідомих осіб На Івано-Франківщині ОВК №86 не зареєстрували як юридичну особу` Окружна виборча комісія №86 утворена 31 травня.Згідно з Законом «Про вибори народних депутатів України» не пізніше, як на четвертий день з дня утворення ОВК голова комісії або в разі його відсутності – заступник голови повинен особисто подати необхідні документи державному реєстратору
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-11 Карпенко С. Сумщина.Зовнішню рекламу політичного характеру розмістив потенційний кандидат у депутати – Сергій Карпенко (округ №158, “Аграрна партія України”) з написом “З Україною в серці”;
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-11 Філіпчук П. Херсонщина. Потенційний кандидат по 185-му окрузі Павло Філіпчук здійснює діяльність через благодійний фонд. Так, у перший тиждень червня він подарував меблі для хірургічного відділення Каховської районної лікарні, для каховського ансамблю «Бусинка» подарував сценічні костюми, виступив спонсором поїздки футболістів Каховської ДЮСШ в Кременчук на всеукраїнські змагання, підтримав проведення ХІ Міжнародного турніру по боксу в місті Генічеськ, подарував подарунки маленьким футболістам на футбольному турнірі в Каховці, подарував відпочинок на морі двом учасникам конкурсу. На пакетах, сертифікатах та чашках була символіка благодійного фонду Павла Філіпчука.
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-11 Мацола Р. Хмельниччина. За ініціативи народного депутата та потенційного кандидата Романа Мацоли в Шепетівці до дня міста організували виступи музичних гуртів «М.Тюссо» та «Скай».Головну сцену до святкування, яке відбулося 9 червня, оздобили банерами із написами «Громадянська ініціатива Романа Мацоли «Інститут солідарності громад», так само брендовані повітряні кульки роздавали мешканцям,
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-11 Демчак Р. У Вінницькій області відбуваються безкоштовні медичні огляди за сприяння народного депутата України Руслана Демчака (виборчий округ №18, центр – місто Іллінці). Зокрема, в газеті «Життя Вінниччини» надруковано оголошення про те, що місцеві жителі можуть пройти безкоштовне медичне обстеження у червні та липні.
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-11 Садовий А. В місті Суми на фасаді будинку у центрі міста (вул. Набережна річки Стрілки) спостерігач зафіксував банер із зображенням потенційного учасника парламентських виборів Об’єднання «Самопоміч» Андрія Садового.
Дочасна агітація м.Київ 2019-06-11 Іллєнко А. У Києві Свободівці на постійній основі проводять акції для громад і зустрічі з виборцями. Діючий нардеп Андрій Іллєнко Про свою роботу звітує у постах на Facebook. Там само оголосив про намір балотуватись по мажоритарному окрузі (у ЦВК ще не зареєстрований).Активно використовують у Києві ВО «Свобода» намети і поліграфію.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-11 Горбунов О. У Кропивницькому 99 орузі найбільше білбордів із згадуванням ймовірного кандидата,нардепа Олександра Горбунова. На них розміщено світлини із різних комунальних закладів, де здійснювався ремонт за бюджетні кошти, та написом, наприклад, «Реконструкція станції переливання крові. Рухаємося далі... Олександр Горбунов»
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-11 Вінник І. Херсонщина. Зареєстрований кандидат та нинішній народний депутат Іван Вінник (184-ий округ) надавав благодійну допомогу на свято школи танцю в місті Нова Каховка 26 травня, фінансував свято для дітей в селищі Високопілля та дарував подарунки дітям в місті Берислав 1 червня, під час зустрічі з мешканцями села Білоусове роздавав дітям солодкі подарунки 3 червня, подарував музичну колонку для проведення свят учнів Новокубанівського навчально-виховного комплексу 4 червня та робив інші благодійні внески в навчальні заклади округу. Народний депутат також має благодійний фонд Івана Вінника
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-11 Куценко В. У Запоріжжі помітили розповсюдження листівок у територіальному виборчому окрузі №77.Містянам пропанували поставити галочку біля імені одного з двох кандидатів, що можуть представити район у Верховній Раді. У тексті містилися світлини та біографічні дані Петра Сабашука та Владислава Куценка. Про першого зазначалося, що він чинний народний депутат України, член «Блоку Петра Порошенка», народжений у Вінницький області і виступає із гаслом «Україні потрібен Порох». Про Владислава Куценка зазначалося, що він безпартійний, рід діяльності: юрист, економіст, кандидат наук, прокурор. Народжений у Запоріжжі. Має гасло: «Зламаємо систему разом».
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-11 Дубневич Б. На Львівщині конверти виборцям у 118 виборчому окрузі надсилає нардеп Дубневич. Дві перші сторінки – це виборчі зобов’язання, а саме, додаток до програми кандидата у народні депутати Верховної Ради України від БПП Богдана Дубневича. У листі Богдан Дубневич звертає увагу на допомогу тим, хто повернуся зі Сходу, церковним громадам щодо ремонту храмів та організації заходів за сприяння благодійної організації «Фонд Братів Дубневичів». Також нардеп звітує про роботи, виконані за кошти з Державного бюджету: ремонт дороги в селі та шкільного даху, вимощення бруківки, забезпечення школярів комп’ютерами. Політик зазначив і про пам’ятні альбоми для випускників, подарункові годинники, підтримку бібліотечних фондів, грамоти та відзнаки Верховної Ради найкращим медикам, освітянам, працівникам культури.
Дочасна агітація Херсонська область 2019-06-11 Хлань С. Херсонщина. Зареєстрований кандидат (185-ий округ) та чинний народний депутат Сергій Хлань 4 та 5 червня відвідав Іванівський та Нижньосірогозький райони, де зустрівся з населенням та трудовими колективами освітніх закладів району. Звітував про роботу, анонсував будівництво іванівського водогону, наповнення водобалки «Великі Сірогози» та розвиток зрошення. Проінспектував навчальні заклади, де «за його сприянням» були замінені вікна на металопластикові, двері, котли, утеплення будівель. Також анонсував реалізацію планів, спрямованих на покращення умов у закладах освіти і культури.
Дочасна агітація Полтавська область 2019-06-11 Мамай О. В Полтаві колишній міський голова та потенційний кандидат в народні депутати Олександр Мамай влаштував розіграш квитків на концерти гурту «Антитіла» та Олега Винника. В офісі політичної партії «Совість України» усі переможці мали змогу отримати по два квитка на концерти. Квитки на концерт гурту «Антитіла» коштують від 350 до 550 гривень. На концерт Олега Винника – від 350 до 600 гривень.
Збір персональних даних для впливу на виборців Полтавська область 2019-06-11 Мамай О. В Полтаві колишній міський голова та потенційний кандидат в народні депутати Олександр Мамай влаштував розіграш квитків на концерти гурту «Антитіла» та Олега Винника. 10 червня в офісі політичної партії «Совість України» усі переможці мали змогу отримати по два квитка на концерти. Для цього необхідно було мати при собі паспорт та заповнити реєстраційну карту, де необхідно було вказати ініціали, адресу проживання, місце роботи, дату та контактний телефон.
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-11 Ладуха В. Сумщина.Зовнішню рекламу політичного характеру розмістив потенційний кандидат у депутати Віктор Ладуха (округ №161, ВО “Батьківщина”) з привітанням до Міжнародного дня захисту дітей
Дочасна агітація м.Київ 2019-06-11 Гройсман В. У Києві стартувала агітаційна кампанія. Найпомітніші білборди із «Українською стратегією» діючого прем’єр-міністра Володимира Гройсмана
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-11 Білецький А. На Львівщині у місті Стрий зафіксували спостерігачі зафіксували плакати лідера Національного корпусу: «Сила, що змінює країну», «Ставай до лав Національного корпусу».
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-11 Білецький А. У Львові спостерігачі зафіксували рекламні щити «Україна понад усе!», «Разом ми сила, що захищає країну» Андрія Білецького
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-11 Білецький А. У Кропивницькому є зовнішня реклама із зображенням Андрія Білецького з написом «Національний корпус»
Дочасна агітація м.Київ 2019-06-11 Білецький А. У Києві стартувала агітаційна кампанія. Найпомітніші сітілайти із портретом лідера Національного корпусу Андрія Білецького. Намети і поліграфію активно використовує «Нацкорпус»
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-11 Білецький А. Сумщина.Зовнішню рекламу політичного характеру спостерігачі зафіксували із зображенням народного депутата Андрія Білецького, представника “Національного корпусу”.
Дочасна агітація м.Київ 2019-06-11 Порошенко П. У Києві почали з’являтися сітілайти «Європейської солідарності» з портретом Петра Порошенка і гаслом «Обирай НАТО і ЄС!», що вже може мати ознаки виборчої агітації.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-11 Кучер М. У Вінницькій області відбуваються безкоштовні медичні огляди за сприяння ймовірного кандидата, народного депутата Миколи Кучера (виборчий округ №17, центр округу – місто Ладижин). «Лікар їде у село» .
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-11 Порошенко П. Сумщина. Зафіксовано рекламу політичного характеру із зображенням екс-президента Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО та ЄС. Долучайся. Європейська солідарність».
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-11 Порошенко П. На Львівщині зафіксували білборди та сітілайти з надписом «Обирай НАТО і ЄС! Долучайся! Європейська солідарність» впродовж перших двох тижнів червня .Політичну рекламу із зображенням колишнього Президента Петра Порошенка спостерігачі зафіксували на Яворівщині та Жовківщині. Білборди «Головне не втратити країну!» також висять у Львові. Вони виконані у стилістиці, традиційній для виборчої кампанії кандидата у Президенти Петра Порошенка: темно-червоних тонах, без його портрета.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-11 Порошенко П. У Кропивницькому (округ № 99) є реклама політичної сили «Європейська солідарність» – це білборд із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність».
Дочасна агітація Сумська область 2019-06-11 Гройсман В. Сумщина. Білбордів політичного характеру наразі найбільше зафіксовано в обласному центрі – місті Суми. Це, зокрема, зовнішня реклама Володимира Гройсмана з написами “Лідерство це відповідальність”, “Україна стратегія. Володимир Гройсман”, “Україна це не просто місце на карті. Країна, за яку ми відповідаємо. Уряд Гройсмана”.
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-11 Діденко В. Хмельницький міський голова представив кандидата в народні депутати претендента на 187 виборчий округ від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» під час брифінгу 10 червня. Людиною, яку ми обрали від моєї команди, на яку ми робим ставку, на яку ми розраховуєм, це є мій однопартієць, голова міської організації «Свободи» Віталій Діденко», – зазначив міський голова . На цей момент Віталій Діденко ще не є кандидатом у депутати, тож ще не може провадити агітаційну кампанію.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-11 Поляков М. В окрузі № 101 (центр – смт Голованівськ) розміщені білборди зі зображенням потенційного кандидата Максима Полякова та написами: «1939 – 1945. Пам’ятаємо, перемагаємо» та «Всеукраїнське об’єднання «Активне довголіття». Долучайтеся!».
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-10 Вакарчук С. 10 червня на Вінниччині відбулися заходи щодо представлення партії «Голос». Так, у Вінниці на площі Василя Стуса лідер партії Святослав Вакарчук під час прес-брифінгу розповів про головні принципи партії та перші законопроекти, які пропонуватиме «Голос», представив кількох представників своєї команди,зокрема Ярослава Юрчишина та Олександру Устінову. Після цього відбувся безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи».
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-10 Вакарчук С. Кіровоградщина.У «Вечірній газеті» надрукували матеріал про координаторів партії «Голос» у 22 областях. Зокрема, у тексті цитують очільника партії Святослава Вакарчука, розповідають про відбір обласних координаторів політичної сили та називають представника у Кіровоградській області. Жодної рубрики на початку матеріалу не зазначено.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-10 Поляков М. На Кіровоградщині в газеті «Україні-Центр» опублікували інтерв’ю з народний депутатом Максимом Поляковим. У матеріалі йдеться, що народний обранець активно готується до виборів у західній частині Кіровоградської області. На початку тексту немає жодної рубрики та позначки, що це політична реклама. В інтерв’ю Поляков розповідає про навчання, роботу та діяльність громадської організації «Активне довголіття». А також плани на другу каденцію роботи народним депутатом. Нагадуємо, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-10 Гройсман В. На Кіровоградщині про стратегію розвитку країни Володимира Гройсмана розповіли у статті газети «Діалог». Текст не відокремлений від інших матеріалів рубрикою «Політична реклама». Натомість детально розписує бачення політика Володимира Гройсмана щодо розвитку України. У цьому ж номері друкованого видання розмістили позицію Олега Ляшка щодо скасування заборони на продаж землі. У матеріалі немає жодної прив`язки до Кіровоградської області, а також відсутня будь-яка рубрика. Нагадуємо, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Гройсман В. Закарпаття. На Берегівщині є борд із написом «Лідерство – це відповідальність» та підписом – Гройсман.
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Порошенко П. Закарпаття. У Свалявському районі , розміщена зовнішня реклама партії «Європейська солідарність». На плакатах зображене фото її лідера Петра Порошенка та напис «Обирай НАТО і ЄС! Долучайся!».
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Порошенко П. Закарпаття. У м. Ужгород розміщена зовнішня реклама партії «Європейська солідарність». На плакатах зображене фото її лідера Петра Порошенка та напис «Обирай НАТО і ЄС! Долучайся!».
Дочасна агітація Рівненська область 2019-06-10 Порошенко П. У Рівному та селі Бармаки Рівненського району розміщена реклама політичної партії «Європейської солідарності» - це білборди із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність».
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-10 Порошенко П. На Вінниччині зафіксовано дочасний старт агітаційної кампанії. Розміщена зовнішня реклама політичної партії «Європейська солідарність». У місті встановлено білборди із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність».
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-10 Порошенко П. В Хмельницькій пресі найбільше публікацій, що мають ознаки прихованої реклами, або джинси, виявили у газеті «Подільські вісті» . У статті «В партії Порошенка зміниться майже все» розповідають про оновлену партію Петра Порошенка «Європейська солідарність», яку він веде парламентські вибори. У матеріалі «Йєс» для ЄС» (тематична сторінка «Політикум інформує») повідомляють про те, що «кардинально омолоджена й очищена партія Порошенка «європейська солідарність» іде на вибори, щоб захистити державотворчі здобутки і курс на Європу». Оскільки жодна особа з тих, про яких йдеться у публікаціях, станом на 9 червня не зареєстрована кандидатом у народні депутати України, такі матеріали можуть мати ще й ознаки дочасної агітації»
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-10 Порошенко П. Кіровоградщина. Про з’їзд партії «Європейська солідарність» надрукували у газетах «Сільське життя плюс» та «21-й канал». На початку тексту розміщена рубрики «Аргументи і факти» і «З’їзд». У тексті згадують висловлювання та заяви Петра Порошенка . У матеріалах підкреслено, що відбулося оновлення партії. Нагадуємо, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Порошенко П. Закарпаття. У Мукачівському, розміщена зовнішня реклама партії «Європейська солідарність». На плакатах зображене фото її лідера Петра Порошенка та напис «Обирай НАТО і ЄС! Долучайся!».
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Порошенко П. Закарпаття. У Тячівському районі , розміщена зовнішня реклама партії «Європейська солідарність». На плакатах зображене фото її лідера Петра Порошенка та напис «Обирай НАТО і ЄС! Долучайся!».
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Порошенко П. Закарпаття. У Міжгірському районі , розміщена зовнішня реклама партії «Європейська солідарність». На плакатах зображене фото її лідера Петра Порошенка та напис «Обирай НАТО і ЄС! Долучайся!».
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-10 Довгий О. Кіровоградщина. У «Сільському житті плюс» розмістили матеріал про роботу помічників народного депутата Олеся Довгого. У тексті ім’я та прізвище народного обранця згадують понад 14 разів. Рубрика, під якою розміщений матеріал, «Аргументи і факти». Нагадуємо, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Білецький А. Закарпаття.На вулицях Ужгорода розміщені білборди представника «Національного корпусу» Андрія Білецького. На плакаті зображене фото політика та напис – «Разом ми сила, що захищає країну».
Дочасна агітація Рівненська область 2019-06-10 Білецький А. У місті Рівне зафіксовані білборди із зображенням лідера політичної партії «Національний корпус» Андрія Білецького та написом «Разом ми сила, що захищає країну. Андрій Білецький. Національний корпус».
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-10 Білецький А. У Вінниці зафіксовано білборди з зображенням Андрія Білецького та написом «Разом ми сила, що захищає країну. Андрій Білецький. Національний корпус».
Дочасна агітація Закарпатська область 2019-06-10 Гройсман В. Закарпаття.На вулицях Ужгорода з’явилися борди з рекламою партії Володимира Гройсмана із написом «Українська стратегія» та підписом – Володимир Гройсман.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-10 Березкін С. На Кіровоградщині про активність народного депутата Станіслава Березкіна опублікували два матеріали в «Новій газеті». Перший стосується святкування сторіччя школи, на якому був присутній нардеп. Він виступив на святі і подарував сертифікат на придбання покриття для підлоги. Другий матеріал описує святкування Дня захисту дітей. 1 червня нардеп Станіслав Березкін вітав молодь з Кропивницького району. На цьому ж заході від благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір» роздали солодощі. Нагадуємо, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-10 Тягнибок О. В Хмельницькій пресі найбільше публікацій, що мають ознаки прихованої реклами, або джинси, виявили у газеті «Подільські вісті» . Матеріал «Звідки корені «війни» з націоналістами, або Чому для «Свободи» все тільки починається…» у тижневику «Проскурів» (№18 від 30.05.2019 р.). Публікацію, що містить ознаки джинси на користь політичної партії «Свобода», розмістили під рубрикою «Політика», без жодної іншої позначки. У тексті, зокрема, зазначається: «Але попереду парламентські вибори. І єдиним запобіжником від усього непевного і тимчасового, від страшних несподіванок, у які можуть перерости ці президентські вибори, є потужна парламентська фракція правдивих націоналістів». Ще дві публікації на користь зазначеної політичної сили надрукували в наступному номері «Проскурова» (№19 від 06.06.2019 р.): «Розчарування і сподівання» та «Москва не спить! Чому насправді так важлива потужна фракція націоналістів у Верховній Раді України VIII скликання?». Авторка першого матеріалу Любов Сердунич зазначає: «…я вірю тільки патріотам, націоналістам, зокрема «Свободі»! Бо я – українка! І хочу, щоб Україною керували українці!» У другій публікації викладено головні тези голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олега Тягнибока. Наприклад: «Сьогодні «Свобода» потрібна українцям, як еритроцити в крові, тому точно буде в новому парламенті». Оскільки жодна особа з тих, про яких йдеться у публікаціях, станом на 9 червня не зареєстрована кандидатом у народні депутати України, такі матеріали можуть мати ще й ознаки дочасної агітації»
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-10 Стрижаков А. На Кіровоградщині в газеті «Україні-Центр» опублікували матеріал про свято та відкриття муралу. В статті йдеться, що організував святкування потенційний кандидат у народні депутати Артем Стрижаков. Подібний матеріал із такими ж фото розмістили у газеті «21-й канал». Нагадуємо, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-10 Ляшко О. В Хмельницькій пресі найбільше публікацій, що мають ознаки прихованої реклами, або джинси, виявили у газеті «Подільські вісті» Під різними рубриками «Політикум», «На часі», «Позиція», в тижневику оприлюднили матеріали про Олега Ляшка . У матеріалі «Ляшко: бій за землю розпочато», яка опублікована на тематичній сторінці «Події та погляди», авторка наводить цитату Олега Ляшка, який заявив з трибуни Верховної Ради України, що «наступні парламентські вибори – це бій за землю». Оскільки жодна особа з тих, про яких йдеться у публікаціях, станом на 9 червня не зареєстрована кандидатом у народні депутати України, такі матеріали можуть мати ще й ознаки дочасної агітації»
Підкуп виборців Київська область 2019-06-10 Сольвар Р. Київщина.Автобуси із зображенням кандидата у народні депутати Руслана Сольвара курсують в межах 91 виборчого округу. Проїзд для людей безкоштовний.
Застосування адмін. ресурсу Київська область 2019-06-10 Сольвар Р. Київщина. У приміщенні Макарівської райдержадміністрації і районної ради, розміщений «Розклад руху автобусів Макарівського району», на розкладі міститься заголовок «З турботою про вас, Руслан Сольвар», а під самим графіком зображена емблема благодійного фонду «Разом у майбутнє».Проїзд для людей безкоштовний.
Дочасна агітація Хмельницька область 2019-06-10 Тимошенко Ю. В Хмельницькій пресі найбільше публікацій, що мають ознаки прихованої реклами, або джинси, виявили у газеті «Подільські вісті» (№23 від 06.06.2019 р.). Під різними рубриками «Політикум», «На часі», «Позиція», в тижневику оприлюднили матеріали про Юлію Тимошенко. Так, в публікації «Експерти: На посаду прем’єр-міністра найбільше підходить Юлія Тимошенко» очолювану політикинею політичну силу називають «головним коаліційним партнером «Слуги народу», а Юлію Тимошенко в майбутньому – «найбільш ефективним прем’єр-міністром». Крім того, на теренах області спостерігачі виявили спецвипуск тижневика «Подільські вісті», датований 30 травня і цілком присвячений лідерці партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко та безпосередньо партії, про що свідчать заголовки матеріалів: «Юлія Тимошенко – найкращий кандидат на посаду прем’єр-міністра України», «Прем’єр Тимошенко врятує Україну від дефолту», «Новий курс – майбутнє країни. Що зробить Юлія Тимошенко на посаді прем’єр-міністра України», «Дострокові вибори – це передусім вибори сильного прем’єр-міністра». Оскільки жодна особа з тих, про яких йдеться у публікаціях, станом на 9 червня не зареєстрована кандидатом у народні депутати України, такі матеріали можуть мати ще й ознаки дочасної агітації»
Чорний піар Закарпатська область 2019-06-10 Невідомих осіб Закарпаття.На вулицях Ужгорода на дошках оголошень та на деяких парканах можна побачити листівки, які містять ознаки чорного піару на адресу міського голови Ужгорода – Богдана Андріїва. Останній, як відомо, увійшов до списку партії «Опозиційний Блок». На листівці зображене фото міського голови Ужгорода та напис «Зупинити мародера». У правому нижньому куті листівки є підпис – Павло Федака. На листівках немає вихідних даних - інформації про замовника, тираж, установу, що здійснила друк тощо.
Порушення в роботі ОВК Дніпропетровська область 2019-06-10 Невідомих осіб В Дніпрі ОВК №24 відмовилась зареєструвати подання на спостерігачів .На прохання спостерігачки зареєструвати подання, члени ОВК, які на той момент знаходилися в приміщенні, відмовилися це робити, мотивуючи тим, що «вони не мають для цього повноважень», за їх словами, «це може зробити тільки секретар разом з системним адміністратором».В комісії, наразі немає системного адміністратора, який би міг друкувати інформаційні матеріали комісії.
Чорний піар Дніпропетровська область 2019-06-10 Невідомих осіб На Дніпропетровщині поліція відкрила провадження щодо розповсюдження матеріалів з ознаками чорного піару проти чинного президента України. Кандидат у народні депутати по виборчому округу №37 Дмитро Шпенов повідомив, що чорний піар розповсюджують від його імені.
Порушення в роботі ОВК Волинська область 2019-06-10 Невідомих осіб У Волинській області неоднозначна ситуація з матеріально-технічним забезпеченням окружної виборчої комісії в одномандатному виборчому окрузі №20. Через відсутність голови комісії («Інтернет партія України»), який не з’являвся уже на двох засіданнях, окружна виборча комісія ще не отримала кошти з Держбюджету для здійснення своєї діяльності.
Чорний піар Рівненська область 2019-06-10 Невідомих осіб У центрі Рівного розміщений брендований намет Всеукраїнського об’єднання «Свобода», звідки поширюють інформаційний бюлетень політичної партії і матеріали які мають ознаки «чорного піару» проти Володимира Зеленського та Петра Порошенка.
Агіт. матеріали без вихідних даних Рівненська область 2019-06-10 Невідомих осіб У Рівному розміщені плакати та сітілайти із зображенням титульної сторінки місцевого журналу «Рівняни». Зокрема, опубліковане зображення народного депутата Олега Осуховського (обраний по 152 виборчому окрузі, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода») та цитатою народного депутата із публікації: «Рівне додатково отримає 48 мільйонів на будівництво спорткомплексу» На зображенні попри назви видання (журнал успішних людей «Рівняни») немає номеру та дати виходу журналу.
Порушення графіку роботи ОВК Харківська область 2019-06-09 Невідомих осіб На Харківщині заблокована робота ОВК №181 ОВК № 181 вже майже тиждень не може провести засідання через відсутність необхідної кількості членів комісії для повноважності засідання — частина членів, в тому числі і голова, або відмовились працювати, або не беруть слухавку.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-09 Демчак Р. На Вінниччині в місті Липовець 9 червня у поштових скриньках місцевих жителів з’явилась газета «Життя Вінниччини», в якій, зокрема, надруковано інтерв’ю з народним депутатом Русланом Демчаком (виборчий округ №18). У тексті публікації йдеться про те, що Руслан Демчак планує балотуватися до Верховної Ради і буде «відстоювати вирішальний вибір України на користь Європейської інтеграції та допомагати своєму округу».
Дочасна агітація Полтавська область 2019-06-09 Вітко А. На Полтавщині. 9 червня в Кобеляках пройшов захід потенційного кандидата в народні депутати Артема Вітка з ознаками дочасної агітації, на якому відбувся концерт музичного гурту «Дзідзьо».Під час заходу ведучий використовував риторику, котра позитивно впливала на імідж Вітка серед виборців. Були люди з прапорами з символікою, яку використовує Вітко.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-09 Вакарчук С. 9 червня на Вінниччині відбулося представлення команди політичної партії «Голос». Святослав Вакарчук дав безкоштовний концерт в обласному центрі.На сцені була символіка політичної партії «Голос». Політичну партію активісти презентували у містах Липовець, Погребище, Ямпіль, Гайсин, Калинівка.
Дочасна агітація Івано-Франківська область 2019-06-08 Білецький А. У Івано-Франківську (округ 83) спостерігачі зафіксували білборди із зображенням Андрія Білецького та написом «Разом ми сила, що захищає країну. Андрій Білецький. Національний корпус». Реклама кандидатів і партій, яка має політичний підтекст, і яку вони використовують до реєстрації на виборчих перегонах - це порушення принципу рівності кандидатів, адже не всі потенційні кандидати і партії розпочали дочасну агітацію
Дочасна агітація Івано-Франківська область 2019-06-08 Вакарчук С. У Івано-Франківську спостерігачі зафіксували сітілайти із рекламою партії «Голос» (із зображенням Святослава Вакарчука та написом «Додай свій голос») Реклама кандидатів і партій, яка має політичний підтекст, і яку вони використовують до реєстрації на виборчих перегонах - це порушення принципу рівності кандидатів, адже не всі потенційні кандидати і партії розпочали дочасну агітацію
Дочасна агітація Івано-Франківська область 2019-06-08 Порошенко П. У Івано-Франківську (округ 83) з початку виборчої кампанії спостерігачі зафіксували рекламу «Європейської солідарності» - це білборди із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність», Реклама кандидатів і партій, яка має політичний підтекст, і яку вони використовують до реєстрації на виборчих перегонах - це порушення принципу рівності кандидатів, адже не всі потенційні кандидати і партії розпочали дочасну агітацію
Дочасна агітація Івано-Франківська область 2019-06-08 Порошенко П. У Коломиї (округ 88) спостерігачі зафіксували білборди «Європейської солідарності» Реклама кандидатів і партій, яка має політичний підтекст, і яку вони використовують до реєстрації на виборчих перегонах - це порушення принципу рівності кандидатів, адже не всі потенційні кандидати і партії розпочали дочасну агітацію
Дочасна агітація Полтавська область 2019-06-08 Вітко А. На Полтавщині.8 червня в Карлівці пройшов захід потенційного кандидата в народні депутати Артема Вітка з ознаками дочасної агітації, на якому відбувся концерт музичного гурту «Дзідзьо».Під час заходу ведучий використовував риторику, котра позитивно впливала на імідж Вітка серед виборців.На вході до міського будинку культури були люди з прапорами з символікою, яку використовує Вітко.
Порушення в роботі ОВК Миколаївська область 2019-06-08 Невідомих осіб На Миколаївщині ОВК № 131( м.Вознесенськ ) затвердила регламент роботи, який суперечить законодавству
Порушення вимог щодо облаштування ОВК Дніпропетровська область 2019-06-08 Невідомих осіб Дніпропетровщина: приміщення ОВК №36 ( м.Павлоград ) не обладнане належним чином. У приміщенні ОВК №36 відсутній інформаційний стенд, стільці та комп’ютерна техніка. А самих представників ОВК спостерігачі не застали на робочому місці. Своє перше засідання комісія проводила стоячи.
Дочасна агітація Івано-Франківська область 2019-06-08 Невідомих осіб У Івано-Франківську спостерігачі зафіксували ВО «Свобода» - із написом «Не посоромити слави героїв, захистити майбутнє дітей!» та логотипом ВО «Свобода». Реклама кандидатів і партій, яка має політичний підтекст, і яку вони використовують до реєстрації на виборчих перегонах - це порушення принципу рівності кандидатів, адже не всі потенційні кандидати і партії розпочали дочасну агітацію
Порушення графіку роботи ОВК Дніпропетровська область 2019-06-08 Невідомих осіб Дніпропетровщина: ОВК №36 ( м.Павлоград ) 6 червня представників ОВК спостерігачі не застали на робочому місці. Спостерігачі відвідали приміщення окружної виборчої комісії №36, о 12:40 та о 16:00 Як зазначають спостерігачі, двері в приміщення було відчинено, кімнати всередині приміщення ОВК також були відчинені.
Дочасна агітація Івано-Франківська область 2019-06-08 Тимошенко Ю. У Коломиї (округ 88) спостерігачі зафіксували сітілайти із рекламою ВО «Батьківщина» і написом «Зберігайте спокій та любіть Батьківщину» та логотипом партії. Реклама кандидатів і партій, яка має політичний підтекст, і яку вони використовують до реєстрації на виборчих перегонах - це порушення принципу рівності кандидатів, адже не всі потенційні кандидати і партії розпочали дочасну агітацію
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-07 Дубневич Я. На Львівщині. На сторінці спільноти «І словом, і ділом» у соціальній мережі Facebook з 23 травня по 6 червня висвітлювалися відкриття спортивного майданчика з штучним покриттям, відеоролик з поїздки на фронт, участь у відкритті дитячого садочка за участі народного депутата Ярослава Дубневича. Кандидатом у народні депутати Центральна виборча комісія офіційно його зареєструвала 6 червня. Для учнів свого округу нардеп Богдан Дубневич наприкінці травня також подарував блокноти та годинники
Дочасна агітація Львівська область 2019-06-07 Пекар В. У соціальних мережах користувачі дякують Володимиру Пекару за подаровані футболки дітям, підтримку діяльності молоді міста Новояворівськ, а також за допомогу в організації концерту творчої студії. Володимир Пекар підтвердив про допомогу мешканцям та про власні білборди на Львівщині, які не вважає агітаційними матеріалами.
Порушення вимог облаштування місць агітації Запорізька область 2019-06-07 Невідомих осіб Запорізька область: З 13 локацій, вказаних у розпорядженні №179 міського голови Бердянська, не зафіксовані дошки оголошень та стенди на автобусних зупинках мікрорайону Колонія-Макорти за вулицями Мічуріна та Руднєвої.
Порушення вимог облаштування місць агітації Запорізька область 2019-06-07 Невідомих осіб В додатку до рішення №194 виконавчого комітету Запорізької міської ради вказано 32 локації у 7 районах міста. За даними моніторингу, облаштовані місця для агітації не виявлені за адресами: бульвар Центральний, 3а, бульвар Шевченка 25, на території Дослідної станції. Згідно з вказаною адресою «Наукове містечко 66», складно ідентифікувати будинок із таким номером.
Порушення вимог облаштування місць агітації Запорізька область 2019-06-07 Невідомих осіб Виконавчий комітет Енергодарської міської ради прийняв рішення про визначення місць для агітації, однак за вказаними адресою не зафіксували у наявності стенди та дошки оголошень.
Перешкоджання кандидату Загально державні 2019-06-07 Невідомих осіб Автомобіль кандидата у народні депутати від партії "Сила Людей" Андрія Бєляєва вночі підпалили
Порушення в роботі ОВК Кіровоградська область 2019-06-07 Невідомих осіб У Кіровоградській області (місто Бобринець) в приміщенні окружної виборчої комісії № 100 не виявили протоколів на стенді офіційних матеріалів. Але сам протокол був наданий спостерігачу для ознайомлення.
Порушення графіку роботи ОВК Тернопільська область 2019-06-07 Невідомих осіб Тернопільщина. За інформацією сайту Міністерства юстиції України внесення запису про включення відомостей про ОВК № 166 відбулось 5 червня 2019 року. Заступниця голови ОВК № 166 повідомила, що голова комісії жодного разу не з’являлась на засідання і комісія довгий час не мала усіх необхідних відомостей, які потрібно подати державному реєстратору для внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Порушення в роботі ОВК Дніпропетровська область 2019-06-07 Невідомих осіб Дніпропетровщина. В Кривому Розі відбулись другі засідання окружних виборчих комісій. Члени ОВК №31 за відсутності кворуму на засіданні зателефонували колегам, які не прийшли на роботу. Та таким чином, затвердили кошторис в більш ніж чотири мільйони гривень.
Порушення в роботі ОВК Кіровоградська область 2019-06-07 Невідомих осіб У Кіровоградській області в ОВК № 99 протоколів немає на стенді. На прохання спостерігачів ознайомитися з виборчою документацією, члени комісії запевнили, що протокол є, але він у секретаря, який не на місці.
Застосування адмін. ресурсу Харківська область 2019-06-07 Невідомих осіб На сайті Харківської міськради написали про об’єднання «опозиційних партій». Одним із учасників об`єднання став Геннадій Кернес, міський голова Харкова, який є співголовою партії «Довіряй ділам». Окрім того в матеріалі подані цитати голови фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді Вадима Новинського і мера Харкова, голови партії «Довіряй ділам» Геннадія Кернеса.
Порушення в роботі ОВК Тернопільська область 2019-06-07 Невідомих осіб Тернопільщина. За інформацією сайту Міністерства юстиції України внесення запису про включення відомостей про ОВК № 165 відбулось 7 червня 2019 року. Порушені вимоги Закону України «Про вибори народних депутатів України» .Голова комісії, в разі його відсутності - заступник, не пізніше як на четвертий день з дня утворення комісії повинен особисто подати державному реєстратору за місцем розташування окружної виборчої комісії копію відповідної постанови ЦВК про утворення комісії та заповнену реєстраційну картку встановленого зразка.
Порушення в роботі ЦВК Дніпропетровська область 2019-06-07 Невідомих осіб Дніпропетровщина. Оружна виборча комісія №37 на своєму другому засіданні, яке відбулось 6 червня, затвердила кошторис в розмірі 6 000 926 грн. Спостерігачка повідомила, що ОВК №37 зареєстровано як юридичну особу та відкрито рахунок 05 червня 2019. За словами членів комісії, вони були готові реєструвати ОВК раніше. Затримка з реєстрацією відбулась через те, що тільки 5 червня отримали з Києва необхідні документи з печаткою.
Порушення термінів визначення місць агітації Волинська область 2019-06-07 Невідомих осіб На Волині Виконавчий комітет Любомльської міської ради визначив перелік місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації 28 травня 2019 р. своїм рішенням №79. Відповідно до затвердженого Центральною виборчою комісією «Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 р.» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування мали відвести місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації до 24 травня включно.
Порушення графіку роботи ОВК Тернопільська область 2019-06-07 Невідомих осіб Тернопільщина. За інформацією сайту Міністерства юстиції України внесення запису про включення відомостей про ОВК №167 відбулось 7 червня 2019 року. Порушені вимоги Закону України «Про вибори народних депутатів України» .Голова комісії, в разі його відсутності - заступник, не пізніше як на четвертий день з дня утворення комісії повинен особисто подати державному реєстратору за місцем розташування окружної виборчої комісії копію відповідної постанови ЦВК про утворення комісії та заповнену реєстраційну картку встановленого зразка.
Порушення термінів визначення місць агітації Волинська область 2019-06-07 Невідомих осіб На Волині у виборчому окрузі № 20 Берестечківський міський голова підписав розпорядження щодо відведення місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації 27 травня 2019 р. Відповідно до затвердженого Центральною виборчою комісією «Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 р.» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування мали відвести місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації до 24 травня включно.
Порушення в роботі ОВК Тернопільська область 2019-06-07 Невідомих осіб Тернопільщина. За інформацією сайту Міністерства юстиції України внесення запису про включення відомостей про ОВК №164 відбулось 5 червня 2019 року. Голова ОВК №164, повідомив, що 4 червня отримав постанову ЦВК, тому лише 5 червня зміг провести реєстрацію комісії.Порушені вимоги Закону України «Про вибори народних депутатів України» .Голова комісії, в разі його відсутності - заступник, не пізніше як на четвертий день з дня утворення комісії повинен особисто подати державному реєстратору за місцем розташування окружної виборчої комісії копію відповідної постанови ЦВК про утворення комісії та заповнену реєстраційну картку встановленого зразка.
Хуліганство Сумська область 2019-06-07 Невідомих осіб У м. Ромни Сумської області невідомі пошкодили два сітілайти із зображеннями потенційного кандидата у народні депутати по 161 округу Віктора Ладухи та двері офісу роменських міської та районної партійних організацій Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».
Порушення графіку роботи ОВК Харківська область 2019-06-07 Невідомих осіб На Харківщині в окрузі №178 ОВК почала роботу з запізненням через те, що не змогла зібратися вчасно. 5 членів комісії не прийшли на перше засідання.
Джинса Київська область 2019-06-07 Карплюк В. Володимир Карплюк станом на 3 червня був єдиним кандидатом на 95-му окрузі, який подав документи до ЦВК і зареєструвався.На регіональних інтернет-сайтах, які поширили новину про те, що фігурант антикорупційних розслідувань Карплюк балотується до ВРУ. В місцевих ЗМІ статті мають однакові заголовки. З огляду на те, що жоден із зазначених сайтів не наводив фактів з біографії політика, це може свідчити про замовний характер матеріалів. До того ж дві публікації проілюстровано однією й тією самою світлиною.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-07 Смірнова М. Київщина. Мирослава Смірнова – потенційна кандидатка на 95-му окрузі.Білборди Смірнової вже можна побачити вздовж Житомирської траси в межах 95-го округу. По суті такі білборди виконують роль дочасної агітації, оскільки в ЦВК Смірнова ще не зареєструвалась як кандидатка.Інформацію про звітування Смірнової вже поширили ЗМІ.Практично однаковий текст із використанням ідентичної фотографії політика може свідчити про джинсу.
Застосування адмін. ресурсу Харківська область 2019-06-07 Кернес Г. На сайті Харківської міськради написали про об’єднання «опозиційних партій»
Дочасна агітація Київська область 2019-06-06 Овчаренко М. Київщина. На сторінках «Інформаційного порталу» опублікований матеріал з ознаками дочасної агітації Маргарити Овчаренко «Ми маємо змінити систему, а не просто міняти старі обличчя на нові» . У цьому матеріалі йдеться про її намір балотуватися до Верховної Ради: «І я особисто готова боротися за те, щоб стати справжнім представником інтересів громади 95 округу у парламенті! Тому я піду на вибори, бо знаю, що 21 липня ви готові підтримати молоду людину, яка ніколи не займала державні посади, не була у владі…».
Дочасна агітація Дніпропетровська область 2019-06-06 Порошенко П. У Дніпрі з’явились білборди із зображенням експрезидента України Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО та ЄС. Долучайся. Європейська солідарність».
Дочасна агітація м.Київ 2019-06-06 Павлик В. м.Київ Кандидат до ВРУ з Дарниці Павлик катає дітей своїх виборців Дніпром.
Дочасна агітація Дніпропетровська область 2019-06-06 Білецький А. У Дніпрі зафіксовано білборд із зображенням Андрія Білецького, який представляє Національний корпус.
Застосування адмін. ресурсу Київська область 2019-06-06 Карплюк В. Мер Боярки проводив партійну агітацію у дитсадочку.Міський голова , член партії “Нові обличчя., Головою партії “Нові обличчя” є скандальновідомий колишній міський голова Ірпеня Володимир Карплюк, який наразі хоче потрапити у Верховну Раду від 95-го виборчого округу.
Чорний піар Київська область 2019-06-06 Невідомих осіб у Київській області зафіксували агітацію проти кандидата у депутати на парламентських виборах Володимира Карплюка. ( зареєстрований кандидатом у народні депутати, як самовисуванець, у 95 виборчому окрузі місто Ірпінь та частина Києво-Святошинського району). Агітаційний намет в якому розповсюджували газету ірпінського краю «Зоря Приірпіння». На першій сторінці газети, опублікована стаття під назвою «Гостомель йде у «вільне плавання». Жадібність Карплюка і «Нових облич» спричинила відокремлення селищ від Ірпеня». У статті негативно висвітлюється діяльність Володимира Карплюка, коли той був представником місцевої влади.
Порушення вимог облаштування місць агітації Миколаївська область 2019-06-06 Невідомих осіб У Миколаєві більшість місць під агітацію не обладнані належним чином
Порушення термінів визначення місць агітації Миколаївська область 2019-06-06 Невідомих осіб У Миколаєві затверджено 19 місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації. Документ підписано 28 травня 2019 року, на сайті міськради з’явився лише 30 травня, хоча в календарному плані ЦВК визначено, що органи місцевого самоврядування повинні затвердити місця для агітації до 24 травня включно.
Чорний піар Київська область 2019-06-06 Невідомих осіб у Київській області зафіксували агітацію проти кандидата у депутати на парламентських виборах Володимира Карплюка. ( зареєстрований кандидатом у народні депутати, як самовисуванець, у 95 виборчому окрузі місто Ірпінь та частина Києво-Святошинського району). З агітаційного намету роздавали і газету «Інформаційний портал. Громадські ЗМІ», випуск № 15, за червень 2019 року. Редактором «Інформаційного порталу» є Костянтин Хафізов На примірнику також зазначена наявність сайту. На першій сторінці номеру, який розповсюджували, діяльність і особистість Володимира Карплюка, висвітлюється негативно. У тексті зазначається, що «В. Карплюк і його оточення отримало репутацію «токсичних» чиновників», завдяки, зокрема, роботі журналістів «Інформаційного порталу».
Порушення графіку роботи ОВК Волинська область 2019-06-06 Невідомих осіб Волинь: В ОВК №20 не забезпечили процес прийому подань для реєстрації спостерігачів
Порушення в роботі ЦВК Волинська область 2019-06-06 Невідомих осіб На сайті ЦВК відсутні контактні телефони окружної виборчої комісії ОВК №20 м. Горохів.
Дочасна агітація Луганська область 2019-06-06 Шахов С. У місті Рубіжному Луганської області зафіксували проведення інтерв’юерами з числа місцевих мешканців соціологічного дослідження політичного характеру. Фіксується поява «іменних» білбордів «Діти – наше майбутнє», виконаних у стилістиці «Нашого краю» від одного з членів «команди Сергія Шахова»,
Дочасна агітація Дніпропетровська область 2019-06-05 Гуфман Г. Представник партії "Опозиційна платформа – За життя" Геннадій Гуфман у Дніпрі "засіває" округ №26. Вимощує плиткою прибудинкові території, роздає для висаджування квіти та дерева, організовує свята, конкурси, ремонтує дороги, запускає соціальний маршрут.
Дочасна агітація Чернігівська область 2019-06-05 Зуб В. Гендиректор “Медичного центру сучасної онкології” (обласного онкодиспансеру) Валерій Зуб йтиме на позачергові парламентські вибори по 209 округу на Чернігівщині. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.Я започатковую програму, яка передбачає створення в 209 виборчому окрузі 25 тисяч вакансій помічників-консультантів народного депутата України! Кожен, хто бажає приєднатися до моєї команди - запрошую!» Заява про вакансії для 25 тисяч помічників консультантів суперечить Закону України «Про статус народного депутата».
Порушення графіку роботи ОВК Чернігівська область 2019-06-05 Невідомих осіб Станом на 5 червня повністю відсутній керівний склад окружної виборчої комісії №205 в Чернігівській області.Під час проведення спостереження зафіксували процедурні порушення в роботі ОВК одномандатного виборчого округу №205, а саме: повну відсутність керівництва комісії, оскільки голова, її заступник та секретар не були присутні на першому засіданні, не склали присягу та не виконували покладених на них обов’язків.
Порушення термінів визначення місць агітації Полтавська область 2019-06-05 Невідомих осіб У районах Полтави визначили місця для розміщення матеріалів передвиборної агітації до позачергових виборів народних депутатів України. Перелік місць затвердили на засіданні виконкому Полтавської міськради сьогодні, 5 червня.
Перешкоджання кандидату Одеська область 2019-06-05 Невідомих осіб Одещина. ЦВК зареєструвала в якості кандидата до Верховної Ради України від округу №138 в Одеській області Івана Геннадійовича Фурсіна. 29-річний одесит Віктор Геннадійович Дегтярьов, змінив ім`я і прізвище на Іван Геннадійович Фурсін, ставши, таким чином, повним тезкою народного депутата. Відповідний актовий запис про зміну прізвища зареєстровано 3 травня 2019 року Малиновським районним відділом державної реєстрації Одеського теруправління юстиції. По всій видимості, у такий спосіб конкуренти народного депутата по одномандатному мажоритарному округу №138 (Ширяївський, Ананьївський, Любашівський, Миколаївський, Березівський, Іванівський та частина Лиманського району) намагаються застосувати схему т.зв. "Двійників" та зареєструвати віртуального людини кандидатом в тому ж виборчому окрузі.
Дочасна агітація Київська область 2019-06-05 Муха В. У районі Новобіличі в Києві депутатка міськради від БПП Вікторія Муха поставила агітаційний намет в оновлених кольорах "Блоку Петра Порошенка", який перейменували на "Європейську Солідарність". У наметі роздають листівки та брошури із зображенням Мухи на титульній сторінці.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-04 Поляков М. На Кіровоградщині народний депутат Максим Поляков («Народний фронт») вітав з Днем захисту дітей у чотирьох населених пунктах 101 територіального виборчого округу. Зокрема, у селищі Смоліно та селі Злинка Маловисківського району, селищі Побузьке Голованівського району він привіз аніматорів, морозиво, солодку вату.В селі Підвисоке Новоархангельського району нагородив переможців освітнього проекту «Лідер школи» та подарував школі новий спортивний інвентар.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-06-04 Березкін С. На Кіровоградщині потенційний кандидат у нардепи Станіслав Березкін (член депутатської групи «Партія відродження», виборчий округ №100) привітав дітей Кропивницького та Вільшанського районів.Після завершення заходу дітям вручили від імені народного обранця цукерки та сік.
Порушення термінів визначення місць агітації Львівська область 2019-06-04 Невідомих осіб Відповідно до розпорядження міського голови Львова №?248 від 27.05.2019, визначено «перелік обладнаних стендів, дошок оголошень для розміщення матеріалів передвиборної агітації партій та кандидатів у народні депутати України, приуроченої до проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року». В календарному плані ЦВК визначено, що органи місцевого самоврядування повинні затвердити місця для агітації до 24 травня включно.
Застосування адмін. ресурсу Київська область 2019-06-04 Кононенко І. Київщина. Команда нардепа Кононенка попіарилась в Путрівці на дітях-інвалідах. Велика подяка депутату ВР Игореві Кононенко за подарунок у вигляді ІРЦ-автомобіля та за підтримку. Велика частина коштів була виділена з державного бюджету”, – Владислав Одинець, голова Васильківської РДА.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-03 Юрчишин П. На Вінниччині народний депутат України Петро Юрчишин (Блок Петра Порошенка «Солідарність», виборчий округ №13) вітав дітей в одному з сіл Калинівського району. Для них було організовано батути та аніматор з водними бульбашками»,
Порушення термінів визначення місць агітації Полтавська область 2019-06-03 Невідомих осіб На засіданні виконкому Полтавської міської ради, яке має відбутись 5 червня, члени виконкому розглядатимуть питання “Про відведення місць у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації під час позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року”. В календарному плані ЦВК визначено, що органи місцевого самоврядування повинні затвердити місця для агітації до 24 травня включно.
Перешкоджання кандидату Дніпропетровська область 2019-06-03 Невідомих осіб На сайті ЦВК зареєстрований двійник депутатки міськради Кривого Рогу Ольги Бабенко.
Дочасна агітація Запорізька область 2019-06-03 Невідомих осіб В Запорізькій області навчальні класи Гуляйпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримали нові ноутбуки, придбані, в тому числі, за кошти депутатського фонду голови фракції партії УКРОП в Запорізькій облраді. Політики переважно використали святкування Дня захисту дітей як виборчу технологію. У переважній більшості випадків мова йде не про благодійність, а про банальну купівлі голосів батьків цінними подарунками для дітей
Порушення термінів визначення місць агітації Полтавська область 2019-06-03 Невідомих осіб На засіданні виконкому Полтавської міської ради, яке має відбутись 5 червня, члени виконкому розглядатимуть питання “Про відведення місць у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації під час позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року”. В календарному плані ЦВК визначено, що органи місцевого самоврядування повинні затвердити місця для агітації до 24 травня включно.
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-03 Демчак Р. На Вінниччині політики значно підвищили свою активність, вітаючи дітей зі святами та даруючи подарунки. Школу в місті Липовець відвідав народний депутат України Руслан Демчак. «Було приємно вчергове відвідати свою рідну школу. Щиро зичу випускникам правильного життєвого вибору. На згадку про цей день, привітав випускників подарунком – книгою Юваля Ной Харарі “Sapiens”
Дочасна агітація Вінницька область 2019-06-03 Кучер М. На Вінниччині пакети з подарунками роздавали від народного депутата Миколи Кучера (Блок Петра Порошенка «Солідарність»,виборчий округ №17).
Збір персональних даних для впливу на виборців Київська область 2019-06-01 Дубінський О. Український журналіст Олександр Дубінський, який заявив про намір балотуватися до Верховної Ради по одномандатному мажоритарному округу № 94, сьогодні проведе зустріч з виборцями. Для того щоб прийти на зустріч з кандидатом-мажоритарником, необхідно заповнити спеціальну анкету, в якій вказати свої особисті контактні дані,
Дочасна агітація Київська область 2019-06-01 Дерев’янко Ю. Політики використали День захисту дітей для підкупу виборців.Від імені благодійного фонду Юрія Дерев’янка кращі учні та вчителі Рожнівської ОТГ отримали грошові нагороди (від 500 до 2000 гривень).
Дочасна агітація Харківська область 2019-06-01 Невідомих осіб На Харківщині представники БПП «Солідарність» подарували школярам одного із селищ безкоштовні квитки на виставу.
Дочасна агітація Черкаська область 2019-06-01 Невідомих осіб Політики використали День захисту дітей для підкупу виборців. Черкаські партійці «Опозиційної платформи «За життя» влаштували свято в одній з місцевих шкіл, в ході якого пригощали школярів морозивом і польовою кашею.
Дочасна агітація Луганська область 2019-06-01 Мошенський В. Луганщина: Благодійний фонд імені екс-нардепа Валерія Мошенського надає безкоштовні юрконсультації та матеріальну допомогу населенню. Крім того, на початку травня представник благодійної організації вийшов з ініціативою до Біловодського селищного голови щодо надання благодійного внеску «для проведення поточного ремонту меморіалів, пам’ятників, військових кладовищ та інших місць поховань загиблих у Другій Світовій війні 1939-1945 років, розташованих безпосередньо на територіях тринадцяти старостинських округів і однієї селищної ради Біловодської ОТГ».
Порушення термінів визначення місць агітації Київська область 2019-05-31 Невідомих осіб У Фастові визначились з місцями передвиборчої агітації на виборах до парламенту засіданні 30 травня, як повідомили у міській раді. В календарному плані ЦВК визначено, що органи місцевого самоврядування повинні затвердити місця для агітації до 24 травня включно.
Агіт. матеріали без вихідних даних Одеська область 2019-05-30 Невідомих осіб Одещина. 30 травня у Татарбунарах з’явилися білборди з написом «Депутат. Слуга народу. Скоро. Зекоманда!», який не містить вихідних даних.
Порушення термінів визначення місць агітації Київська область 2019-05-29 Невідомих осіб Київщина. Розпорядження № 02-03/126 Про відведення місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації від 29 травня 2019. м.Боярка В календарному плані ЦВК визначено, що органи місцевого самоврядування повинні затвердити місця для агітації до 24 травня включно.
Дочасна агітація Київська область 2019-05-29 Ярема В. Ярема виявив намір балотуватися на 98 окрузі і поповнює свою сторінку в соцмережі дописами, де піариться за бюджетні кошти.
Агіт. матеріали без вихідних даних Одеська область 2019-05-28 Чекіта Г. В Одеській області пенсіонерам роздавали ліки від імені народного депутата Г. Чекіти. Набір медикаментів включав валеріанку, перекис водню, бинт, вату, цитрамон, активоване вугілля. Разом із ліками виборцям роздавали лист із зображенням народного депутата.
Дочасна агітація Дніпропетровська область 2019-05-28 Курячий М. Дніпропетровщина. Претендент на мандат народного депутата, діючий нардеп з фракції «БПП-« Солідарність »Максим Курячий вже на другий день зі старту парламентської виборчої кампанії почав« засівати »свій округ продуктовими наборами для виборців.
Дочасна агітація Кіровоградська область 2019-05-27 Денисенко В. Народний депутат, представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Вадим Денисенко роздавав велосипеди у Благовіщенському та Гайворонському районах Кіровоградської області. Спереду на велосипедах висіла табличка за написом «Вадим Денисенко – Укрпошті».
Застосування адмін. ресурсу Житомирська область 2019-05-25 Розенблат Б. У Житомирі за ініціативи народного депутата Б. Розенблата відкрили інклюзивний спортмайданчик. Нардеп разом із місцевою владою був присутній на його відкритті. Цікаво, що майданчик, за інформацією ЗМІ, було встановлено за кошти державної субвенції. Однак на ньому розміщено напис: «Спортивний інклюзивний майданчик встановлений за ініціативи народного депутата Борислава Розенблата».
Дочасна агітація Житомирська область 2019-05-25 Пашинський С. У м. Коростень за підтримки Благодійного фонду Сергія Пашинського до дня міста було організовано спортивні змагання зі стритболу та воркауту, конкурс дитячих візочків та конкурс карооке для дітей. Учасники отримали призи від Фонду. Зокрема, учасники одного з конкурсів отримали квитки до аквапарку в Києві для всієї родини, а переможець отримав грошовий приз.Літнім людям — продуктові набори, а дітям виборців — канцелярію для школи.
Дочасна агітація Луганська область 2019-05-25 Шахов С. Луганщина: мешканці області безкоштовно отримують благодійну допомогу у вигляді мішків із цукром від імені народного депутата України Сергія Шахова, його команди та благодійного фонду. 25 травня – у прифронтовому Щасті (105 територіальний виборчий округ).Отримання цукру супроводжується друкованими роздатками у вигляді примірників всеукраїнської газети «Наш край» № 9 (70) 17-30 травня 2019 року (засновником та видавцем якої є політична партія «Наш край») з публікаціями, в яких позитивно висвітлюється нардеп та його соратники.
Дочасна агітація Луганська область 2019-05-24 Шахов С. У Луганській області 113 виборчому окрузі (Сватове) почалася масова роздача цукру виборцям в обмін на паспортні дані і номери телефонів.Отримання цукру супроводжується друкованими роздатками у вигляді примірників всеукраїнської газети «Наш край» № 9 (70) 17-30 травня 2019 року (засновником та видавцем якої є політична партія «Наш край») з публікаціями, в яких позитивно висвітлюється нардеп та його соратники.
Дочасна агітація Луганська область 2019-05-24 Вельможний С. У Луганській області в 112 окрузі ( м.Рубіжне) почалася масова роздача цукру виборцям в обмін на паспортні дані і номери телефонів.Отримання цукру супроводжується друкованими роздатками у вигляді примірників всеукраїнської газети «Наш край» № 9 (70) 17-30 травня 2019 року (засновником та видавцем якої є політична партія «Наш край») з публікаціями, в яких позитивно висвітлюється нардеп та його соратники.
Дочасна агітація Луганська область 2019-05-23 Фурман С. Луганщина: мешканці області безкоштовно отримують благодійну допомогу у вигляді мішків із цукром від імені народного депутата України Сергія Шахова, його команди та благодійного фонду. 23 травня – у Сєвєродонецьку (106 територіальний виборчий округ)Отримання цукру супроводжується друкованими роздатками у вигляді примірників всеукраїнської газети «Наш край» № 9 (70) 17-30 травня 2019 року (засновником та видавцем якої є політична партія «Наш край») з публікаціями, в яких позитивно висвітлюється нардеп та його соратники.
Дочасна агітація Луганська область 2019-05-22 Шахов С. Луганщина: мешканці області безкоштовно отримують благодійну допомогу у вигляді мішків із цукром від імені народного депутата України Сергія Шахова, його команди та благодійного фонду. 22 травня – у Біловодську та районі (114 територіальний виборчий округ) Отримання цукру супроводжується друкованими роздатками у вигляді примірників всеукраїнської газети «Наш край» № 9 (70) 17-30 травня 2019 року (засновником та видавцем якої є політична партія «Наш край») з публікаціями, в яких позитивно висвітлюється нардеп та його соратники.
Дочасна агітація Луганська область 2019-05-21 Шахов С. Луганщина: мешканці області безкоштовно отримують благодійну допомогу у вигляді мішків із цукром від імені народного депутата України Сергія Шахова, його команди та благодійного фонду.21 травня вона роздавалася населенню у Лисичанську (107 територіальний виборчий округ),Отримання цукру супроводжується друкованими роздатками у вигляді примірників всеукраїнської газети «Наш край» № 9 (70) 17-30 травня 2019 року (засновником та видавцем якої є політична партія «Наш край») з публікаціями, в яких позитивно висвітлюється нардеп та його соратники.
Дочасна агітація Чернівецька область 2019-05-21 Бурбак М. За можливість освоїти субвенції місцева влада дякує Бурбаку на сторінках офіційних сайтів, а телекомпанія, яку пов`язують з "нарфронтівцем", знімає серію відеосюжетів, де громади з округа нардепа розповідають, як вони вдячні за відремонтовані школи й дитсадки.
Чорний піар м.Київ 2019-04-18 Невідомих осіб По поштових скриньках киян розповсюджують газети з «чорним піаром» проти Зеленського.«31 березня, у день виборів, Володимир Зеленський скоріш за все вживав наркотики. Це видно, зокрема, з його реакції на результати екзитполів, які показали всі телеканали.
Всього:537